Отговори на тема  [ 16981 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 974, 975, 976, 977, 978, 979, 980 ... 1133  Следваща
Новини от цивилизования свят 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Какъв сърч да пускам? Виж датата на клипа. Самото събитие е от вчера.


Сря Авг 10, 2022 8:39 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6004
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
кефи се човека че след 50 думнати украински склада със стотици тонове западно оръжие най накрая нещо руско гръмнало... кой знае, може да е авария може американнците да са го думнали с химарсите

само докато се кефи на клипчета в тубата да си пие йодните таблетки че в отчаянието си вече укрите се опитват да думнат и ядрена централа... духне ли вярър към БГ ще си припомним набързо 86-та


Сря Авг 10, 2022 2:52 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Слава на когото и да е различен от България ще бъде затривано на секундата, който не му харесва да се оплаче на арменският поп.


Сря Авг 10, 2022 4:19 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
ToHu написа:
Слава на когото и да е различен от България ще бъде затривано на секундата...

Това значи ли че ако искаме да публикуваме новините от Беларус, трябва да пишем в темата "Новини от страната"?

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!


Пет Авг 12, 2022 12:34 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4574
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
ike написа:
ToHu написа:
Слава на когото и да е различен от България ще бъде затривано на секундата...

Това значи ли че ако искаме да публикуваме новините от Беларус, трябва да пишем в темата "Новини от страната"?


На мен ми се струва че Тони беше достатъчно ясен. Публикувай новини и от Занзибар ако искаш, но всички ще трябва да пропускаме частта "Слава на ....." :)

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Пет Авг 12, 2022 1:28 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Слава на .... си е чист вид пропаганда, на първо място. На второ това е Български форум, кой какви лични предпочитания има това си е негова работа, кой какво пише също, но аз лично няма да толерирам славенето на която и друга държава освен България, ако ще в Украйна да варят живи бебета за супа. Същото се отнася и ако някой тръгне да слави Русия, САЩ, Китай и т.н. дори и на шега.
Това беше един от малкото постове които съм затрил, ако на някой не му харесва да се оплаче на Реконструктора.
Трябва да има някаква граница на малоумието и това със сигурност я прекрачва.
Не знам дали забелязахте, известно време не се пишеше на тема Украйна-Русия и всичко беше доста спокойно, не знам защо някой хора държат да го правят.
Аз имам много какво да кажа, но не казвам нищо съвсем умишлено. В споделянето на новини няма нищо лошо, не съм изтрил нито една такава, но дали за здравето на фо ума не е добре всеки мисли преди да постне нещо особенно свързано със ситуацията между Украйна и Русия?
Да не говорим, че тия новини ги вижда всеки, идеята на тая тема като че ли беше да се постват и дискутират новини които не стигат нормално до България, дали защото не са интересни никому, дали защото са умишлено цензурирани, или пък са стигнали но грешно отразени ...
Това всичко са мисли, не искам да казвам на никой какво да пише, но няма да толерирам и за секунда славенето на друга държава.


Пет Авг 12, 2022 5:48 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Да допуснем, че се съгласявам с това за "слава на ......"

Защо не изтри само него а целия ми пост?

Всъщност обяснението, сам, си го дал:

ToHu написа:
Трябва да има някаква граница на малоумието и това със сигурност я прекрачва.


Само на мен ли ми се струва, че темата за войната в Украйна, от известно време насам, предизвиква яко нервничене сред някои субекти с "форумна власт" ?


Пет Авг 12, 2022 7:42 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6004
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
лцр - не е проблем темата в Украйна а малоумието което лъсна покрай тази тема (или троловете на заплата)
и предвид системното осиране което правиш и злоупотреба - според мен леко си се разминал с един затрит пост


Пет Авг 12, 2022 7:52 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 8:39 pm
Мнения: 1954
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
ТоНи е прав - малоумието(изключвам болните хора) придобива все по-страшни размери. Това https://dnes.dir.bg/svyat/praga-es-shte ... na-mesetsa ако не е някаква измама, е връщане към едни времена, за които само сме чели само по книгите.

_________________
Определянето стойността на дадена величина се нарича ИЗМЕРВАНЕ!


Пет Авг 12, 2022 8:19 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4574
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
syscop написа:
ако не е някаква измама, е връщане към едни времена, за които само сме чели само по книгите.


Не е измама. Просто е извън възможностите на разумен човек да проумее до каква степен може да стигне тая лудост. Държава която не е член на блок да настоява за безогледна забрана на достъп за граждани на друга държава която също не е член. Това при нормални условия би могло да мине за хумор, но жалката истина е че е действителност, създадена от същите тия "демократи" които се бият в гърдите колко са инклузивни. Просто жалка история, но за щастие забелязвам че на все повече хора им се отварят очите за истината. Тук в УК със сигурност - достатъчно е човек да прочете коментарите на обикновени хора под подобни статии в нета за да види че общата нагласа съвсем не е както им се иска на група откачени политици и послушните им медии
Май е време за разпускането на тоя съюз. Казвам го със съжаление, защото аз имах надежди за него в началото когато идеята беше основно икономическа. Това напоследък далеч надмина линиите на приличие.

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Пет Авг 12, 2022 8:49 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
lcr написа:
Да допуснем, че се съгласявам с това за "слава на ......"

Защо не изтри само него а целия ми пост?...

Ами трябва да има и възпитателен ефект. Писал си, брисал си, и заради спонтанна реакция в стил "чеки да се напра'им на интересен" всичко отива в кофата.

Нали си даваш сметка, че администрирането и модерирането на форума е на доброволни начала. Някой отделя от времето си за да въдворява ред?
А и никой не е длъжен да е безкрайно търпелив и толерантен. :D

Но ми харесва тенденцията. Тия дни, в по-голямшък форум целия раздел политика отиде в кофата. И сега там е бяла работа. Както казват комшиите - рахат. Мир и спокойствие. :D
Лошото е, че щетите вече са нанесени - тоя не може да понася ония, заради не'къф много важен спор покрай войната, короната или ЦСКА. Което пък разваля форума като цяло.

Гледам че в друг голям форум още толерират подобни дикусии. Управата няколко пъти намекна, че обмислят да изметат и от там всякакви подобни теми. Да видим кога... :D

Или накратко - Кондензаторо-Бобино-Резисторе, напиши нещо за тоците, за жичките?


Пет Авг 12, 2022 9:10 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
syscop написа:
Това https://dnes.dir.bg/svyat/praga-es-shte ... na-mesetsa ако не е някаква измама, е връщане към едни времена, за които само сме чели само по книгите.

Какво имаш в предвид? В момента, в сегашно време, има една държава управлявана от диктатор, която е минирала границите си с роднините си и единствената й връзка със Света е една влакова линия с Китай.
Сега като се приеме това за визите, тези държавите ще станат две.

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!


Пет Авг 12, 2022 10:30 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Дискусии на политически теми обикновенно са безплодни. В никакъв случай не иска да казвам кой какво да пише и дискутира, още по-малко какво да мисли, на кого да симпатизира и т.н. ако обичаш кремвирши с конфитюр едва ли има смисъл да излагам моето виждане, че това е супер гадно и безвкусно, същото е и с политиката. Аз лично никого в нищо не искам да обеждавам, дискутирал съм по някои въпроси което може би е и грешка, но мисля, че всичко извън дискусия и излагане на факти е безплодно джавкане.
lcr, ако бях толкова пристрастен колкото ти се струва отдавна да ти бях затрил акаунта, ако още не си го разбрал аз съм привърженик на радикалните решения и то не само на думи. Нямам нищо против възгледи те ти, не ги приемам, не ги разбирам но и не искам да ги променям. Единственото което ме дразни е когато някой се опитва да променя мойте, поствай колкото искаш новини, стига да не са директна пропаганда, но не виждам смисъл да ги коментираш, преразказваш или да опитваш с тях да убеждаваш някой в едно или друго.
Дискусии на тема Левски/ЦСКа, Русия/Украйна, Майкрочип/Атмел са доказано безплодни.


Съб Авг 13, 2022 5:46 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 8:39 pm
Мнения: 1954
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
https://blitz.bg/svyat/germanska-zhurna ... 02951.html - демокрация в действие...

_________________
Определянето стойността на дадена величина се нарича ИЗМЕРВАНЕ!


Съб Авг 13, 2022 10:11 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Работата на модератора е чисто техническа. А именно да не допуска отклонение от цивилизования тон.
Реконструкторът бършеше цели постове и теми под предлога, че не разполага с време за да трие само глупостите.
Ти стана модератор за да помогнеш за това, но вършиш същото.

Изказване на мнение или позиция не е глупост.

Триенето на такова се явява форма на забрана, което е в разрез с конституцията на република България.

Въпреки това, ако мнозинството в този форум или ако модераторите не са на това мнение, напишете го черно на бяло в правилата на форума.

На другите на които постването на мнения в раздел "общи приказки", не им допада, държа да напомня, че това е раздел "общи приказки" и никой не ги задължава да четат, щом се нервят.

Би било неприемливо, ако говоря за политика в техническите раздели, но аз не правя това.


Съб Авг 13, 2022 10:24 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 16981 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 974, 975, 976, 977, 978, 979, 980 ... 1133  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни