Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
ABV.BG поща феб 2023 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1244
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение ABV.BG поща феб 2023
Предполагам някои ги е ударил и тия хаивани са орязали евентуално ИПИТАТА извън БГ щото вече 3 ден не мога да си влзена в пощата ....инак на мобилно получавам уведомления че имам нов непрочетен имаил,ама отварянето му е невъзможно.
Инак ако го пингна показва че има връзка ама все тая ....

Може ли някои колега дето е в Бг да провери дали работи , та да мина евентуално през БГ ВПН и да си видя някои неща?

Временни прекъсвания в услугата
ФЕВ. 15, 2023 / ADMIN / 0 COMMENTS
Уважаеми потребители, от 13 февруари 2023 г., системите за сигурност на АБВ поща засичат необичаен трафик към сървърите на услугата от българското и международното интернет пространство, без регистрирани неоторизирани влизания в пощенски кутии на потребители. За да се осигури функциониране на услугата и защита на системата, се налагат временни спирания на части от международния трафик, както и на част от българското интернет пространство към услугите на АБВ поща. Това ще се отрази на ползването на услугата от някои наши потребители.

Екипът на АБВ работи интензивно по възстановяване на нормалната работа на услугата. Уверяваме ви, че и в бъдеще ще продължим да даваме най-доброто от себе си, за да осигурим безпроблемното ползване на АБВ поща, независимо от многобройните предизвикателства, пред които се изправяме ежедневно.

С уважение, Екипът на АБВ


Сря Фев 15, 2023 5:21 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: ABV.BG поща феб 2023
Работи си в БГ


Сря Фев 15, 2023 5:28 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3212
Мнение Re: ABV.BG поща феб 2023
Всеки ден има опити за влизане от всякакви IP-та извън БГ. Всеки ден, без пропуск.
Сега видях че са сложили проверка за роботизация :). Последните три дни са без атаки.


Сря Фев 15, 2023 8:33 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 11:04 am
Мнения: 307
Местоположение: София,Стара Загора
Мнение Re: ABV.BG поща феб 2023
От няколко часа пощата работи и извън Бг. Около 3 дни нямах достъп отвън. Сега е ОК.

_________________
phone: +359 2 8664724
mobile: +359 887 519959
Skype:stefanstefa
E-mail:stesys@abv.bg
http://stesys.eu/
1164 София


Сря Фев 15, 2023 8:47 pm
Профил ICQ WWW
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 05, 2019 2:38 pm
Мнения: 343
Мнение Re: ABV.BG поща феб 2023
Малко офтопик но само за информация.. в последно време това е 24/7 и не е насочено само към тях.


Чет Фев 16, 2023 8:42 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1244
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: ABV.BG поща феб 2023
Благодаря ,
Вчера късно вечер работеше и при мене.


Чет Фев 16, 2023 6:33 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 6:26 pm
Мнения: 607
Мнение Re: ABV.BG поща феб 2023
Имам един имейл в АБВ който ми го нападат ежедневно поне по 20-30 пъти през прокси сървъри от различни страни ...
Нещо са ме объркали, нямам нищо интересно, освен покупки на дребни електронни елементи от алито , за по няколко долара.
повече от 20-на лева не държа в картата за пазаруване ... какви са тези напъни не знам.
Това е поне от година и половина.

Излъгах ... вече са намалели.


Прикачени файлове:
mail.jpg
mail.jpg [ 95.23 KiB | Прегледано 1094 пъти ]

_________________
Вниманиене съмвишист....ИЙ.
Чет Фев 16, 2023 8:37 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 3:00 pm
Мнения: 1313
Местоположение: София
Мнение Re: ABV.BG поща феб 2023
Получих следния мейл:
Цитат:
Здравейте хххх хххххххх,
Системата за сигурност на АБВ Поща е засякла нерегламентирано влизане във Вашата електронна пощенска кутия. Във връзка с това временно е блокирана възможността за изпращане на писма от нея. Можете да проверите дали има нерегламентирани влизания в електронната Ви поща от началната страница на пълната версия на АБВ Поща от връзката „История” в горния десен ъгъл след натискане на информационния бутон.

Дори и да не забележите влизания от непознати за вас IP адреси, незабавно сменете паролата си за достъп и актуализирайте данните си за възстановяване на парола. Тази промяна автоматично ще възстанови възможността за изпращане на писма.

Паролата може да бъде сменена само от пълната версия на АБВ Поща. За да смените паролата си, щракнете с ляв бутон на мишката в горния десен ъгъл на прозореца върху имейл адреса си - aleko_at@abv.bg и изберете "Профил" от спускащото се меню. При влизане в секцията "Профил" е необходимо да въведете отново паролата за достъп до Вашата регистрация. В профила изберете "Настройки" > "Парола", въведете текущата парола един път и желаната нова парола два пъти. За да направите промяната валидна натиснете бутона "Запис".

Ако имате други проблеми или въпроси моля пишете ни отново с повече подробности.

Проверих си в историята и действително са влизали в пощата ми - от Канада, Сингапур, Нидерландия и др.
Поражения засега не съм видял. Смених си паролата с доста по-сложна. И махнах програмата nPOPuk, с която си проверявах АБВ-то.
Ще видим по-нататък как ще бъде.


Пет Фев 17, 2023 2:22 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: ABV.BG поща феб 2023
Сега проверих в а-бе-це-то. И при мен има логове за неуспешни опити за влизане откъде ли не.
Вероятно се пробват наред с нещо масово като user: username, pass: username или 12345.
Ама разумните хора отдавна би трябвало да са мигрирали към по-надеждни пощи.
А а-бе-це-то става само за регистрации в непретенциозни сайтове.


Пет Фев 17, 2023 3:49 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 3:00 pm
Мнения: 1313
Местоположение: София
Мнение Re: ABV.BG поща феб 2023
То и аз затова я ползвам - на нея получавам главно технически спам.
Регистрирах я на времето в EDN и сега дневно получавам 30-40 спама,
макар и с техническа насоченост.


Пет Фев 17, 2023 4:20 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1244
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: ABV.BG поща феб 2023
2001 като заминавах в чужбина правих е маилли акаунти на хора в бг и тогава по спомен само АБВ беше с бг меню и понеже хорицата си бяха безнадеждни даже и при тоя вариянт ,та се надявах че поне като може да четът и да имам няква комуникация.
От тогава и аз имам даже няколко акаунта и до ония ден си бачкаше с много малки изключения.
Аз също нямам златни неща там ама все пак има някво инфо събирано с годините дето ще го търся пак и ще ми отнеме време.


Пет Фев 17, 2023 9:51 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: ABV.BG поща феб 2023
факт е, че миналата седмица имаше някаква кампания. явно бот-мрежите са "получили сигнал".
дори от АБВ имат полу-официално изявление, че атаката била синхронна от ~80К IP-та, което било някакъв вид рекорд при тях. дори щели да уведомят "компетентните органи". същите, дето още търсят IP-тата на пръскачките пред НС.

грозната истина е, че борбата е загубена. с милиарди хилаво защитени устройства в мрежата, които потенциално са "спящи клетки" на всеки, който ги е пожелал, няма как да се бориш.

при мен всеки ден автоматично си ъпдейтвам мрежите, ананосирани по BGP, от държави, с които не очаквам обмен. последно са към 18К мрежи, които са зашити в firewall с правило "у лево". но с VPN-и и облаци това става доста размито понятие. помага, но не лекува.

добавям и микс от други филтри - цели домейни (примерно .sex, .xyz, .monster, .fun). удивително е колко са се наплодили. колебая се дали да забраня и домейна .cam (не .com). може би идеята на този домейн е CAM нещица, в нашия контекст, но на практика от там идват само лоши работи.

ситуацията отдавна е на ниво "световна епидемия". но никой не слуша "докторите", ако въобще на сегашния политически "елит" му е по силите да вникне в толкова дълбок технологичен проблем. а и доста от "докторите" са част от причините и нямат никакво желание да спрат да продават техните си апчета.


Съб Фев 18, 2023 9:26 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 3:00 pm
Мнения: 1313
Местоположение: София
Мнение Re: ABV.BG поща феб 2023
Не знам с какво съм им толкова интересен. На ден правят около 20 опита да ми влязат в пощата.
Новата парола засега държи. Имам и друг адрес в АБВ - към него нулев интерес.


Вто Фев 21, 2023 9:52 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Вто Сеп 25, 2012 8:59 pm
Мнения: 76
Мнение Re: ABV.BG поща феб 2023
Ползвам три мейла в abv от време оно, два от тях за комуникация в рамките на нашата страна или поне така си мисля. Те нямат нито един опит за влизане от чуждестранни IP -та от както там историята пази логовете. Имам грешен опит от Българко, няколко пъти и се оказва моето, тва е явно като сбъркам нещо на клавиатурата от бързане :lol: .
Другия "международния" се опитва ежедневно от къде ли не но най много с американски :finga:!


Сря Фев 22, 2023 4:07 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 3:00 pm
Мнения: 1313
Местоположение: София
Мнение Re: ABV.BG поща феб 2023
Още една кукичка за шаранчета:
Цитат:
Уважаеми потребител на АБВ.бг,
Нашите записи показват, че наскоро сте поискали да прекратите имейл акаунта си в ABV.

Системният администратор на сървъра на ABV-Mail е в процес на затваряне на вашия имейл акаунт.
Ако това искане е направено случайно и не го знаете, силно препоръчваме незабавно да отмените искането за прекратяване.

Следвайте инструкциите по-долу, за да отмените заявката за прекратяване:
>>>Щракнете тук, за да отмените заявката за прекратяване

Ако не оттеглите заявката за прекратяване, вашият имейл акаунт ще бъде закрит след по-малко от 24 часа.

ABV.bg пощенска кутия Икономка!

И още една:
Цитат:
Abv Quarantine Notice - Wed 02 22 2023
от:
Abv eMail Security (1677056403-96908-94a08da1fecbb6e8b46990538c7b50b2...)
дата: 22.02.2023 11:00
до:
xxxxxx@abv.bg
Your latest summary of email stopped by Abv Email Security
Quarantine Summary Report - February 22, 2023, 9:00 AM for aleko_at@abv.bg
4 Unread messages are currently on hold, please take action.
You can release all the held messages and allow or block future emails from the senders, or manage message individually.
Preview all Allow & Release Deny & Block
Message Details:
Receiver: xxxxxx@abv.bg
Held Messages: 4
Date and Time held: Wednesday 02/22/2023, 7:43:27
The system generated this notice on Wednesday 02/22/2023
Do not reply to this automated message. | If you no longer wish to receieve this email Unsubcribe Now
Copyright © abv.bg 2022 Mail Admin.


Сря Фев 22, 2023 7:26 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни