Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Помощ за хакнат facebook профил 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 7:44 pm
Мнения: 2798
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: Помощ за хакнат facebook профил
Дедо, какви ги приказваш?
Ти забрави ли, че живеем в демокрация, а не в тоталитаризъм?
Имаме си и свобода на словото ...

Рано или късно сами ще позволим да ни вкарат в матрицата.
Е, ако може нека е късно, вместо рано ...

Н'бабане Гт'муан'га, би ли споделил впечатление за протон-а?


Пон Фев 13, 2023 6:42 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4616
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Помощ за хакнат facebook профил
emilvtc написа:
Н'бабане Гт'муан'га, би ли споделил впечатление за протон-а?


Ами впечатления... върши си работата. Твърдят че не могат да бъдат хакнати, но пък ако си забравиш паролата, ти също оставаш отвън т.е. си има тъмна страна. Има и една програма Proton Bridge, дето ти дава възможност да го точиш от Outlook и т.н. Тя е платена (5 на месец по спомен), така че не е голяма грижа. Според мен си заслужава. Има и една много хубава страна - дава ти възможност за алиаси на имейла, примерно вместо @protonmail.com можеш да имаш @pm.me и други подобни и това без да си губиш оригиналния

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Пон Фев 13, 2023 7:28 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10939
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Помощ за хакнат facebook профил
Пълно с руски и арабски хакери в тая Аризона...


Вто Фев 14, 2023 9:16 am
Профил
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист

Регистриран на: Чет Авг 27, 2015 10:54 am
Мнения: 539
Мнение Re: Помощ за хакнат facebook профил
Върнах си профила :)))))))))))))

След като им сканирах и им изпратих личната карта на другия ден ми пуснаха процедура за потвърждение на самоличността.
И тук имаше едни ГОЛЯМ подводен камък оставен от хакерите и за който нямам обяснение.

От фейса предложиха две опции за проверка. Да ми пратят смс на телефония номер с който съм си направил регистрацията , или да им дам рождената си дата за да я сравнят с базата данни. Аз тръгнах да избирам потвърждение с телефона , но в последния момент забелязах КАПАНА ! Моя телефонен номер завършва на 25 , а в избора беше даден така +84********25 . В последния момент забелязах че отпред кода не трябва да е така и не е на България , но пък последните цифри са правилни, като моите Проверих набързо +84 да не би да излезе код на някой държава и се оказа Виетнам !!!! Обаче пък последните цифри са на моя телефон. Гадовете по някакъв начин са вкарали техен телефон завършващи на последните две цифри на моя, и където да получат кода и тотално да ми отмъкнат профила завинаги ......от Виетнам. Избрах опцията с рождената дата и там минах процедурата и ми отключиха профила.
Въпросите остават следните. Дали някой ме е поръчал и са си направили телефон, които завърша на моите две цифри, или просто има някакъв голям бизнес с това и хакерите са си открили във Виетнам 100 телефона така че да може да въртят последните цифри през всички възможни комбинации за да крадат профили. И как по дяволите са сменили телефона в база данните на фейса, като по логовете които ми изпратиха и имам от фиейса единствено са ми изтрили записа на моя телефон за да заобиколят двуфакторната индетификация, но никъде няма запис в логовете да са добавяри друг номер до блокирането да профила....
Шантава работа ! Или някой много добър ме е поръчал , защото имам подозрение че е заради някой от бизнес профилите ми и разни други страници, които управлявам, или просто са страшно добри и това е рутина практика.

_________________
www.ev-bg.com


Вто Фев 14, 2023 11:50 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10939
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Помощ за хакнат facebook профил
Няма грижи - и аз така върнах профила на бабата, която ми беше съседка и я бяха помислили за хакерка. Виетнам е доста по-вероятно от Аризона,
ако е Аризона - тогава някой там може да те е набелязъл. А Виетнам са просто купонджии :), т.е. обикновени измамници


Последна промяна Grubi на Вто Фев 14, 2023 1:10 pm, променена общо 1 път



Вто Фев 14, 2023 11:58 am
Профил
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист

Регистриран на: Чет Авг 27, 2015 10:54 am
Мнения: 539
Мнение Re: Помощ за хакнат facebook профил
Остава въпроса как са пробили защитата и паролата ми без да пробия пощата. Оставам на варианта някаква гадина в настолния. Всякакви сканирания не дадоха резултат . Ще му разкача диска да го пусна като втори на друг компютър и от там ще пусна сканиране да видим какво ще излезе... освен до е някакъв поръчков вирус и да не го ловят антивирусните.

_________________
www.ev-bg.com


Вто Фев 14, 2023 12:08 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4616
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Помощ за хакнат facebook профил
Има едно много полезно тулче - UUI
https://www.pendrivelinux.com/downloads ... 0.1.4a.exe

Свали си го. В дроп менюто на Стъпка 1 има разни антивирусни и други тестери дето да ги изпечеш на диск или на флашка, и после да бутнеш оттам за да избегнеш някакви буболечки на твоята машина дето се намъкват преди тест

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Вто Фев 14, 2023 12:16 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 7:44 pm
Мнения: 2798
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: Помощ за хакнат facebook профил
Stoi написа:
Върнах си профила :)))))))))))))

Браво. Извади късмет този път.

Е те сега е момента да помислиш как да слезеш от "облаците" на "земята", ако не искаш да го играеш тоя екшън отново.
В случая може да си бил жертва на хакери, но по-страшното и безнадеждно би било ако не си бил жертва на хакери.

Не съм достатъчно вещ по темата за да ти дам акъл как да се "приземиш" без да загубиш благините на облака, но във форума има хора, които биха ти дали идеи и акъл за това.


Вто Фев 14, 2023 12:40 pm
Профил
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист

Регистриран на: Чет Авг 27, 2015 10:54 am
Мнения: 539
Мнение Re: Помощ за хакнат facebook профил
emilvtc написа:
Stoi написа:
Върнах си профила :)))))))))))))

Браво. Извади късмет този път.

Е те сега е момента да помислиш как да слезеш от "облаците" на "земята", ако не искаш да го играеш тоя екшън отново.
В случая може да си бил жертва на хакери, но по-страшното и безнадеждно би било ако не си бил жертва на хакери.

Не съм достатъчно вещ по темата за да ти дам акъл как да се "приземиш" без да загубиш благините на облака, но във форума има хора, които биха ти дали идеи и акъл за това.


Няма как да минеш без "облака"... Не че няма , но то е все едно да летиш на балон , като вече има самолети. Има си и рискове...понякога падат. Когато искаш да работиш и да правиш бизнес трябва да си в "калабалъка" facebook, тик ток и каквото друго излезе ново. Няма начин...ако бягаш от тенденциите , даваш предимство на конкурентите които ги ползват. В случая имам няколко бизнес страници и групи от които имам клиенти и идват и нови. Няма как са се мине без тях . Дори и да правиш копия това не помага там, едни път загубиш ли аудиторията после трудно се наваксва. Иска впорсто много внимаване и..късмет да не те набележат правилните "хора" . Това е реалността днес.

_________________
www.ev-bg.com


Вто Фев 14, 2023 12:53 pm
Профил WWW
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист

Регистриран на: Чет Авг 27, 2015 10:54 am
Мнения: 539
Мнение Re: Помощ за хакнат facebook профил
Между другото си поръчах хардуерен ключ и ще го добавя към фейса и всички възможни места които го пъдръжат за да няма пак изненади някой ден. Със сигурност и в него има задни вратички, но да се надяваме, че само разни официални военни организации на високо ниво имат достъп до тях

https://www.yubico.com/bg/product/yubikey-5-nfc/

_________________
www.ev-bg.com


Сря Фев 15, 2023 2:13 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4616
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Помощ за хакнат facebook профил
Stoi написа:
Между другото си поръчах хардуерен ключ


Това изглежда интересно. Хайде като понатрупаш малко часове с него, ако може да да споделиш как е - къде работи, къде не и т.н...

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Сря Фев 15, 2023 2:43 pm
Профил
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист

Регистриран на: Чет Авг 27, 2015 10:54 am
Мнения: 539
Мнение Re: Помощ за хакнат facebook профил
Н'бабане Гт'муан'га написа:
Stoi написа:
Между другото си поръчах хардуерен ключ


Това изглежда интересно. Хайде като понатрупаш малко часове с него, ако може да да споделиш как е - къде работи, къде не и т.н...


Да. Поръчано е и до 3 дни е тук. Идват от Швеция. Доста неща го поддръжка. Ще прекарам и google акаунта през него. Хубавото е че може да се ползва и от компютъра през USB и от андроид базирани устройства през NFT-то

_________________
www.ev-bg.com


Сря Фев 15, 2023 3:00 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: Помощ за хакнат facebook профил
Stoi написа:
Между другото си поръчах хардуерен ключ и ще го добавя към фейса и всички възможни места които го пъдръжат за да няма пак изненади някой ден.

След като 2FA не те е спасило, защо мислиш, че харуерен крипто ключ би могъл? Очевадно заобикалят тези механизми по някакъв начин с тия кукита които си споменал по-горе.


Сря Фев 15, 2023 4:26 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10615
Местоположение: София
Мнение Re: Помощ за хакнат facebook профил
Направени ли са допълнителни настройки на браузера, или всичко е по дифолт: next --> next --> next --> ok.


Сря Фев 15, 2023 5:04 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1245
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: Помощ за хакнат facebook профил
Stoi написа:
Между другото си поръчах хардуерен ключ и ще го добавя към фейса и всички възможни места които го пъдръжат за да няма пак изненади някой ден. Със сигурност и в него има задни вратички, но да се надяваме, че само разни официални военни организации на високо ниво имат достъп до тях

https://www.yubico.com/bg/product/yubikey-5-nfc/


What does this button do? Demystifying the Yubikey!
https://www.youtube.com/watch?v=P77V34_m5CM

Аз съм на работа и не мога да го гледам цялото ако че е 20 мин ,пък и съм далеч от титлата хакер, тука има знаещи ...даите мнение ка какво иде реч.

Инак изглежда биващо това ключе.


Сря Фев 15, 2023 5:54 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 36 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни