Отговори на тема  [ 15576 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 959, 960, 961, 962, 963, 964, 965 ... 1039  Следваща
Новини от страната 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6004
Мнение Re: Новини от страната
момент, до тук изброяваш интригите и опорките които западната пропаганда се опитва да вкарва, питам какво КОНКРЕТНО е направил което да е ВРЕДА за унгария, промени в съдебната система не винаги са лоши, понякога са добри за унгария и лоши за западняците които искат да подменят управлението в унгария, заради което и сега надават вой

до колкото знам унгария би трябвало да е суверенна държава, т.е. могат сами да избират с кой да се прегръщат, с кой да си пият кафето, кога да влизат и излизат от съюзи разни и какви полагащи им се фондове да използват, до тук нищо нередно няма


Пон Мар 13, 2023 11:57 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 11:02 am
Мнения: 3070
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от страната
nik написа:
момент, до тук изброяваш интригите и опорките които западната пропаганда се опитва да вкарва, питам какво КОНКРЕТНО е направил което да е ВРЕДА за унгария

Конкретно един от приетите закони поставя административните съдилища под прекия контрол на министерство на правосъдието.
Конкретно именно държавен монопол върху източниците на информация.

Изобщо критиките към тях доста приличат на критиките към нас и то именно и по отношение на свободата на словото и медиите, които сами признавате че е проблем. Е, как това в доклад на ЕК е лошо и пропаганда, а казано от вас е добро и не е пропаганда?

nik написа:
до колкото знам унгария би трябвало да е суверенна държава, т.е. могат сами да избират с кой да се прегръщат, с кой да си пият кафето, кога да влизат и излизат от съюзи разни и какви полагащи им се фондове да използват, до тук нищо нередно няма

Доколкото Унгария е приела да спазва някои стандарти на ЕС по отношение на върховенството на закона, а сега се отмята от тях, не става точно дума за това с кой си пият кафето. Правата (за полагащите им се фондове) идват в комплект със задължения.


Пон Мар 13, 2023 12:11 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 7:44 pm
Мнения: 2786
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: Новини от страната
sparkybg написа:
Аз бих поставил като за начало по-скромни цели - да настигнем и изпреварим румънците по заплати. Хем е по-краткосрочно, хем вече сме били там, тоест от нас си зависи. В момента буквално гоним инвеститори, не само чужди а и български.

И защо според теб я докарахме до тук да изостанем дори от Румъния?
Кой и защо гони чужи и български инвеститори в момента?
Не сме ли държавата в евтопа с най ниски (а за някои като лукоил - и никакви ) данъци за бизнеса?

(надявам се като казваш бизнес не визираш лидлъ, метро, кауфланд, била и др. подобни от които май много полза нямаме - да не кажа обратното)


Пон Мар 13, 2023 12:25 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6004
Мнение Re: Новини от страната
критиките приличат защото трябва да си приличат, за да подскачат зомбитата че видиш ли нещо нередно има, ходил ли си за риба? най добре се лови риба ако сложиш на кукичката нещо познато на рибите в техния водоем

не питай ЕС, питай унгарците, и както сам казваш - има избори, след толкова години в управлението подкрепата за орбан НЕ намалява, и не просто подкрепа а стабилно мнозинство

до колкото знам тия от EС са последните които уважават стандарти и закони
https://youtu.be/oLv8kCm_B6U?t=202

просто си реват защото нещо не им изнася на техните прищявки


Пон Мар 13, 2023 12:33 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 11:02 am
Мнения: 3070
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от страната
emilvtc написа:
И защо според теб я докарахме до тук да изостанем дори от Румъния?

Шуробаджанащина и съдебна система, работеща избирателно за силните на деня, комбинирано с 3 мандата едни и същи тикви във властта.

emilvtc написа:
Кой и защо гони чужи и български инвеститори в момента?

Нито знам кой конкретно, нито мога да си представя защо. Масово фирми отварят цехове в Румъния, вместо тук. Включително български. Двама управители, чиито обяснения лично съм чувал - процедурите тук са тромави, сложни и корупция има навсякъде. Процедурите от другата страна на Дунав - държавата свършва почти всичко вместо теб + други стимули. От теб се иска само да работиш и да си изпълниш намеренията.

emilvtc написа:
Не сме ли държавата в евтопа с най ниски (а за някои като лукоил - и никакви ) данъци за бизнеса?

Бизнес среда се нарича, и размерът на данъците е само част от уравнението. Тук имаме лоша бизнес среда заради тромави процедури, корупция и зле работеща полиция, съд и държава изобщо.

emilvtc написа:
(надявам се като казваш бизнес не визираш лидлъ, метро, кауфланд, била и др. подобни от които май много полза нямаме - да не кажа обратното)

Визирам всякакъв законен бизнес. Каква полза (и дали) имаме от изброените от теб е тема на друг разговор. Фантастико например си е чисто български аналог и това че не е много по-различна от горните говори че проблемът не е във въпросните бизнеси, а отново в невършещата работата си държава. И в момента мислят какви ли не простотии, които нищо чудно накрая да приключат с някоя присъда срещу държавата. Помниш ми горе писаниците че като някой се задържи прекалено на власт се самозабравя - това е основната причина, според мен.


Пон Мар 13, 2023 1:03 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4576
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Новини от страната
Атрактивните картинки дето показват бизнес растеж и благоденствие са едно, но те идват в комплект с по-тъмни идеи като woke културата, джендърството, подменен прочит на историята и т.н. Тия дето защитавате системата, как не го разбирате това??
Ако говорим само за чист бизнес и законност е едно, там съм сигурен че всички сме на същата страница, обаче лошото е че се налагат културни "норми" нетипични за българското общество, дори нетипични за което и да било общество и изобщо за здравия разум. И всичко това се налага по силов път. Примерът с Унгария е много показателен

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Пон Мар 13, 2023 1:13 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 11:02 am
Мнения: 3070
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от страната
nik написа:
критиките приличат защото трябва да си приличат, за да подскачат зомбитата че видиш ли нещо нередно има, ходил ли си за риба? най добре се лови риба ако сложиш на кукичката нещо познато на рибите в техния водоем

Ходил съм за риба, но това беше доста жалко оправдяние как едно и също, изказано от едни усти е вредно, а от други полезно,. :) Прочети се сам и се позамисли барем тоя път. :)

nik написа:
не питай ЕС, питай унгарците, и както сам казваш - има избори, след толкова години в управлението подкрепата за орбан НЕ намалява

Каза кой? Изборите бяха март миналата година. Догодина има местни избори и такива за евродепутати. Ще видим.

Но друг един въпрос напира в мен - как така изборите в Унгария работят, пък в България не? Или когато резултатът съвпада с опорките ти са прекрасно нещо и работят идеално, а когато не съвпада с опорките, соросоидите са виновни и от изборите нищо не зависи?

nik написа:
до колкото знам тия от EС са последните които уважават стандарти и закони
https://youtu.be/oLv8kCm_B6U?t=202

Да, покрай ковида се свършиха купища простотии, включително пускането на печатниците за кинти на високи обороти, от което сега берем плодовете. Но пак тезата ти за лошия ЕС някак не съвпада с факта че в съседна Сърбия, без да е в НАТО и ЕС, по уиците пак имаше войници с автомати и се свършиха същите простотии. Там илюминатите ли са виновни? В Русия кой е виновен? В Индия биеха нарушителите с пръчки. Тамошните соросоиди ще да са друга порода. А пък в Китай - мани, мани. Още ги държат соросоидите - оня ден в парламента още си бяха с маски.

За протокола - не съм ваксиниран, официално не съм го прекарал, реално - не знам. Само дето не обвинявам соросоидите за това, дето се случи в България покрай тоя цирк. Некадъритета си беше чисто наш, овчото поведение, висейки по опашки на КПП-та и "времеви коридори" също, и кристално ясно показа кой ни е виновен - ние самите, защто си търпим тиквите по n мандата. Съшите тикви, дето построиха за наша сметка 400км руски тръби експресно за месеци, а за 3 мандата не построиха двойно по-малко към Гърция, в полза на соросоидите, дето сега ни продават втечнен газ. Кой викаш ни бил изкупил? Май някой лееекинко по на североизток. Или соросоидите и тях са ги купили?

Е. същите тикви в Унгария са я поставили в тотална руска зависимост, горивата са скъпи, след като махнаха ценовите ограничения, резултатът от които недостиг и опашки, тепърва имат да махат и още ограничения. Както писах, лесните пари свършиха, търпимостта към това някой да си играе на диктатор, също.


Пон Мар 13, 2023 1:39 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 11:02 am
Мнения: 3070
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от страната
Н'бабане Гт'муан'га написа:
Примерът с Унгария е много показателен


Пример за какво? В кой по-точно доклад на ЕК за Унгария някой е мрънкал че в Унгария не са приели джендърството? Какво ще приемем от всичките тия простотии си зависи от нас, и това е очеизвадно. Както виждаш - кудкудякат за Истанбулската конвенция, но никакъв съществен аргумент не могат да измислят за нещо повече. Но всичкото това е именно удобна дъвка на кой ли не да оправдава действията си или да симулира такива.


Пон Мар 13, 2023 1:52 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6004
Мнение Re: Новини от страната
съгласен съм че диктатурата омръзва - особено тая дето продължава по-дълго време, жалко че не я виждаш...
диктатурата не е от орбан, а от америка и техните колонии в ЕС, тази диктатура започна да омръзва, а това пък поражда нуждата от тая масова пропаганда с която ни заливат, и на която се кланяш така безрезервно, ако не беше толкова зле положението нямаше да имат нужда от толкова засилена пропаганда каквато виждаме последните 2-3 години, и наистина жалко че умен човек като теб не може да прогледне... помни ми думите - един ден ще разбереш че САЩ и колониите им в ЕС не са толкова добри самаряни за колкото се представят


Пон Мар 13, 2023 2:02 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4576
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Новини от страната
sparkybg написа:
Н'бабане Гт'муан'га написа:
Примерът с Унгария е много показателен

Пример за какво?


Пример за силово налагане. Човекът си е избран според всички правила на тяхното законодателство, обаче понеже не е лесен за манипулиране и унгарците не приемат веднага всичките малоумни "прогресивни идеи", е "диктатор"? Докато един друг дето е забранил всички противникови партии и с един него подпис може да те разстрелят на улицата е "борец за свободата на целия свят"?
Пак повтарям за твое улеснение - бизнесът е едно, "демокрацията" е съвсем друго, и двете не са взаимозаменяеми, въпреки че пропагандата иска да вярваш точно това

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Пон Мар 13, 2023 2:13 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 11:02 am
Мнения: 3070
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от страната
nik написа:
...един ден ще разбереш че САЩ и колониите им в ЕС не са толкова добри самаряни за колкото се представят


Изключително далеч съм от мисълта че някой е добър самарянин и прави нещо без да има изгода от това, та не виждам как ще го разбера "някой ден", при положение че и сега ми е ясно. :)

Ти си тоя дето абсолютизира. А истината НИКОГА не е в крайностите. Както ти писах не веднъж - няма лошо да имаш тези, стига да можеш да ги обосновеш. Ти не успя и продължаваш да не успяваш.


Пон Мар 13, 2023 2:17 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 11:02 am
Мнения: 3070
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от страната
Н'бабане Гт'муан'га написа:
Пример за силово налагане.

Силово налагане на какво? На независимост на съдебната власт? Същия, провел преговорния процес и подпидал договора за присъединяване сега мрънка щото не му изнасяло какво пише в него. Пробвай пак. :)

Н'бабане Гт'муан'га написа:
Човекът си е избран според всички правила на тяхното законодателство

Незнам някой в ЕС, ЕП, ЕК да оспорва това.

Н'бабане Гт'муан'га написа:
обаче понеже не е лесен за манипулиране и унгарците не приемат веднага всичките малоумни "прогресивни идеи"

Ама той същия лично е сложил подписа си под тия прогресивни идеи. Сеш'се? Сега явно някакъв катарзис е претърпял и идеите му са други. :) Ми няма лошо - къса договора, излиза от ЕС и готово. Само че такива попълзновения не забелязвам. За сметка на това мрънка че му спирали парите.

Н'бабане Гт'муан'га написа:
, е "диктатор"?

Кандидат диктатор е всеки, стремящ се да сложи всичко в държавата под свой контрол. И да, с поведението си е кандидат диктатор по всички възможни критерии. Ако Унгарците това искат - би-било тяхна си работа, стига да не бяха в ЕС, чиито стандарти са приели.

Н'бабане Гт'муан'га написа:
Докато един друг дето е забранил всички противникови партии и с един него подпис може да те разстрелят на улицата е "борец за свободата на целия свят"?

Кой това?

Н'бабане Гт'муан'га написа:
Пак повтарям за твое улеснение - бизнесът е едно, "демокрацията" е съвсем друго, и двете не са взаимозаменяеми, въпреки че пропагандата иска да вярваш точно това

Не, не са взаимозаменяеми, само дето заедно работят най-добре. Стигне ли се до момента да трябва да си нечий човек за да работиш някъде, не ми го хвали това като добра среда за бизнес.


Пон Мар 13, 2023 2:30 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4576
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Новини от страната
Ами, аз се отказвам от това безсмислено губене на време... Щом се стига до положение да уточняваме очевидните неща. От зомбирането път назад няма.

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Пон Мар 13, 2023 2:43 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 11:02 am
Мнения: 3070
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от страната
Н'бабане Гт'муан'га написа:
...От зомбирането път назад няма.


Очевидно. :) И основното свойство на такива индивиди е че тезите им куцат откъм аргументи, но световната конспирация точно срещу тях е нещо неоспоримо, шото... така! :)


Пон Мар 13, 2023 2:49 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6004
Мнение Re: Новини от страната
sparkybg написа:
Ти си тоя дето абсолютизира. А истината НИКОГА не е в крайностите. Както ти писах не веднъж - няма лошо да имаш тези, стига да можеш да ги обосновеш. Ти не успя и продължаваш да не успяваш.

не абсолютизирам, а противореча на религията ти, което провокира програмираната реакция, няма крайности, има осъзнаване, за да разбереш кое е крайност и кое не - първо трябва да видиш цялата картинка, а не само това което ти представят по телевизора
от твоята гледна точка аз може да съм крайност, но за цялата картинка може да съм точно в центъра, нали така?

аз се обосновавам, но не всеки е способен да приеме нещо различно от това на което е програмиран, и както и другите облъчени правят - отхвърляш, изкривяваш или игнорираш факти които не ти пасват на теориите, това няма как да бъде ползвотворно
за разлика от другите облъчени обаче, въпреки че все още си верен на религията, вече си започнал да усещаш че нещо хич не е у ред в цялата работа, за това казах че един ден ще ти светне лампичката, просто трябва да подложиш на съмнения нещата които са ти набивани 30 години и си приел че не подлежат на съмнения

умен си, и знаеш че за вярна преценка ти трябва солидна опорна точка, не чужда пропаганда (няма как да мериш вярно с мултицета ако едната ти сонда виси някъде настрани)


Пон Мар 13, 2023 3:12 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 15576 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 959, 960, 961, 962, 963, 964, 965 ... 1039  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни