Отговори на тема  [ 17002 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 1023, 1024, 1025, 1026, 1027, 1028, 1029 ... 1134  Следваща
Новини от цивилизования свят 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28007
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Никакъв карач не съм, интересно ми стана, сещам се за поне 10 други начина да си счупя краката ;)
Иначе лично аз нищо не искам да те убеждавам, ако не стигнеш сам до тия изводи едва ли някой ще те убеди в противното. Ела поживей в САЩ, 6-12 месеца са достатъчни за да осъзнаеш че всички свободи са доста условни, в това отношение Европа е по-добре, но и там не е много по-различно, щом BLM са стигнали до UK и само им се ръкопляска ... жив пример за свобода на словото, пресата, независима преса и хора свободно изразяващи мнението си, стига то да съвпада с опорките ;)


Нед Ное 27, 2022 10:31 am
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 9:54 am
Мнения: 865
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Ей това пък е от Катар сещате се какво съм правил, и там са много зле - нямат тоалетни в пустинята! И там яко не бях свободен, Абе само западна пропаганда ми е в главата, мани..., като гледам статистиката за депресиите и как трябва да ми е гадно и започвам да се депресирам :)


Прикачени файлове:
IMG_20200210_170549.jpg
IMG_20200210_170549.jpg [ 1.04 MiB | Прегледано 689 пъти ]
Нед Ное 27, 2022 11:25 am
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6018
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
И в най върлия комунизъм е имало хора които в даден момент от времето са по близо до хранилката, и те също толкова бяха убедени че комунизма е хубаво нещо... дали?


Нед Ное 27, 2022 3:06 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10621
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Което идва да покаже, че хубаво и лошо са индивидуални възприятия и е безсмислено да се опитвате да променяте чуждите...


Нед Ное 27, 2022 3:13 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4619
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
itso.t написа:
Което идва да покаже, че хубаво и лошо са индивидуални възприятия и е безсмислено да се опитвате да променяте чуждите...


+1

По принцип обаче точно там се корени и основния проблем - едни си имат някакви убеждения, в всички други които не ги споделят са лоши и трябва да ходят да живеят в Русия или С. Корея. Има една социална група, която не толерира нищо друго освен тяхната собствена доктрина. В момента същите тия са завзели всички основни постове по големите държави, както и всички главни медии, и на практика държат света в някаква форма на фашистка диктатура, която бива продавана като "свобода". Реално обаче човек е свободен само в рамките на тия правила. Всякакви инакомислещи не се толерират

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Нед Ное 27, 2022 5:44 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3076
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Реално ..сле Първата световна плъзва бацилът на фашизма...и скоро няма да се излекуваме. Вече 100 години мимикрира..


Нед Ное 27, 2022 6:19 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 12:57 pm
Мнения: 1040
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Кой какво го прави щастлив вярно са различни неща. Но ако следваме нормалното развитие на живота откакто свят светува:
1. Раждаш се. Учиш, развиваш се - ставаш добър в нещо имаш занаят
2. Създаваш семейство. Имаш повече или най-малко 2 деца
3. Грижиш се и те да се изучат и да повторят точка 1 ... 3

- пътуваш докато си млад, носи емоции да. После като се родят децата има един период от 5-6 години според това колко са бройките не пътуваш толкова. После зе занимаваш с тях в училище и пак няма много време за пътуване, после остаряваш и вече по принцип не пътуваш много поради обясними причини....

За съжаление обаче фейса, тиктока и ред други подобни пропагандират
- свободата е да си постоянно някъде, да си готин, да правиш щури неща - що хора измряха за нищо от кретеноидни селфита, колко хора се осакатиха от фрирайд, сноуборд и какви ли не други простотии...... клипчета как се кара с 200 е пълно..... Тук се чудя защо никой не ги съди тези платформи за подстрекаване на престъпление......
- след това те облъчват, че трябва да си толерантен, да си толераст, който не знае какъв пол е.....

Всичко това повишава изкуствено възрастта на която си мислиш че си млад.... днес хора на 40 тепърва мислят да създават деца.... Освен ако не са джендъри които няма и да създадат деца...
Естествено раждат по макс 1 дете защото се опасяват че няма да могат да му осигурят пари да пътува и да се прави на интересно за да не изостане от другите (това да го изучат и да бъде човек е най-малкото което тези родители ги интересува)

Та накратко в един доста "задръстен" живот преди 1990 година имахме учени, космонавти ..... сега демократично и преуспели се присмиваме на Слави че изобщо споменава думата космонавт, сами не осъзнавайки колко жалки сме като нация и че ровим дъното 


Нед Ное 27, 2022 10:28 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28007
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Космонавтската тематика по-добре да не я подхващаме, тя не е толкова релативна.

За пътуването, хубаво е да се пътува, аз обичам да пътувам, отдавна съм минал 40-те но все така не само че няма проблеми но и ми харесва. Но тук идва тънкният момент, ти добре пътуваш, но какво виждаш, как пътуваш ? Пътуването може да носи различни блага.
Най-основното и просотто е да си качиш снимка във фейсбука, да кажеш те бях в Пустинята, или в Африка или където там си бил, аз нямам фейсбук но гледам на жената постоянно и излизат кой къде бил, бил да на път за някъде минал от някъде и ето, бях в Австрия ... не си бил а си минал през, ама това е друг въпрос.
След това малко по смислената придобивка, отишъл си на море, пекал си се 10 дена на плажа в Турция или в Хавай, карал си ски в Алпите .. добре лошо няма, това само по себе си поне носи нещо за разлика от "аз бях в Австрия", но отново, горе долу като да отидеш на ресторант и да си поръчаш хубав телешки стек.
Следващо ниво, освен че си отишъл да се попечеш си решил и да видиш някоя друга забележителност, не може да ходиш за 5-та поредна година в Анталия и да не си излизал от курорта, всяка година в Гърция но не си стъпвал в Атина. Това вече дава не само носи удовлетворение че си си напекъл гъза, ами и носи малко култура, познание.
След това ходиш някъде не толкова за морето а искаш да видиш, да научиш, да разбереш културата, това последното на този етап само си въобразяваш че го правиш. Та отиваш в Анталия, но прекарваш 7 от 10-те дни обикаляйки, и то не с организираните групи, а си вземаш кола и обикаляш, тогава виждаш неща които иначе няма никога да видиш, придобиваш един малко по-друг опит, най-малкото вече не си чувала с картофи който някой развежда насам и на там, а участваш активно в цялото нещо. Това носи много повече и знание, и разбиране, лично за мен някъде тук започва смисъла на пътуването. Искам да видя как живеят нормалните хора а не тези в курортите, какво ядат, къде живеят, какво мислят.
От тук нататък нещата започват да стават доста по-сложни и много по-скъпи, но и от тук започва интересното. 5-10 дни не са достатъчни за нито една страна, за нищо, месец, два, три като минимум и то за сходни на нашата култури, това само за да се издигнеш на ниво на което да разбереш че нещата са много по-големи и сложни от това което си представяш. Тук вече плучаваш и истинската представа за някои неща, за други ще ти трябват години в съответната страна или място, но лично според мен си струва.
Та това за пътуването, в момента мнозинството от пътуващите са в първите две групи, но си мислят че са ходили на много места и са видяли много неща, истината е че ако си бяха отделили това време да гледат научно популярни филми и да четат книги за тези места щяха да научат много повече :) но ето това е свободата която имат, една от свободите.
Привидно я имат, на практика не баш, т.е. пътуват но какво от това, да генерират приходи за не малко бизнеси, това е важно :)

Сега това същото нещо може да се съотнесе към много други "свободи" които западният свят предлага, не казвам че на изток е по-различно, но не влагат толкова старание да те убеждават че имаш свобода която всъщност нямаш.
Същото е и със свободата на словото, имаш я, особено в Америка майката на всички свободи ... обаче я имаш докато говориш това което се очаква, дори не зависи чии идеи защитаваш, може да си най-върлия социал демократ, но имай късмет да кажеш нещо което не трябва да се каже, прехода от осанна до распни го става преди още да си си затворил устата. За пример мога да дам Тулси Габард, давам я за пример защото това е политик на доста високо ниво, такъв който всички наричаха бъдещето на демократите, кандидат за президент .... разпнаха я точно за два дни, от фаворит стана аутсайдер а в последствие буквално беше заличена от политическият живот, съществува но все едно я няма. Е покрай изборите Фокс я канят но просто защото им пасва на пропагандата :) А представи си какво се случва с най-обикновенният човечец когато си позволи да се възползва от конституционното си право да говори това което мисли.
Обявяват те за терорист, ставаш заплаха номер едно за сигурността, арестуват те и те съдят, и понеже си терорист могта да заобикалят всякакви правила благодарение на патриотичният акт. И тук не говоря за хипотетични неща, нито за действия срещу групи, ФБР арестува хора, защото си позволяват не са съгласни с бордовете на училищата където учат децата им, и които се финансират от техните пари. Тези хора биват разследвани а живота им бива съсипван.
Те това е свободата на словото в най-свободната държава в света.
Искаш ли да ти кажа и за други свободи ? Имаш конституционното право да притежаваш оръжие. Продават се различни доработки които позволяват да се съкрати времето за изстрел, като практически го доближават до автоматично оръжие, но не го правят такова. Контрол в-у това специализиран няма, както занем в САЩ всеки е свободен да си купи всичко което се продава свободно. Е да ама не. Не само че ако си го купиш получаваш покана да го върнеш или унищожиш. Дори и след като си го направил един отдел на ФБР има право да дойде в къщата ти, без заповеди за обиск или каквото и да е, само на база факта че ти някога си го купил , а дори може и да не си купил това а да си имал трназакция към същия доствчик, примерно за муниции. И на база на това да извезе твоето оръжие, да проведе обиск и да ти създаде куп проблеми. Та това е свободата в САЩ да имаш лично оръжие гарантирано от конституцията, да имаш право на тайна на кореспонденцията и личния живот, както и право да купуваш всичко което не е забранено от закона.
Мога да продължавам и още ..... и ако вземем всички права и свободи гарантирани от конституцията, ще се окаже че няма май нито едно право или свобода които да не са ограничени, и то по начин по-който може да се изпозлва закойна като инструмент за разправа.
Какво да кажем за правото да демонстрираш/протестираш, мръсните чернилки и белите педали които им духат месеци наред опустошаваха страната, палеха полицейски управления, грабеха магазини, биеха и убиваха, това последното е много трудно дори да го намериш като статистика, но те имаха правото да го правят. Когато на 6-ти други, що годе мирно протестираха във вашингтон, и единственото нарушение беше влизането в Капитолия, не само че всички бяха сложени в един кюп - терористи, бяха арестувани, съдени и вкарани в затвора, който процес между другото все още продължава, дори и срещу такива които не са доближавали и на половин миля от Капитолия, и в крайна сметка животите им са унищожение само защото са се възползвали от конституционното си право.
Толкова много мога да изпиша на тема как нямаш свободи в САЩ, че и Толстой ще ми завиди, и какво от това. Ето това са свободите на западното общество, и не се залъгвай, рано или късно ще стигнат в България със всичките си местни извращения.
Смело мога да заявя, че в комунистическа България, хората са имали повече свободи от колкото в днешна демократична Америка, и ако не са имали някоя свобода, то е било ясно казано не можеш да правиш това.


Нед Ное 27, 2022 11:20 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Пон Сеп 13, 2021 7:55 pm
Мнения: 87
Местоположение: Живот №25
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
добре-коя е най-свободната държава за обикновен човек


Пон Ное 28, 2022 7:27 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8898
Местоположение: Разград
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Завземаш си един остров в тихия океан, създаваш си държава с каквито правила и зкони на теб ти харесва и ето ти на "най-свободната" (за теб) држава. Всичко останало е компромис.


Пон Ное 28, 2022 9:32 am
Профил ICQ
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Пон Сеп 13, 2021 7:55 pm
Мнения: 87
Местоположение: Живот №25
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Първо е прескъпо
второ-до първия въоръжен гост е твой
и трето-питам за съществуваща вече държава :idea:

пп
примерче с отец иван от нови хан/якимово-бивш затворник,настоящ дерибей;педофил и развратник с приятел буци,който го вади от всяка помия и цялата местна влас е негова там-пие с кмета и полицая недосегаем реално :!: всичко му е безплатно

хиляди са като него тук така-закони не ги ловят


Последна промяна OVER на Пон Ное 28, 2022 10:03 am, променена общо 1 път



Пон Ное 28, 2022 9:50 am
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 9:54 am
Мнения: 865
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Спокойно бе, какво толкова сте се притеснили за света и хората, в края на краищата всичко опира до ЕСЕТЕСТВЕН ПОДБОР!
Свобода е това да правиш каквото си искаш и да носиш последствията на избора, който си направил.
А някой да ти казва "недей да караш ски щото ще се претрепеш", или да налагаш ограничения за "за добро" е точно обратното на свобода.
Форума все почече заприличва на сбирка на сърдити старчета, които обясняват как "едно време било по добре и сегашната младеж за нищо не става, и всичко отива на зле"
Едно време не е било по-добре - просто тогава сте били по-млади и повече са ви рипали пишките.


Пон Ное 28, 2022 10:00 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10370
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
t_i_t_o написа:
Спокойно бе, какво толкова сте се притеснили за света и хората, в края на краищата всичко опира до ЕСЕТЕСТВЕН ПОДБОР!


Говорите си за различни неща и донякъде на различни езици.
Личният интерес и публичният интерес са две съвсем различни неща. Казвам "интерес" защото това е по-общо понятие от свобода, материални и нематериални активи и т.н.
В случая ти твърдиш, че твоят личен интерес сега е защитен по-добре, докато другите че публичният не е добре защитен. Това са си две различни твърдения и едното не е задължително да противоречи на другото.


Пон Ное 28, 2022 11:04 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28007
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Най-свободни са така наречените развиващи се държави :) Естествено всичко си има цена. Аз лично съм доволен от Мексико, иначе ми харесва и Аржентина и Перу, но в Аржентина съм бил твърде малко за да преценя дали това не в просто привидно, в Перу съм бил повечко но и там недостатъчно за да си нарисуваме картинката.
Според мен за момента Испания, Португалия може би Италия , са най-малко повлияни но като част от ЕУ неминуемо ще бъдат. На балканите е по-добре в много аспекти, Сърбия, харватия, Словения /те не са баш Балкани/, макар да са малки държави са много закостенели, което в случая е добре, а и като че ли имат малко по-читави политици от нас. Според мен обаче Европа е обречена.
Всеки сам трябва да си намери мястото, най-голямата грешка ще в да питаш така и да се водиш по това което ти се казва. Всичко е много индивидуално.
Примерно в САЩ има много негативни неща, вкл.ограничаването на свободите последните 15-20 години, което се развива експоненциално. Има и много други негативи, но има и някои позитиви. Лично за мен ми е все тая какво може и не може да се казва, аз го казвам, нито има кой да ме уволни, нито да ме отлюспят от някакво общество, аз съм си асоциален по принцип :) Ме мисля и да протестирам, това си е работа на американците, аз не съм такъв и нямам намерение да бъда. Не ми харесва училището, но най-малкото беше в частно училище, вече е на хоум скулинг, така че и като родител терорист не мога да се класифицирам. Изобщо като цяло аз лично съм много изолира от голяма част от негативите, съответно баланса е малко по-добър. Та всеки знае за него си.
Аз бих живял в Мексико, може би Уругвай, като цяло ми допадат страните от латинска и Южна Америка, много по естествено, много по близко до моето разбиране, пусто всичко драпат към социализъм.


Пон Ное 28, 2022 6:29 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 12:57 pm
Мнения: 1040
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
OVER написа:
добре-коя е най-свободната държава за обикновен човек


Е как коя ????!!!!!! :D
-->>>>>>>> БЪЛГАРИЯ
1. можеш да правиш всичко - псуваш всеки гласно, фърляш си боклука навсякъде - в прекрасната природа "Тойлет евриуеър", строиш незаконно, буташ рушвет и няма глоби, както се пее ИМАМ ЧОВЕК.....
2. в ЕУ сме - пътуваш и търгуваш свободно в белите държави (те и като българия не са много бели де.... тук сигани, там и сигани и секакви други цветнокожи)
3. здравеопазване - ако имаш човек най-доброто в света --- всички емигранти се връщат тукк минимум веднъж годишно за зъби, за рутинни прегледи --> коронка на зъб от 150 лева, присаждат отрязан пръст в София Мед за 1200 лева.......
4. има море - пиенье, разврат, дрога на тумбак
5. има планина
6. има прекрасна природа.......
7. наследствено жилище, което те прави веднага по-богат от средностатистически западняк
8. Инетрнет, мобилни услуги, телевизия ..... най-добрите в европа на безпрецедентна цена
9. Имаш достъп до истинска храна - все още по малки села и градове може да се снабдяваш с истинско мляко и месо

Преди няколко месеца в южен парк един англоговорящ младеж (със жена и дете и още няколко човека компания) се радва на джанките свободно растящи и всеки имащ възможност да изяде. Откъсна една голяма и супер узряла...... Гледа я радваха и се, говориха за кратко (не можах да чуя бяха далеч) обаче не посмя да я изяде, а я хвърли ----- скиваш ли сега че той нито грам не е свободен - отгледан е в затвор, който носи заедно със себе си......независимо от дебелината на банковата му сметка


Пон Ное 28, 2022 11:35 pm
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 17002 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 1023, 1024, 1025, 1026, 1027, 1028, 1029 ... 1134  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни