Отговори на тема  [ 16997 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 1088, 1089, 1090, 1091, 1092, 1093, 1094 ... 1134  Следваща
Новини от цивилизования свят 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27996
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Аз само казвам, че е жълто, няма значение кой е източника, жълто и тенденциозно, лично за мен няма нужда от такава пропаганда, изопачаването на фактите е точно това. Да може да се казват някои истини но те се изопъчават до безобразие, едно е умишлена хипербола, друго е умишлено изопъчаване на факти. Това е не по-малко дразнещо от простотията видите ли Русия си е свършила всичкото оръжие щом еидн танк не можа да покаже на парада ...
Нито САЩ ще фалира, това е някаква всеобща заблуда, която съвсем съзнателно се подкрепя от Президента и сената за да манипулира общественото мнение. Какво означава САЩ да фалира, да неможе да обслужва дълговете си, таква опасност реално няма тъй като сумите по обслужването им са по-малко от сумите ежемесечно постъпващи в ханата от данъци. Въпрос на желание е тези суми да бъдат покрити и обслужени. Причината да се тръби обратното е желанието на демократите да харчат още, един вид те изнудват конгреса да им вдигне тавана на дълга защото ако те не им вдигнат тавана те пък ще сорат да обслужват дълга под предтекста, че е достигнат лимита, но закона предвижда такава ситуация и няма никакъв проблем дългът да бъде обслужван.
Това е само едно от малкото неща които дразнят в статията, като цяло е много тенденциозно написана, макар напълно да е в унисон с моите виждания и разбирания е силно изопачаване на факти и истина, направени са толкова жълти и постни че да те е гнус да ги четеш.


Пон Май 29, 2023 11:49 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6014
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Абе аз се чудех кой толкова упорито принуждава приемането на гейски наклонности....
https://www.reuters.com/world/biden-war ... 023-05-29/


Вто Май 30, 2023 2:17 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4616
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Ще видиш ти. Както е тръгнало, скоро ако не си гей ще ти трябва виза и за много други места :)

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Вто Май 30, 2023 4:04 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 27, 2005 11:48 am
Мнения: 4715
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
80 и кусур милиона, няма и за няколко часа
https://twitter.com/TuckerCarlson/statu ... 9146172419
https://www.youtube.com/watch?v=KtAPMNn ... 0%A2%D0%92

_________________
main[-1u]={1};


Сря Юни 07, 2023 8:50 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3302
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Много ми е странно какво кара един човек да одобрява това да вкарат някой в затвора защото имал еди какви си сексуални или религиозни предпочитания. На мен лично ми изглежда перверзно отказване от елементарно право на личен избор.


Сря Юни 07, 2023 11:47 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27996
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Всеки има право на избор, но на първо място, този избор не трбява да се промотира, а още по-малко да се налага на останалите. В крана сметка това е болестно състояние, няма нищо нормално в него, това е толкова нормално колкото и свръхтеглото. Има цели, те се гонят, онзи ден слушам по фокс, критика към правителството, но не критиката беше интересна, над 80% от всички американци били на поне едно лекарство .... аз не съм имал илюзии че тук се тъпчат с хапчета за щяло и нещяло, но 80% на поне едно .... те това ме изненада много. Та какво да очакваш от такава страна, тук да не си нормален е нормално, нормално е да си 200 кг, нормално е да си обратен, или безполов .. единственото ненормално нещо е да си нормален. Това не може да не е планирано и контролирано, няма как, просто няма, моя начин на живот е супер нездравословен, но не съм на никакви лекарства, ако изключим чат пат аналгин като ме заболи кратуна ... 80% ...


Чет Юни 08, 2023 12:36 am
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 30, 2004 4:18 am
Мнения: 632
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Ми развита страна грижат се за хората. Тези 20% които не са на някакви хапове сигурно са черни и разни 50+ годишни бели. Като си заминат още 1-2 поколения сигурно всички ще са на хранилката. На децата колко масово се дават хапове за разни разтройства (disorder)? Интересно какви са статистиките в други развити страни като Япония, Германия, Скандинавските страни?

_________________
Не мога да знам всичко,а и не искам.Тогава би било прекалено лесно и скучно!


Чет Юни 08, 2023 9:49 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27996
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
120 млн тука са на психотерапевтични лекарства, което са има няма 44% , сега може би са повече, това беше преди ковида. 20-те процента едва ли са възрастни, те са добре обучени в тоя аспект и редовно си вземат зона, по-скоро крайно бедни или така наречените реднек.
Много е важно обаче да ти ги предпишат, да може всеки по веригата да си получи комисионната :) цените за прости лекарства са умопомрачаващи, единствено витамините са евтини.


Чет Юни 08, 2023 4:44 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10938
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
А в същото това време, тия с бункерите продължават....https://m.dir.bg/it/tehnologii/silozat- ... a-bogatite


Нед Юни 11, 2023 4:43 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10613
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Ако има търсене, е меко казано срамота да няма предлагане.


Нед Юни 11, 2023 4:47 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27996
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Ами за всеки влак си има пътници, ако има някой готов да плаща винаги ще се намери кой да му вземе парите. Това и в БГ набира популярност, макар и в много по-малък мащаб.


Нед Юни 11, 2023 4:57 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10938
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Отидоха ни пещерите ;) А ако има ландидати да копат и лрят бетон, да го правят - тъкмо ще се спрар малко по-морето. А моренце с бункерче в Гърция някой?


Нед Юни 11, 2023 5:01 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27996
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Аз друго не разбирам, бункер айде, ако ти е в задния двор може да си си в къщи, жена деца да са, да оттърват кожата. Ама апартамент в бункер ... сигурно очакват 3 дневно предизвестие преди някой да натисне копчето, та да може да стигнеш до там :) Аз залагам на пушкала и муниции, 90% от това което може да преживееш в бункер ще го преживееш и в мазето, то въпроса е след това какво правиш :) А и от какво се пазиш, ако е от нюкове няма много смисъл, дори да инвестираш 20-30-100 млн в истински бункер какво, живееш там за следвщаите 100 години ? караш на суха храна само, то и тя има годност 30 години. .. и да речем преживяваш първите няколко месеца до де се уталожи поне по-тежкия прах, и после, като не можеш крушката си да смениш сам :)


Нед Юни 11, 2023 6:02 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4194
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
ToHu написа:
Аз друго не разбирам, бункер айде, ако ти е в задния двор може да си си в къщи, жена деца да са, да оттърват кожата. Ама апартамент в бункер ... сигурно очакват 3 дневно предизвестие преди някой да натисне копчето, та да може да стигнеш до там :) Аз залагам на пушкала и муниции, 90% от това което може да преживееш в бункер ще го преживееш и в мазето, то въпроса е след това какво правиш :) А и от какво се пазиш, ако е от нюкове няма много смисъл, дори да инвестираш 20-30-100 млн в истински бункер какво, живееш там за следвщаите 100 години ? караш на суха храна само, то и тя има годност 30 години. .. и да речем преживяваш първите няколко месеца до де се уталожи поне по-тежкия прах, и после, като не можеш крушката си да смениш сам :)

Тони, гледай Триъгълника на тъгата - точно по темата, брутален, започва мудно и блудкаво но после нещата си идват на мястото.

_________________
Мразя да мразя ...


Нед Юни 11, 2023 7:40 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27996
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Ще го прослушам. Скоро препрочитах фондацията на Айзимов, а сега и поредицата за Дюн, по скоро я слушам че вече ме мързи да чета, интересни са анализите и заключенията за някои обществени процеси, навремето като съм ги чел явно не съм бил в настроение или пък на ниво да осъзная колко релани неща са описани макар и в едни съвсем измислени светове хиляди години в бъдещето. Особенно в Дюн, не знам какъв му е бекгроунда на Хърбърт, има ли нещо общо със сциология и психология, но много точно е описал някои конкретни аспекти, което в моента го виждам на живо в САЩ а според мен и в Европа процеса е доста сходен.


Нед Юни 11, 2023 11:05 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 16997 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 1088, 1089, 1090, 1091, 1092, 1093, 1094 ... 1134  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни