Отговори на тема  [ 15576 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 974, 975, 976, 977, 978, 979, 980 ... 1039  Следваща
Новини от страната 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6019
Мнение Re: Новини от страната
Според мен в тоя скандал е и тиквичко не по малко от кирчо, тъй че ако имаше разумни гласоподаватели не би трябвало да влязат повече в парламента но... както вече неколкократно се случва резултатите не са логични

Странното е че на запад за много по малки гафове хвърчат оставки, а ние уж искаме да сме западняци а оставки няма, влачим си едни и същи политически трупове десетилетия


Нед Май 28, 2023 7:25 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28023
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от страната
Аааа кой запад да уточним, защото в САЩ оставки не знам от кога не са давани, аз не помня нещо таковапоследните 20-на години, че и повече. На там върви всичко, скоро и в Европа.


Нед Май 28, 2023 7:33 am
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10622
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от страната
ToHu написа:
Айде стига с тия детски глупости, не искам да трия постове ама това са бемзислени заяждания. Не знам кой е прав и кой крив, за мен всеки си има правотата, но няма смисъл от обиди или квалификации...

Е как кой? Както винаги гипскартонаджията. Изкривил е гипскартона, набили са му канчето и сега е кисел и се чуди кого да захапе. :D
А нали е видно форумно леке, той не може да защити тезата си без да мине към лични нападки. :lol:


Нед Май 28, 2023 9:42 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 12:57 pm
Мнения: 1040
Мнение Re: Новини от страната
Н'бабане Гт'муан'га написа:
Ами съжалявам ако съм те ядосал или разочаровал с нещо. Просто пиша нещата каквито са, а мненията хората си ги образуват сами, всеки според възможностите и желанието...


Изобщо не ти се ядосвам :) Както каза мненията сами си ги образуват хората ......
А относно колите говоря за нови купени коли - то 99% са лизинг където и да е. Та поискахте ми линкове ето
- у нас около 25000 автомобила нови годишно
https://www.24chasa.bg/biznes/article/13549092

https://www.racfoundation.org/motoring- ... bility#a12

44,715 cars were sold to businesses (companies that operate up to 24 vehicles) – an increase of 37 per cent from 32,647 in 2021;
750,839 cars were sold to fleets (companies that operate fleets of 25 or more vehicles) – a fall of 7.5 per cent from 812,030 in 2021; and
818,509 cars were sold to private buyers – an increase of 2.0 per cent from 802,504 in 2021.

Та казваш системата и там е ужасна...... и хората мизерстват. Както казах хората на вън губят фокуса на това което е тук


Нед Май 28, 2023 6:34 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 12:57 pm
Мнения: 1040
Мнение Re: Новини от страната
ToHu написа:
Без изобщо да визирам твоите роднини, но много хора доста изкривяват реалносгтта в преразказите си, а тъй като Българина много вярва на ЕЖК започва да преповтаря нечии преувеличение, или в повечето случаи лъжи. За да го видиш това нещо трябва да живееш там, не просто да отидеш на разходка. За пример, в Лондон не съм живял, нямам и особенно желание, но го посещавам доста често, и дори от тази перспектива мога да ти кажа, че болшинството от нашенците там откровенно мизерстват. Имаме служители които са ходили там, работили са и занят какъв е живота, и нямат никакво желание да се връщат, и това не са прости хора, напротив, това са хора със знания, умения и желание за работа. Всъщност на мен ми се струва, че болшинството от тия които ставта там , са точно простите, неможещите и без много желание, и за тях очевидно системата там предлага по-добри условия от колкото системата в БГ, а и нали никой не ги вижда ... цяла година пести за да може да се върне в БГ и да изхарчи 2-3-4 хил паунда ... които ги е изгладувал, идват правят се на баровци и пак отиват да мизерстват.
Бабане живее в Лондон, може да ти каже какви са разходите от негова гледна точка, от моя да водиш нормален живот в Лондон трбява да получаваш повечеко от колкот получава средната им класа. Имахме офис в UK,в годините сме имали различни служители британци, и то не на ниски позиции, не чух някой да е възхитен от икономиката или живота в UK. Говоря за UK защото от там има най-много наблюдения в Европа, но в другите държави не е много по-различно.


Това за изгладуваните паунди и то 2 - 3 хил :D са пълни глупости
Значи прост пример на роднина - работи като IT - поддържа web страницата и компютрите на малка търговска фирма с 30 човека персонал. Живеят в малко градче на около 100км западно от Лондон
Заплата чисто 5500 паунда - жената не работи, имат едно дете на 13 години
- разходи - квартира (живеят на едно място повече от 10 години) къща 2 спални, хол и една баня - до миналата година 600 паунда (от тази 800)
- разходи - отопление, ток вода по къщата - 400
- храна около 1200 паунда
- пътни, фитнес и други подобни около 500 паунда
- за детето разходи няма по училището всичко безплатно
------------------------
общо под 3000 паунда

На месец могат да пестят повече от 2000 паунда
А относно връщането до БГ правят го за щяло и нещяло по 10тина пъти годишно, защото с нискотарифните самолети досега беше по евтино от това в софия да взема такси от вкъщи до работата :D

Подобно е положението с друг роднина - проектира платки и пише код за пикове

Това го сравни с БГ където заплатата в големите градове гравитира масово около 1500 лв
- квартира - 600- 800 лв
- парно ток вода 300 лв
- пътни с градски транспорт 50 лв
- разходи за дете - за помагала и ред други Х пари (но над 100лв на месец)

За храна остават 250 лв....... демек глад . За пестене и дума не може да става


Нед Май 28, 2023 6:43 pm
Профил WWW
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 9:54 am
Мнения: 867
Мнение Re: Новини от страната
Айде сега, касиерка в хипермаркет взима повече, а разни там ИТ ако взимат 5к, значи са в ниския диапазон...


Нед Май 28, 2023 8:53 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10376
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Новини от страната
Тоя наем леко ме съмнява. Аз плащах 800 паунда за 60 кв. и това преди 2000-та. Заплатите тогава бяха около 2к за инженери и 1к най-ниските. За 20+ години вярвам, че заплатите са скочили 2-3 пъти, но наемите да паднат ми е странно.
Иначе трудно се прави сравнение. И тогава някои неща бяха сравнително евтини, други просто несравними. Примерно шефа даваше 2000 паунда годишно за медицинска застраховка на двете си котки. По него време това спрямо българските заплати беше... То и сега не бих дал толкова за ветеринари се ;-)
И в другата крайност са ме изумявали. Едно от нещата, които ме втрещиха беше, че като си хвърля фаса някой го взема да го допуши. Това точно по Жан Виденово време дето бяхме 100 пъти по-зле и пак не ми се беше случвало у нас.. В същото време никой там не ми е просил цигари, докато у нас редовно "бате дай една цигара". Та въпросът не е само в парите, има си и национални особености. Затова с примери и сметки е много подвеждащо. Аз смятам, че навсякъде човек може да живее някак си. Но ако искаш да живееш адекватно спрямо околните ти трябват доходи. Това само един в семейството да бачка не става, освен ако тоя някой не е със супер доходи.


Нед Май 28, 2023 9:08 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10622
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от страната
Edesign написа:
...Подобно е положението с друг роднина - проектира платки и пише код за пикове

Това го сравни с БГ където заплатата в големите градове гравитира масово около 1500 лв...

Хубаво даваш подобни примери, но сравняваш чушки с предни накладки.

В големите градове и по-конкретно в шоплъка около 1500 пари взема касиерка в Лидъл.
Не се сещам за някой проектиращ платки, пишещ код, и ставащ за нещо който да взема 1500 пари.
Та както винаги примерът ти е абсурден и тенденциозен...

Редакция:
Но се сещам за познат който се занимава с гореописаните дейности и още преди много години можеше да бъде нает срещу 600 (шестстотин) кинта на ден. Не знам каква е актуалната му тарифа.
И със сигурност не скучае и не си клати краката чудейки се с какво да си уплътни деня. :mrgreen:


Нед Май 28, 2023 9:33 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 12:57 pm
Мнения: 1040
Мнение Re: Новини от страната
itso.t написа:
Edesign написа:
...Подобно е положението с друг роднина - проектира платки и пише код за пикове

Това го сравни с БГ където заплатата в големите градове гравитира масово около 1500 лв...

Хубаво даваш подобни примери, но сравняваш чушки с предни накладки.

В големите градове и по-конкретно в шоплъка около 1500 пари взема касиерка в Лидъл.
Не се сещам за някой проектиращ платки, пишещ код, и ставащ за нещо който да взема 1500 пари.
Та както винаги примерът ти е абсурден и тенденциозен...


Както винаги правиш тенденциозно безсмислен коментар..... Както ти бях писал като не ти харесват коментарите ми подминавай. Не нарушавам правилата на форума и не виждам защо трябва да се съобразявам с теб :D
Дадох реални числа и пример. Също знам и каква е средната заплата в вългария.... И да парадокса е както виждаш че от 30 години насам гипскартона струва в пъти повече от инженерния труд тук. И това че заплатите са уеднаквени в почти всички сфери. Да ИТ са добре платени, затова и повечето млади гледат натам но останалото е леш.....

miro_atc да наемът им е такъв. Но това е супер малка къщичка - спалнята на малкия е колкото килер - леглото опира в 3 стени. Говоря за малки населени места около Солсбъри.


Нед Май 28, 2023 9:41 pm
Профил WWW
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10622
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от страната
Edesign написа:
Както винаги правиш тенденциозно безсмислен коментар..... Както ти бях писал като не ти харесват коментарите ми подминавай. Не нарушавам правилата на форума и не виждам защо трябва да се съобразявам с теб...

Нова тенденция се забелязва в темата. Не виждам някой да е давал указания на някого, че трябва да се съобразява с нещо. Откъде се появи тая твоя фикция?
Гузен, негонен... може би? :D

Също така, благодаря ти за напътствията какво трябва да правя, подминавам, заобикалям и т.н. Аз не се нуждая от тях. Затова ги запази, за да можеш да ги дадеш на някой наистина нуждаещ се. :lol:


Нед Май 28, 2023 9:50 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4624
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Новини от страната
Edesign написа:
Това за изгладуваните паунди и то 2 - 3 хил :D са пълни глупости
Значи прост пример на роднина - работи като IT - поддържа web страницата и компютрите на малка търговска фирма с 30 човека персонал. Живеят в малко градче на около 100км западно от Лондон
Заплата чисто 5500 паунда - жената не работи, имат едно дете на 13 години
- разходи - квартира (живеят на едно място повече от 10 години) къща 2 спални, хол и една баня - до миналата година 600 паунда (от тази 800)
- разходи - отопление, ток вода по къщата - 400
- храна около 1200 паунда
- пътни, фитнес и други подобни около 500 паунда
- за детето разходи няма по училището всичко безплатно
------------------------
общо под 3000 паунда


Аз не съм много в час с нивото на заплатите в различните ИТ сфери тук понеже на мен приходът ми идва по друга линия, но сега набързо потърсих в гугъла калкулатор: https://www.thesalarycalculator.co.uk/salary.php
Оказва се, че 5500 чисто е малко над 98000 годишно. Погледнах за секунди indeed.co.uk (доколкото знам е най-големия сайт за работа тук), и гледам типичните заплати на ИТ съпорт или уебаджии са около 30-60к в зависимост от нивото. Сигурно има и по-големи, но не съм ровил. Та мисълта ми е, или твоя приятел е ударил някакъв джакпот там, или има някъде сбъркана цифра в комуникацията :)

Аз не съм на квартира, но хвърлих бърз поглед по уеб сайтовете (Rightmove, Zoopla, ...). Според мястото както описваш, сигурно е някъде около Бракнел или Рединг. Най-ниските ренти, които виждам дето не говорим за шернато живеене като за гурбетчии, почват от около 1200 на месец, и това е най-долнопробното в Баркшър. Така че и там е малко странна информацията.

За заплатите и квартирите толкова, но за разходите мога да говоря уверено от първо лице.
Средностатистически сметки са около 1000 на месец, храната около 1500. В зависимост от къде живееш около 500 за бензин и други пътни. Така че, виждаш, че само храна, сметки и бензин правят около 3к без дори да смяташ нищо допълнително. Оттам вече добавяш квартири/моргиджи/консил/заеми/лизинги/кредитни карти/членства и т.н... Чак после добавяш глезотийки амазон, ибей, и т.н.
Така че, ако някой почне да се тумби и да хвърля пачки като си дойде до България, значи или е чист гурбетчия (виждал съм ги как живеят - по-зле от обор) или лъже яко за да му цъкат хората с език. Е, със сигурност има и такива дето казват истината, но процентът е малък и тия хора обикновено не се думкат просташки в гърдите.

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Нед Май 28, 2023 10:35 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 7:44 pm
Мнения: 2803
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: Новини от страната
"Бойко ги ПРЕЧУПИ" /ето схемата- с полк. Николай Марков/ Цанов НАПРЕД и НАГОРЕ
Поне за мен - нищо ново. Новото е за поддръжниците на герб, пп и дб, които не са в далаверата (на трапезата) а го играят като полезни-идиоти. Да им е честито.

Лошото е, че нямам идея какво трябва да се направи за да се тръгне нагоре.
Възрожденците са мн. добър вариант за опозиция, но не съм сигурен, че са такъв за реално управление.


Пон Май 29, 2023 8:20 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28023
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от страната
Ами от хора вярващи на всичко сме на това дередже. И тук ако ги поташ всички са милионери, ама като ги видиш н живо е малко по-различно. В тук при нас хората живеят скромно, не се пъчат много, ама иди да видиш в Чикаго, или пък във вегас. Купил си мерцедес или БМВ, взел една къща на някой от голф кортовете и е голямата работа. Само дето това БМВ му е на някакъв супер куц заем, убийствена лихва, моргиджа за къщата никога няма да го изплати, въпреки че си е взел още 2-3 да шерват разхода, но плаща замо лихви без грам главница, и по цял ден и нощ е или с таксито, или с убера, ако е малко по-късметлия може да се е уредил на лимо, въпреки, че там май няма вече далавера. Същите такива ги има и като разносвачи на пици, коктейлки по казината, сервитьорки и т.н. Колата е без застраховка или с измислена такава, къщата и тя, самия той рядко има застраховка ... и така, като импогледнеш фейс бука ще кажеш егати баровеца, бмв-та, по цял ден на басейна, палми едно друго ....мдаааа. Дреме ми на оная работа какво правят, дразни ме, че хората им вярват и почват да мислят колко са зле, как са най-прецаканите и как на запад всичко е песен ....е не е. Да има уреди ли се, може би не повече от 10%, хора които са способни, с умения или пък просто са били късметлии.
Има тук колеги от Чикаго, там поне има купища Българи, може да разкажат кой колко е преуспял, не че няма, ама процентно ....


Пон Май 29, 2023 8:21 am
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10622
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от страната
ToHu написа:
...Дреме ми на оная работа какво правят, дразни ме, че хората им вярват и почват да мислят колко са зле, как са най-прецаканите и как на запад всичко е песен ....е не е...

Ама и твоят разказ е тенденциозен...
Например, в щатско имате фабрики за транзисторчета и чипчета. Тук няма ни една.
И явно ни успиваш колко е зле на запад, за да не идваме натам и да изкупим полупроводниците, че да не останат за вас... :D


Пон Май 29, 2023 9:09 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28023
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от страната
Аха, аз затова на последната платка китайски чипове слагам :)


Пон Май 29, 2023 9:21 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 15576 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 974, 975, 976, 977, 978, 979, 980 ... 1039  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: mitko_el и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни