Отговори на тема  [ 16997 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 1061, 1062, 1063, 1064, 1065, 1066, 1067 ... 1134  Следваща
Новини от цивилизования свят 
Автор Съобщение
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10937
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
И какво общо има идиотизма с някаква банка в Калифорния? Че шефовете и не са си свършили работата и не са преценили риска - а може би са го преценили грешно, което не е нещо невиждано.

Какво общо има калифорнийската банка с някакви социални политики, войната на Русия в Украйна и т.н. - нищо общо.
Какво общо има калифорнийската банка с пирамиди като Югоинвенст например? - нищо общо.

https://www.theguardian.com/business/20 ... stract.com

Ако искаш намери коментар от "разумен" източник на информация, защото знам че някой ще се оплаче.

Е, тогава - какви дивотии обсъждаме?


Вто Мар 14, 2023 5:09 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4616
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Ами според статията, а и други източници които се появиха по нета днес, общото е че вместо да си гледат банковия бизнес, те изпоназначили разни активисти и т.н. по квота за цвят на кожата, сексуална ориентация, "equality" и разни там глупости.
Цялата поука е, че ако искаш да ти върви бизнеса хората които го ръководят трябва да се избират по способности, а не по такива параметри

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Вто Мар 14, 2023 5:15 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9645
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Прикачени файлове:
frb.PNG
frb.PNG [ 45.02 KiB | Прегледано 558 пъти ]

боичките са за оцветяване, числата са по-важни. на мен не ми се вижда много розова ситуацията за 5 дена да ти паднат акциите от 120 на 20.
не че кой знае колко разбирам картинки като тази
Прикачени файлове:
b1.PNG
b1.PNG [ 1.04 MiB | Прегледано 558 пъти ]

някакви проценти... от какво, за какво...

но като видя на осцилоскопа картинка като тази
Прикачени файлове:
b2.PNG
b2.PNG [ 15.34 KiB | Прегледано 558 пъти ]

си казвам: нещо точеца не достига.

последните години управляващите по света си мислят, че тока иде от контакта.
и като не стига тока, слагаме още един контакт и проблема е решен.
и това май е валидно в широкото понятие (по)ток

иначе индексите ...
на мен ми приличат да мериш напрежение, да го разделиш на честота и да го събереш с височината си.

попаднах на много озадачителен банков термин - 'нереализирана загуба'. доколкото схващам, кинтите ги няма, но не ги осчетоводяваш и всичко е цветя и рози в отчетите.
и май общата сума на регионалните банки в щатите е подпряла трилиона.

ПС: тони, да не си на опашката за каймета?


Вто Мар 14, 2023 5:20 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6014
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
мен пък какво ме озадачи - това което споменах по-рано че причините за фалита са притеснителни, нямах предвид грешките на служителите в конкретната банка, а това че механизмите за предотвратяване на фалит не са сработили, това дето му казват "стрес тест" в случая не издържа, имаха реална стресова ситуация (независимо каква е причината) но механизмите за спасение не сработват

а защо не са сработили - защото банковата система е една голяма пирамида, всичко се крепи на някакви голи обещания че пари има, и се надяват че хората само ще пълнят сметките и няма да си ги потърсят... а сега за капак лихвите скочиха много и за кратко време
та в крайна сметка стигаме до ситуация в която много депозити над гаранциите от държавата трябва да се материализират за кратко време, това няма как да стане за това банката започва да продава каквото има, обаче облигациите купени с ниска лихва вече не са конкурентни защото новите облигации вече са с нова лихва, за това старите трябва да бъдат продадени с голяма загуба за да ги купи някой
т.е. банката уж има депозити за милиарди, а няма ликвидност

и това не е изолирана ситуация, всяка банка ако бъде подложена сега в този момент на такъв срес тест е в голям риск от фалит точно поради същата причина - механизмите за спасение вероятно няма да сработят


Вто Мар 14, 2023 5:52 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 27, 2005 11:48 am
Мнения: 4715
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
:D
това не трябваше ли да го правят още в началото
https://dnes.dir.bg/svyat/ruski-iztrebi ... herno-more

https://trud.bg/%D1%80%D1%83%D1%81%D0%B ... %B0%D1%89/

_________________
main[-1u]={1};


Вто Мар 14, 2023 7:53 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 12:57 pm
Мнения: 1040
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
- Някой казва че у нас има балон на имоти :D Да ама гледай всичко дори и в момента се изкупува на зелено, свободно предлагане и избор няма (за големите градове)
- на запад има балон на субсидии, стартъпи, каузи и безработни на помощи
- америка сама по себе си е балон ....

Всичко в живота въври много бавно на фона краткия човешки живот... пукането на който и да е от горните балони може да продължи (американския вече е продължил) няколко поколения.... та в крайна сметка минават ми всички полит простотии от едното ухо през другото и гледам хич да не им обръщам внимание....

Обаче на фона на всички санкции и това което се тръби по медиите това което виждам аз е на 180 градуса
- в европа се забраняват двг колите, в англия от 2025 г в новопостроените имоти ще влиза водород не газ
Т.е. европа санкционира русия (уж) и започва да живее еко обаче всичкото ВЕИ се произвежда 99% в китай .......
Значи европа става васал на китай (и чрез добив на суровини през трети страни отново на русия) .....

Америка "има технологии" и какво ли не ..... обаче вече нищо няма по складовете (от поне 2 години насам) и полека лека всичката електроника се напълни с китайски процесори, дисплей и т.н. Днес дори отворих отговорен хирургичен уред изцяло с китайски части..... Мисля че масовия пазар никога няма да се върне към Microchip, STM... и познатите ни до преди една петилетка....

Лошото е че ако американското балонче започне да се пука, ония са доказали че не могат да губят и ще стане глобално мазало... Това е неизбежно рано или късно.... дано просто е достатъчно късно .... :D


Вто Мар 14, 2023 10:29 pm
Профил WWW
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10937
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Тъй ли...аз наскоро разглобявах китайска кола и вътре имаше европейски чипове ;)


Вто Мар 14, 2023 11:31 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 12:57 pm
Мнения: 1040
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Grubi написа:
Тъй ли...аз наскоро разглобявах китайска кола и вътре имаше европейски чипове ;)


Да европейски :D - произведени в китай, корпусирани там... тук уж дизайн, тест и пакетаж ...... сам знаеш че няма нито един европейски производител


Вто Мар 14, 2023 11:42 pm
Профил WWW
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10937
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Не, незнам...
Infineon се правят в Мюнхен и Сингапур, плюс Тайван - но не и в Китай
Аналог - дизайна е в Ирландия, ще ги питаш къде е производството, но не е в Китай
NXP - дизайна също е в Европа, производството Тайван и САЩ
Bosch - повечето сензори се правят в Европа
STM...
Melexis...

Не казвам, че няма и намесени китайски фабрики, но няма нищо ненормално. Бизнеса е огромен, и страшно диференциран/специализиран.

Ако ги няма ASML в Холандия, огромна част от бизнеса с чиповете го пиши свършен.

Така че...Китай далеч не са единствени. ЯпониЕ изобщо няма да ги споменавам, щото без тях още много неща ще закъсат.


Сря Мар 15, 2023 12:35 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 12:57 pm
Мнения: 1040
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Grubi написа:
Не, незнам...
Infineon се правят в Мюнхен и Сингапур, плюс Тайван - но не и в Китай
..................


Не съм написал поста да се препираме за количествено измерение. Няма никакъв смисъл ! Идеята е качественото измерение - дали ставаме по зависими от китай, сингапур или кое да е с далечна култура и цвят от нашата хич не е на добре.... и че всичко което масово се тръби от медиите реално е на почти 180 градуса....
Прясна за мен друга лъжлива пропаганда - гражданската ще поскъпне таз година двойно :D поне така казаха по всички пропагандни медии, ама който е плащал януари и февруари сигурно е бил потресен че цените бяха такива като от преди 10 години - имаше оферти и за 180 лв....


Сря Мар 15, 2023 9:53 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 7:44 pm
Мнения: 2798
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Edesign написа:
..., ама който е плащал януари и февруари сигурно е бил потресен че цените бяха такива като от преди 10 години - имаше оферти и за 180 лв....


Даже и под 170 лв гражданс а отговорност при плащане за 1 година.
И аз бях изненадан и доста се зачудих. В същото време булстрад, ДЗИ и др. за същия явтомобил предлага двойна цена ?!?
След коментар с брокера и уверение, че покритието на щети и на двете е еднакво - естествено направих евтиния вариант.
(дано само от един момент на татък не се окаже, че нямам застраховка и трябва да правя нова)


Сря Мар 15, 2023 11:07 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4979
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Edesign написа:
Прясна за мен друга лъжлива пропаганда - гражданската ще поскъпне таз година двойно

Да ти имам източниците на информация... :lol: Ми теб и първото цигане на улицата ще успее да те излъже.


Сря Мар 15, 2023 12:34 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4406
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Edesign написа:
....
.....
Прясна за мен друга лъжлива пропаганда - гражданската ще поскъпне таз година двойно :D поне така казаха по всички пропагандни медии, ама който е плащал януари и февруари сигурно е бил потресен че цените бяха такива като от преди 10 години - имаше оферти и за 180 лв....

Ами то това е, искаш да си застрахован за авария, да ти платят болницата, лечение, колата... но не искаш да даваш пари(много).....

За всеки е ясно, че ако плащаш стотинки и покритието ще ти е стотинки..

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Сря Мар 15, 2023 3:16 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 12:57 pm
Мнения: 1040
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
MYXATA написа:
Ами то това е, искаш да си застрахован за авария, да ти платят болницата, лечение, колата... но не искаш да даваш пари(много).....
За всеки е ясно, че ако плащаш стотинки и покритието ще ти е стотинки..


Това е ясно, ама в БГ е така че и да плащаш пак някой е излапал комисиона и освен че си балама че си платил нищо друго не постигаш за съжаление... :(


Сря Мар 15, 2023 3:57 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6014
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
ще има ли домино ефект
https://www.bbc.co.uk/news/business-64964881

Прикачени файлове:
Screenshot 2023-03-15 172401.jpg
Screenshot 2023-03-15 172401.jpg [ 74.69 KiB | Прегледано 292 пъти ]


вече станаха много такива резки спадове в рамките на часове... едва ли навсякъде е заради шепа калпави служители или лгбт активисти както се твърдеше първоначално.... май това е било партенка за да прикрият реалните проблеми....


Сря Мар 15, 2023 6:38 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 16997 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 1061, 1062, 1063, 1064, 1065, 1066, 1067 ... 1134  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Grubi, Nikola Kirov и 27 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни