Отговори на тема  [ 16997 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 1022, 1023, 1024, 1025, 1026, 1027, 1028 ... 1134  Следваща
Новини от цивилизования свят 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10615
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Прикачени файлове:
Как да управляваме вселената, без да привличаме вниманието на санитарите..jpg
Как да управляваме вселената, без да привличаме вниманието на санитарите..jpg [ 93.91 KiB | Прегледано 645 пъти ]


Съб Ное 26, 2022 8:33 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4616
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Ето това вече е смешно :)
Тая книга има ли я преведена на български?

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Съб Ное 26, 2022 10:52 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6014
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
t_i_t_o написа:
Картинката е и смешна, но за съжаление и тъжна.
А кой и защо се засяга от нея е очеизвадно, но ще поясня явно някои се разпознават в нея.

Едва ли някой се засяга от това че си се вкарал във филма "зомби апокалипсис" и послушно се вживяваш в ролята си


Съб Ное 26, 2022 11:53 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4616
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
nik написа:
t_i_t_o написа:
Картинката е и смешна, но за съжаление и тъжна.
А кой и защо се засяга от нея е очеизвадно, но ще поясня явно някои се разпознават в нея.

Едва ли някой се засяга от това че си се вкарал във филма "зомби апокалипсис" и послушно се вживяваш в ролята си



А, не е така. На мен ми става тъжно като виждам интелигентни хора които са се оставили така да им промият мозъка без да се замислят в дълбочина. И тук не става дума за двама-трима, а хиляди, милиони такива. Направо си е тъжно...

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Съб Ное 26, 2022 12:24 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 9:54 am
Мнения: 865
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Аз нямам амбициите да оправя света... Стига ми свободата, когато си поискам да ида където си поискам по света.
И като не се засягате, защо веднага започнахте да кудкудякате?


Съб Ное 26, 2022 3:57 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 27, 2005 11:48 am
Мнения: 4717
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Цитат:
когато си поискам да ида където си поискам по света.

да ти имам опорката...

Млада съпруга отива плачеща при майка си.
- Той ми каза да вървя по дяволите!
- И ти идваш точно при мен?!?

_________________
main[-1u]={1};


Съб Ное 26, 2022 7:01 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4616
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Значи около това се върти мирогледът на модерния либерал-демократ - да може да си завлече д-то някъде по света по най-лесния начин за снимка на някой камък, и после яко лайкове :)
Винаги съм го предполагал, но досега не го бях виждал написано черно на бяло.

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Съб Ное 26, 2022 8:18 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
а освен свобода дали имаш възможностите ? И където си поискаш, т.е. имаш визи за САЩ, Китай, Северна Кореа. Австралия, Русия, Азърбейджан, Алжир, Ангола, Афганистан, Бангладеш, Индия и още и още ... или може да си поискаш а дали ще отидеш е един друг въпрос ;)


Съб Ное 26, 2022 8:37 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 9:54 am
Мнения: 865
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
@визард, ми не е опорка, реалност е.
@бабане, нещо не разбрах тезата...
@тони, виза за САЩ имам, преди да затворят Япония заради ковид ходих на ски там, в с. Корея не ми се ходи... Та да съм жив и здрав мога да си позволя да ида където си поискам.

Ей тука една картинка на руски, да превеждам ли?


Прикачени файлове:
FX5K-1vWIAEua5M.jpeg
FX5K-1vWIAEua5M.jpeg [ 70.3 KiB | Прегледано 525 пъти ]
Съб Ное 26, 2022 9:52 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4616
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Не е теза, а наблюдение на фактите. но тъй като знам че се хардкор с тия идеали, единственото което мога да се надявам за теб, е да чувстваш че свободата да се развяваш по света ти дава смисъл на живота. Казвам го понeже статистиката показва, че в страните където твоите идеи виреят най-добре, също така консумацията на антидепресанти е най-висока. Та не знам колко хората са щастливи с тия идеали, докато тия от "лошите" страни са доста надолу или изобщо извън класацията.
Ето я въпросната статистика, и обърни внимание че не е от пропаганден източник:
https://www.statista.com/statistics/283 ... countries/

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Съб Ное 26, 2022 10:11 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6014
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
първа точка в западната пропаганда е простолюдието да бъде убедено в свободата си, въпреки че на практика свобода няма, както тито показа дори не може да мисли свободно без някой от фейсбук да му подсказва как и какво да мисли

а едно време матрицата беше просто филм....

странно че колкото по зависим става един човек толкова повече е убеден в независимостта си, наркомани, алкохолоци, всички си мислят че имат контрол

един тъп въпрос - някъде в "свободна" Европа да е имало референдум за оръжия или пари за Украйна? Швейцария поне? дето правят референдуми за всичко? или по някой друг въпрос наложен от щатите? някаква консултация поне със "свободното" население?

не казвам че референдума щеше да е актуален при такова масово промиване от всички медии, но все пак, вече дори не имитират демокрация... зомбитата са толкова убедени в свободата си че защитават дори потъпкването на въпросната "свобода", щом идва от хамериката значи е правилно, и се хващат за палците...


Съб Ное 26, 2022 10:17 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 27, 2005 11:48 am
Мнения: 4717
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
https://9gag.com/gag/aDYzA5x

_________________
main[-1u]={1};


Съб Ное 26, 2022 11:22 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
мое лично наблюдение, сама хора които не са живяли в така мечтания от тях демократичен свят, са щастливи и си мислят, че и там ще бъдат щастливи. Винаги имз изключения, аз съм щастлив където и да е по света, на-вече защото не ми пука за света около мен, за нормите и ограниченията, а това пък е пряко свързано с непукизма ми към живота като цяло. Колкото по западно е едно общество, толкова по нещастни са хората в него, дори няма нужда да излизаме извън европа, сравни Гърци и Французи, или Испанци и Немци, или Португалци и Норвежци ... ама не ми ги сравнявай по статистически данни, просто отиди, поживей и контактува човек с човек и ще се убедиш къде хората са щастливи и къде макар високият си стандарт са нещастни. Като цяло уж всеки е щастлив в родината си ама не баш, но това трябва да го усетиш. И тук говоря за непринудено щастие, такова каквото имаше някога в България, то вече почти е изчезнало. В САЩ примерно хората са привидно щастливи, някои дори си вярват, но много малко са наистина щастливи, особено ако вярват че са щастливи, както казах не може да ти се яде сладолед ако никога не си виждал сладолед.
Аз не искам да убеждавам никого в нищо, не пропагандирам за нищо, но и не обичам някой да се опитва да ме убеждава или да пропагандира, и то неща които са точно обратното на това което виждам и чувствам, и тук естествено е много индивидуално, чучката сигурно ще се кефи колко топло и приятно е когато навън е 2 градуса, а мексиканеца умира от студ и ще си мисли тоя смотаняк що ме лъже, че е топло :)
а за tito, не можеш да отидеш където си поискаш казах, защото има поне 60 страни с визи, до момента до който нямаш всички тия визи валидни може само да искаш да отидеш където си поискаш а дали ще отидеш е един друг въпрос, а и дали към онзи момент ще можеш ... по-скоро искаш да кажеш нямам ограничение да поискам и да се опитам да отида където и да било.
Иначе много хубаво че си бил до Япония, аз лично ако отида до япония дори и за 20-ти път, едва ли бих си губил времето да карам ски, мисля си, че има къде по-интересни неща там, но и това е индивидуално, та я поне кажи как са Японските зимни курорти, дори не ми е хрумвало че може да се карат ски в Япония :)


Съб Ное 26, 2022 11:46 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9645
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Н'бабане Гт'муан'га написа:
Тая книга има ли я преведена на български?

има я преведена на всички езици.
това е тетрадка с обложка за възрастни (не в 'онзи' смисъл). на ученическите тетрадки слагат кученца, котенца, коли и розови слончета. на някой му е дошло на акъл да направи обложки за възрастни.
ето още от издателство "Гъба"
Прикачени файлове:
вейдър.png
вейдър.png [ 258.21 KiB | Прегледано 470 пъти ]

Прикачени файлове:
окометър.jpg
окометър.jpg [ 24.35 KiB | Прегледано 470 пъти ]

Прикачени файлове:
търговия.jpg
търговия.jpg [ 23.92 KiB | Прегледано 470 пъти ]

Прикачени файлове:
танк.jpg
танк.jpg [ 25.89 KiB | Прегледано 470 пъти ]

Прикачени файлове:
семки.jpg
семки.jpg [ 37 KiB | Прегледано 470 пъти ]


ПС: има действително книга с такова заглавие от руски автор. с ISBN и всички шукарии. не особено впечатляващо четиво, може би класифициран в раздел "военна фантастика" с уговорки.


Нед Ное 27, 2022 8:34 am
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 9:54 am
Мнения: 865
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Ей от десет кладенеца вода ще докарате да ме убеждавате колко е гадно да изкарвам и да си харча парите както си искам. Значи щом това не е свобода, айде дефинирайте ми какво е?
Япония е Мека-та на фрирайда, там се ходи да се кара извън пистите, ако си пистов карач на какъвто приличаш, по-добре не ходи да си губиш времето там.
https://m.youtube.com/results?search_query=Japow


Нед Ное 27, 2022 8:36 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 16997 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 1022, 1023, 1024, 1025, 1026, 1027, 1028 ... 1134  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни