Отговори на тема  [ 17002 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 1087, 1088, 1089, 1090, 1091, 1092, 1093 ... 1134  Следваща
Новини от цивилизования свят 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 12:57 pm
Мнения: 1040
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
ToHu написа:
Причината е без значение, и това според мен няма да е единич н случай, ще има още забрани.
А за ситуацията на пазара, не знам какво се е стабилизирало, оня ден получавам списък с компоненти с доставка над 50 седмици, съответно ми дават време за производство 60 ..... един от чиповете е imx.8.


Да точно това показва че пазара е много стабилен - но с огромни вече "предвидими" срокове и колосални складови наличности които вече поддържаме. Т.е. искам да кажа че ако на времето ни трябват седмично от даден вид процесор 100- 200 броя поръчваш и това е. Сега държим на склад по 20-30К за да има .....
Лошото обаче е че това дребни и средния бизнес не могат да си го позволят и огромна част от него вече фалира


Чет Май 25, 2023 9:16 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28022
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
и големия бизнес не може да си го позволи, и тепърва ще се види резултата от това. А дали сроковете са предвидими, не бих казал.


Чет Май 25, 2023 4:18 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10622
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Edesign написа:
...Лошото обаче е че това дребни и средния бизнес не могат да си го позволят и огромна част от него вече фалира

Ех тая популистика... :D
Тоест, всичко е наред и когато фалират и тия които още не са, ще има чипове... :mrgreen:


Чет Май 25, 2023 4:54 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28022
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Абе в интерес на истината и големите има тпроблем с чиповече, някои, основно в аутомотива може и да са се запасили, но иначе проблема си го има, макар и не толкова сериозен както преди 2 години. Въпрса е че това свръхзапасяване обостря проблема, в един момент тия които се запасяват ще спрат да се запасяват, съответно производителите ще намалят пак производството и така докато системата се уравновеси, да де ама да беше фурна да и сложиш ПИД ... а то по-скоро е барбекюто в двора, всеки идва слага, маха ... на еидн му е студено, на друг му е горещо ... твърде много фактори в момента влияят, та не знам кога ще се балансира пазара. Затова ще гледаме на изток, чъгай китайски чипове и да не ти дреме, пък те като решат, че вече няма да ни ги продават, ще му мислим.


Чет Май 25, 2023 5:28 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 12:57 pm
Мнения: 1040
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
itso.t написа:
Edesign написа:
...Лошото обаче е че това дребни и средния бизнес не могат да си го позволят и огромна част от него вече фалира

Ех тая популистика... :D
Тоест, всичко е наред и когато фалират и тия които още не са, ще има чипове... :mrgreen:


Коментарът ти както обикновено няма смисъл и връзка с казаното. Да от ковида насам изпофалира по-голямата част от дребни и среден бизенс.... За съжаление това действа негативно и на по-стабилните (не казвам по-големи бизнеси). Дори и при нас от 2019 година няма нова разработка, само производство на текущи неща. И то защото бизнеса, поръчките и парите се въртят от дребните играчи, а тях ги няма - клиентите са ни от цял свят, т.е. проблема е повсеместен


Пет Май 26, 2023 8:07 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10622
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Edesign написа:
...Да от ковида насам изпофалира по-голямата част от дребни и среден бизенс...

На това комшиите му казват "глупостакис на търкалякис". :mrgreen:
На какво се базира смехотворното ти твърдение? Освен на класическото циврене де.
Дай официална информация, статистика, други източници (без ЕЖКнП)?


Пет Май 26, 2023 9:53 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 12:57 pm
Мнения: 1040
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Явно много си ме харесал щом пишеш под всичките ми коментари но моля спри да ме ухажваш :) За фалитите за всеки е видно с просто око. А колкото до доказателства имам стотици клиенти и знам какво и е положението сега.... ако имаш електронен подпис сам равни в търговския регистър и разгледай фин. отчети....


Пет Май 26, 2023 10:22 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10622
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Толкова концентрирани глупости пишеш, че чак да се чуди човек откъде ти хрумват... :lol:
Според бръщолевенията ти:
Edesign написа:
...Да от ковида насам изпофалира по-голямата част от дребни и среден бизенс...

По-голяма част от бизнесите са фалирали, и дори не можеш да посочиш статия в жълта преса?
Никой друг не споделя, не се оплаква? Само форумното мрънкало е информирано?
Не думай... :D

Виж, съвсем явно е че с писанията си се опитваш да внушиш колко е зле положението и колко си е б@ло лелята, но моля прави го с мярка, че се оливаш и прозира... :D
Как пък веднъж не написа нещо позитивно...


Пет Май 26, 2023 10:34 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6019
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Ето нещо позитивно - заядливите хора рано или късно си намират майстора, дори докато се крият зад монитора мислейки се за недосегаеми

Не е нужно да ровим в жълта преса за да видим какво е положението, достатъчно е човек да спре да се крие зад монитора и да излезе на улицата - в лондон например масово банки затварят клонове, магазини, заведения затварят, улици по които преди всичко работеше сега са цели редици празни помещения, за оправданието че всичко било онлайн сега - ресторантите вдигнаха цените през последната една година заради инфлацията и въпреки това и те оредяват, тези които бяха вървежни и се пълнеха в пикови часове та даже и опашки имаше сега стоят празни, това щото всичко е наред сигурно...


Пет Май 26, 2023 11:18 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10622
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Така де, ако не е форумно мрънкало 1 ще е форумно мрънкало 2.
Забрави да споменеш американците... :mrgreen:


Пет Май 26, 2023 11:49 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8902
Местоположение: Разград
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Големи, големи, колко да са големи ... Има и за догодина, ама сега не ми се рови... Точно заради този контролер съм се чудил как да го измисля че да стане...


Прикачени файлове:
Screenshot 2023-05-26 155843.jpg
Screenshot 2023-05-26 155843.jpg [ 86.89 KiB | Прегледано 1177 пъти ]
Пет Май 26, 2023 3:02 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 8:39 pm
Мнения: 1972
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
https://blitz.bg/analizi-i-komentari/il ... 55751.html - нещо познато?

_________________
Определянето стойността на дадена величина се нарича ИЗМЕРВАНЕ!


Пон Май 29, 2023 9:54 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28022
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Много жълто, чак се изкушавам да го изтрия.


Пон Май 29, 2023 9:59 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4979
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
ToHu написа:
Много жълто, чак се изкушавам да го изтрия.

Недей. Чудесна илюстрация на умствения багаж на постнали линка... :lol:


Пон Май 29, 2023 10:27 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 8:39 pm
Мнения: 1972
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Не "убивайте" вестоносеца... В посочената статия има линк към оригинала. По неясни за мен причини, някои люде смятат, че са по-, най-. Няма да си позволя да сляза до нивото им и да използвам епитети вместо факти.

_________________
Определянето стойността на дадена величина се нарича ИЗМЕРВАНЕ!


Пон Май 29, 2023 7:35 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 17002 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 1087, 1088, 1089, 1090, 1091, 1092, 1093 ... 1134  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни