Отговори на тема  [ 15576 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 960, 961, 962, 963, 964, 965, 966 ... 1039  Следваща
Новини от страната 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 11:02 am
Мнения: 3070
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от страната
nik написа:
аз се обосновавам
Обосноваването предполага нещо повече от просто твърдения че соросоидите са ни виновни за всичко. Пак - опитваш се да ме убеждаваш в неща, дето са се случили буквално пред очите ми и за които имам информация от първо лице, или най-много от второ. :) Каквито и да са ти източниците, няма как да ти се получи.

В сриването на държавата до 97-ма, "заслугата" на САЩ е единствено че ни гледаха сеира, вместо да свършат нещо повече, просто защото нямаха възможностите, които придобиха по-късно. Държавата ни я сринаха наши си руски подлоги, при това потомствени. По него време хора с възможности имаше само такива. Пребоядисаха се в евро-атлантици чак след това. И аз не отричам пребоядисването им, нито "качествата" им. Сега съшите и потомците им пак са във властта. То това си е порода. Ама са там, защото си ги избираме и вършат, каквото вършат, защото ги търпим, а не защото соросидите ги били купили. Това е следствие, не причина.

Сега си работим по същия модел - какъвто и бизнес да развиваш, ако нямаш гръб, в един момент идват едни чичковци и ти заявяват че от тук нататък или може да "просперираш" с тяхна помощ, или няма да те бъде. И за наше нещастие въпросните нямат нищо общо със соросоидите. Наши са си, дето сме ги бетонирали във властта щото много си ги обичаме и си ги избираме амнайсе мандата.

Впрочем още една антитеза на твоите - ЕС проучват НПО-та за произхода на парите им, с идеята да правели закон за чуждте агенти. Ще рече че трябва да си им фен, или когато го правят те ще е нещо лошо? :) Аз си казах виждането по-назад - публичен регистър и толкоз. Без етикети, тълкувания и т.н. - само информация в чистия и вид. И всеки да си прави изводите. Репресии - спрямо законите, еднакви за всички. И не ме интересува дали САЩ, Русия, Грузия, ЕС, или който и да е друг има такъв закон. И това не защото такива като "Отворено общество" и "Хемзингски комитет" са ми много присърце. Тъкмо обратното. Такива НПО-та са силни когато държавата не функционира нормално, а не обратното.


Пон Мар 13, 2023 4:23 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6014
Мнение Re: Новини от страната
и ето че пак бъркаш основни понятия...
соросоидите нямат общо с управляващи, чичковци, батковци и който и да било, соросоидите просто дават наклон на общественото мнение, чрез медии, социални мрежи и дуги методи, с цел хората да приемат или да не приемат дадени казуси, дават един или друг наклон който е в полза за САЩ, те са си съвсем отделна паралелна структура за манипулиране и зомбиране

същото е и с ЕС проучването за НПО-та - празни приказки и симулиране на дейност, чиновниците които работят за чужди интереси, да се самопроследят и да се самохванат... айде да изчакаме до къде ще я докарат тая партенка и тогава да си говорим пак....

и отново се връщаш на етикетите... да те питам - ако у ваше село се появи педофил, дали така спокойно ще го игнорира цяло село да се навърта около децата им, щото видиш ли да не лепим етикет педофил.... ама айде и да не го разследваме щото има вероятност разследването да докаже че наистина е педофил, тогава ще излезеш ли да кажеш "абе знам го какво прави тоя педофил ама нека да не лепим етикети...." въобще как някога ще се върнем към реалността ако не назоваваме нещата с истинските им имена ?!?


Пон Мар 13, 2023 5:05 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 7:44 pm
Мнения: 2798
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: Новини от страната
sparkybg написа:
И основното свойство на такива индивиди е че тезите им куцат откъм аргументи, но световната конспирация точно срещу тях е нещо неоспоримо, шото... така! :)


Няколко страници писах за "заговора" на запада против зеленчукопроизводителите ни.
Нищо не коментира по темата тогава. Да разбирам ли, че си съгласен с мен?

Беше споменал за животновъдите ни, че нашите управляващи на времето договорили субсидиите за тях, ама не били преброили животните правилно в БГ, та за това запада ни отпуснал по-малки субсидии.

Ами според мен като има безспорна грешка, тя трябва да се оправи, не мислиш ли?
Защо не се оправя?

И това което ти се губи е, че субсидиите и за животните също мнооого закъсняха, а после като бяха отпуснати пак бяха несъизмерими с тези за западняци, поляци и др.
И що така все закъсняват при нас и все са в пъти по-малки?


Пон Мар 13, 2023 5:15 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4616
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Новини от страната
sparkybg написа:
Н'бабане Гт'муан'га написа:
...От зомбирането път назад няма.


Очевидно. :) И основното свойство на такива индивиди е че тезите им куцат откъм аргументи, но световната конспирация точно срещу тях е нещо неоспоримо, шото... така! :)



Както вече писах, аз спирам коментарите по твоите постове, но ти изпита нуждата да се заядеш допълнително. Всичко на тоя свят се плаща обаче.
Дано живееш дълго и се наслаждаваш изцяло на плодовете на "прогресивните идеи" и "демокрацията". Защото те зреят точно в момента

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Пон Мар 13, 2023 5:23 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 9:54 am
Мнения: 865
Мнение Re: Новини от страната
Евала Спарки, успя да откажеш една ушанка, въпреки че както се вижда не може да им се разчита на думата:)
Само една остана, обаче там ти е спукана работата - и поетът го е казал:
"Не е човек, а желязо!" - просъскал агентът фашист.
Тихо мъртвият казал:
"Не, комунист!"...


Пон Мар 13, 2023 8:52 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10939
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Новини от страната
Я си кажете мнението за Елмарк и продуктите им

https://m.youtube.com/watch?v=lCJ4Z38hB ... e=youtu.be


Чет Мар 16, 2023 6:28 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3227
Мнение Re: Новини от страната
Едни от евтините продукти правят на БГ пазара. Под "правят", най-вероятно се разбира - "поръчват някъде в Китай" с тяхното лого.
Това ако става въпрос за продуктите им за електрообзавеждане, и само ако не се разбира някоя друга фирма с това име.


Чет Мар 16, 2023 6:36 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10939
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Новини от страната
Да същите са, поръчват в Китай, Турция и т.н. Не мисля че имат пряко производство. И не го крият.
Но 21 години в бизнеса и 23мил. евро годишен оборот не е зле. Познавам косвено човека, и изглежда доста е видял и научил. Вероятно е чепат образ, но да се конкурираш с Шнайдер и ABB не е лесно.


Чет Мар 16, 2023 6:45 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3227
Мнение Re: Новини от страната
Колко па да е трудно. Даваш двойно и тройно по-ниска цена и готово.
Като видиш нещо в Али-то и скоро го има и с тяхна марка.

Китайските електро части не са чак толкова по-зле. Купувал съм разни неща, и си работят. Примерно стълбищен автомат (от Али), аналог на шнайдерския (дето е с моторче вътре), същото съдържание, само че китайско. Работи вече 3 години в реални условия и няма признаци да се поврежда. Струваше 8лв с доставката, срещу 40лв за оригиналното.
Разни уникални "wago" клеми - дето wago не са и чували за такъв дизайн (примерно Т образна лустер клема), също си работят без проблем.
Забавното е че wago май почнаха да копират от китайците, щото тия уникалности бавно почнаха да ги произвеждат и оригинални. Но много бавно. Все едно не смеят да признаят че китайците имат по-добро въображение.
Сега разни предпазители... там вече е сериозна работата, бих заложил на нещо сериозно, ако е за отговорно място.


Пет Мар 17, 2023 3:18 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 7:44 pm
Мнения: 2798
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: Новини от страната
Попаднах на това интервю с ДИЛЯНА ГАЙТАНДЖИЕВА на тема БИОЛАБОРАТОРИИТЕ В УКРАЙНА: КОЙ ПЛАЩА ЗА ЛЪЖИТЕ?.

Стори ми се интересно и за това го споделям с идеята всеки сам да си направи изводите.

Засягат въпроса и за "ФАКт чекърите". Оказва се, че сме имали такова подразделение и в БГ ....

Интересното е, че мацката има репортажи за биолаборатории по света няколко години преди кромид-а.


Пон Мар 27, 2023 8:53 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6014
Мнение Re: Новини от страната
аз тук пусках линк до нейния сайт с много статии по темата, разбирачите веднага я оплюха като платена с рубли пропаганда :)


Пон Мар 27, 2023 10:13 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10368
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Новини от страната
Айде стига с тия конспирации ;-)

Трябва малко по-културно, примерно вижте какво прави фонд "Култура". Така да се каже възраждат културата... и бахура!


Вто Мар 28, 2023 8:43 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6014
Мнение Re: Новини от страната
Е па колко да са конспирации... ей тук през зъби се процежда малко от истината за цензурата
https://youtube.com/shorts/zgc3xDB1vaY?feature=share


Вто Мар 28, 2023 8:51 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10614
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от страната
miro_atc написа:
Айде стига с тия конспирации ;-)

Трябва малко по-културно, примерно вижте какво прави фонд "Култура". Така да се каже възраждат културата... и бахура!

А, ей ги на редакторите на творчеството на Александър Дюма... :D


Вто Мар 28, 2023 9:26 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3227
Мнение Re: Новини от страната
Айде и аз да конспирирам малко.

Днес видях у сурат тефтера един спор, и се позамислих. Не че ще ми секне съня, но пък що да не се замисли човек.
Още по-стара тема - озоновия слой.

Официалната пропаганда е че озоновия слой предпазва земята от UV лъчите (особено от твърдите ) и се образува от светкавици и се разрушава от фреони.
Конспиративната теория твърди - как подяволите тежките молекули на фреоните успяват да стигнат тия височини, че да взаимодействат с озона?
И после - всеки знае как UV лампа произвежда озон. Откъде на къде озона в озоновия слой се произвежда от светкавици, а не е резултат на UV лъчението от слънцето, при взаимодействието му с атмосферния кислород? Още повече че кислорода и озона имат еднакъв спектър на поглъщане (поне аз не успях да намеря подходящо представени данни за противното), откъде на къде пок точно озона да предпазва от UV?
На кратко - озоновите дупки и особено влиянието на фреоните върху тях са конспирация, с цел да се налагат все "по-безопасни" и "по-зелени" заместители (разбира се, на далеч по-висока цена). Не че няма зони с намалена концентрация на озон, ама те са основно над полюсите, където за изненада на всички слънчевата радиация е най-ниска.


Вто Мар 28, 2023 4:36 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 15576 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 960, 961, 962, 963, 964, 965, 966 ... 1039  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни