Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Вече не ги правят както едно време :) (APC трансформатор)... 
Автор Съобщение
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10610
Местоположение: София
Мнение Re: Вече не ги правят както едно време :) (APC трансформатор
Grubi написа:
Кутийка с азот :) Само не знам колко върви бутилката или контейнера с втечнен...

Азотът не е инертен газ. Хубавото е, че в днешно време за няколкостотин (малкостотин) пари човек може да се обзаведе със заредена бутилка със съответния газ, редуцир вентил и каквото друго му е необходимо.


Сря Мар 01, 2023 12:34 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6014
Мнение Re: Вече не ги правят както едно време :) (APC трансформатор
относно писаното от миро - всичко е точно само да се има предвид че трябва мощен поялник с по висока температура, и човката се скапва бързо, похабяват се дори тия със специалното покритие

за цинковите припои - там пък проблема е друг, тъй като цинка е силно активен, това му свойство се ползва за да влезе в реакция на изместване с алуминиевия оксид и да го премахне, и поради същата причина не става какъв да е флюс, флюса не трябва да реагира с цинка иначе цинка влиза в реакция с флюса вместо с алуминиевия оксид

но запояване с поялник и калай/калаена сплав е основно за електрически контакт, ако трябва механична здравина най добре да не е с поялник, а с горелка и алуминиев припой, продават най различни такива пръчки, скоро купих от алиекспреса, вътре си имат и флюс, не съм тествал здравина но без проблеми се разлива по детайла


Съб Мар 04, 2023 11:57 am
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 6:26 pm
Мнения: 608
Мнение Re: Вече не ги правят както едно време :) (APC трансформатор
Мога да ви кажа как се запоява чист алуминии с композиция ... преди това алуминия се кадмира.
Имам още пръчки с кадмии по крехък е и зърнестолъскав като го скърша.
Работил съм и с овча лой ... дано не мислите че съм на 120 години ;)

Правил съм муфи на алуминиеви кабели, има изисквания къде кабелите да са оловни и къде алуминиеви.
наи-здравите и дълговечни свързвания на такива армирани силови кабели с оловна и алуминиева обвивка се правят с оловни листове
завива се вече свързаните медни проводници, изолирани с ленти ... подготовката на алуминиевите кабели се започва с кадмиране.
увитата свръзка на проводниците с оловнен лист се натопява композиция, с парцал и овча лой се оформят ябълките при местата на спойката, заглаждат се ...
Не е толкова лесно както изглежда ... след това се топи една глеч и се заливат в оформени калъпи. И става вечно ...

_________________
Вниманиене съмвишист....ИЙ.


Нед Окт 01, 2023 9:59 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 18 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни