Отговори на тема  [ 15576 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 976, 977, 978, 979, 980, 981, 982 ... 1039  Следваща
Новини от страната 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 7:44 pm
Мнения: 2798
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: Новини от страната
ToHu написа:
Но да го кажем така, аз нямам притеснения да оставя дъщеря си в колата в Мексико, тук не я оставям дори да има патрулка на паркинга.

Ако това е така както го описваш - егати и кефа е да живееш в хамерика ...
Не преувеличаваш ли малко?


Вто Май 30, 2023 7:36 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от страната
Някога са правили нещата да са вечни.
Иначе за престъпността в Мексико не знам ама ето заглавие : 9 injured after shooting on boardwalk at South Florida beach; all in stable condition , и това е ежедневие, често са по няколко на ден, е в Мексико престрелки има но основно между наркоси ...но България е рай в това отношение, от към сигурност и престъпност сме много по-напред от Северна Америка а и от UK.


Вто Май 30, 2023 8:39 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10368
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Новини от страната
nik написа:
миро, виж сега... принципно и за 4 месеца могат да ти се изяснят нещата


Оспамихме достатъчно, но така и така ме връщаш в спомените от УК... Значи аз бачках там във и за английска фирма, но те ни бяха клиенти. Реално заплатата ми идваше от офшорка, чийто собстеник беше немец. Много интересен пич, владееше 10-на езика, произхождаше от богат немски аристократичен род, но мразеше немците така както и евреите не ги мразят. Беше страшно предприемчив и контактен, имаше проекти с около 100-на компании по цял свят. И постоянно пътуваше, имаше периоди с по 30 полета месечно, по всички континенти. Говоря в минало време, защото почина отдавна.
Та като седнехме обичаше да разказва интересни истории от всякакви държави. Веднъж не помня какво точно обсъждахме, но пак беше нещо как е на запад, как е в америка и как в Тайван е различно. В компанията бяхме от доста националности и някой ходил тук, друг там и всеки споделя. Естествено шефа беше човека с най-много пътувания и така да се каже знаеше най-много. С нас беше и един доста възрастен американец, много приятен човек и много скромен. Дълги години работел в TI, пенсионирал се и буквално се забавляваше. Дойде на собствени разноски, да ни помага без хонорар. Доста не типично за американец, но човекът беше както казах много скромен и типичен инженер. Ако беше търговец сигурно щеше да ни фактурира както си беше редно. Както и да е, та тоя мълчалив дядка реши да се включи в разговора и като почна аз 60-те като служих в Тайван беше така, после 70-те като ходих беше така, пък 80-те стана еди-как си. И така за повечето места за които моят шеф разказваше как е, дядката разказа как е било преди 40г, как е било преди 20 и защо сега е така, а не иначе.

Та тва по повод кой колко е ерудиран и познава света за 4 месеца, за 4 години или за 40+...


Вто Май 30, 2023 11:10 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6014
Мнение Re: Новини от страната
https://m.dir.bg/dnes/politika/gerb-raz ... a-ministri
Напомниха на тиквичко че ако не влезе в коалиция ще остане без имунитет и преговорите продължават, сега остава да се преструват че записи и скандали не е имало и всичко ще е цветя и рози


Сря Май 31, 2023 2:24 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Вто Сеп 25, 2012 8:59 pm
Мнения: 76
Мнение Re: Новини от страната
Народа сладко спинка ли спинка! Май верно няма такава държава.


Сря Май 31, 2023 3:26 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от страната
Всички държави са така, нека спи, сега му се е паднало.


Сря Май 31, 2023 3:33 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 7:44 pm
Мнения: 2798
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: Новини от страната
ToHu написа:
Всички държави са така, нека спи, сега му се е паднало.

Само да не вземе да се събуди един ден от гърмежите на падащи руски бомби по главите му, че тогава ще е малко късно ...

Е-гати и темерутите са тия от герб, пп и дб ... Срам нямат ...
И всичко това - без натиск "отвън".
(Някой да не вземе да си помисли, че има такъв от хамериканска и хевроХатлантическа страна ...)
Е-гати и мизерниците ...


Сря Май 31, 2023 4:43 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4194
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Новини от страната
Хич не ме интересува кой къф е щом ще ни вкара в шенген и в евро зоната ... за останалото с тоя матр'ал няма как повече а новия матр'ал трябва да се възпита в критично мислене а не в тъпизъм и празнословене в интернет т.е. оправията я виждам 10-20 години след като се оправи образователната система - евентуално де - всичко друго е демагогия.

_________________
Мразя да мразя ...


Сря Май 31, 2023 4:45 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4616
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Новини от страната
palavrov написа:
Хич не ме интересува кой къф е щом ще ни вкара в шенген и в евро зоната ...


За това си прав, но това е "приоритет" на тия само между другото, колкото да се надяват на нещо хората. Сигурно ще стане, но не е това основната причина поради която драпат за власт в момента

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Сря Май 31, 2023 5:21 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4194
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Новини от страната
Н'бабане Гт'муан'га написа:
palavrov написа:
Хич не ме интересува кой къф е щом ще ни вкара в шенген и в евро зоната ...


За това си прав, но това е "приоритет" на тия само между другото, колкото да се надяват на нещо хората. Сигурно ще стане, но не е това основната причина поради която драпат за власт в момента

Към власт се драпа по две причини - или си наивник който си няма представа с какво се захваща и какво го чака ... или си наясно и си готови да платиш цената за някаква лична изгода. Т.е. не мога да си представя нормален човек да се занимава с политика при условие, че ще му ровят в кирливите ризи, ще търсят му слабото място, и ако случайно не успеят шантажа продължава със заплахи към семейство и близки приятели.

_________________
Мразя да мразя ...


Сря Май 31, 2023 5:44 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от страната
Приемането на еврото ще е сериозна грешка в настоящият момент а не знам какъв ви е толкоза зора със шенген, нещо не разбирам ...


Сря Май 31, 2023 6:43 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6014
Мнение Re: Новини от страната
Аз пък не разбирам при толкова цветно описание на типичния политик защо иска да влиза в техния капан с еврото, няма никаква изгода за обикновения човек, ползите са само за мазните политици които ни принуждават да го приемаме


Сря Май 31, 2023 6:48 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4194
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Новини от страната
ToHu написа:
Приемането на еврото ще е сериозна грешка в настоящият момент а не знам какъв ви е толкоза зора със шенген, нещо не разбирам ...

За мен си е битовизъм. По ми е лесно така като живея в западна европа. Ако си бях постоянно в БГ едва ли тези неща щяха да са ми проблем.

Също така смятам, че е по добре за националния ни интерес да сме вътре в голяма общност с поне 500 милиона човешки потенциал и сумарно най силната икономика в света отколкото да сме самостоятелни без глобално тежащ човешки потенциал и икономика или пък в орбита около малка популация и срината икономика както е при Русия. Евентуално ако всички славянски народи се обединят барабар с Сибир бих приветствал с двете ръце - няколко стотин милиона и голям икономически потенциал ... ама фактите са, че като народ славяните сме разединени, мразим се един друг и сме вечно във война пак един с друг, та ...

_________________
Мразя да мразя ...


Сря Май 31, 2023 6:54 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4194
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Новини от страната
nik написа:
Аз пък не разбирам при толкова цветно описание на типичния политик защо иска да влиза в техния капан с еврото, няма никаква изгода за обикновения човек, ползите са само за мазните политици които ни принуждават да го приемаме

Абе ти все нещо не си разбрал :mrgreen:

Какво има да му разбираш, доходите са ми в евро ...

_________________
Мразя да мразя ...


Сря Май 31, 2023 6:55 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от страната
Ами да се, ама то реално разлика няма да има почти никаква, пазара си го имаш и сега, и работната ръка и вс.останало. Едното нещо е да речем удобството, но ако искаш удобство защо не си си извадил паспорт тамошен и толкова.
За еврото, за това трябва подходящ момент, може да има някакво предимство, в момента ще е никакво според мен,а ще донесе доста негатив, и то в момент в който икономиката не е в разцвет.


Сря Май 31, 2023 7:10 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 15576 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 976, 977, 978, 979, 980, 981, 982 ... 1039  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 15 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни