Отговори на тема  [ 15576 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 918, 919, 920, 921, 922, 923, 924 ... 1039  Следваща
Новини от страната 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28022
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от страната
Вече нито е комично нито трагично, започва да става жалко.


Съб Окт 22, 2022 8:59 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6019
Мнение Re: Новини от страната
milenjs написа:
Ама айде позабързай се малко с идването че най-малкото ще трябва конструктор на автоматични бесилки и камънохвъргачки. Че управляващите успоредно с проекта за цените на тока обявиха и конкурс за тях :evil:

До колкото ми е известно в БГ цените на тока изостават от европейските, тъй че много е вероятно скоро да ги догонят по един или друг начин


Нед Окт 23, 2022 11:41 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6019
Мнение Re: Новини от страната
бащицата така обичаше да се хвали с тия пусти магистрали... а то какво било
https://dnes.dir.bg/temida/oshte-8-dush ... rala-hemus


Вто Окт 25, 2022 8:16 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 12:57 pm
Мнения: 1040
Мнение Re: Новини от страната
Ква бащица накрая виновна ще е някоя чистачка с основно образУвание без имоти и каквото и да е друго...... през демокрацията наистина се построиха много неща ама тези до които народа има достъп едва ли имат и 1% от построеното преди 90та година


Сря Окт 26, 2022 7:57 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 8:39 pm
Мнения: 1972
Мнение Re: Новини от страната
https://dnes.dir.bg/politika/db-rosen-h ... a-razvitie - имало и мъже с топки...

_________________
Определянето стойността на дадена величина се нарича ИЗМЕРВАНЕ!


Чет Ное 17, 2022 10:00 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28022
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от страната
Е лошо няма, дано обаче да няма други интереси зад това решение. Аз лично бих изритал всички европедали и институции, и бих им казал да си вземат еврофинансирането и да си го наврат в задника, и следвашата стъпка би бикла една ревизийка за 20 години назад на Била, Лидъл, и всички френски, Немски и Австрийски паразити, и ако искат да правят бизнес в България да си говорят с въпросните европедали, да извадят въпросните пари от задниците им, да ги измият, изперат, ароматизират и да ни ги донесат на крачка, може и пълзейки ако искат, като не забравят да кажат моля, ако обичате ... Време е да осъзнаем, че от въпросните евросубсидии не печелим нищо, и колкото и малък пазар да сме сме все така интересни за не малко европейски бизнеси, и ако някой от тях иска да прави пари в България ще се научи да прави и свирки, такъв е живота.


Пет Ное 18, 2022 12:22 am
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Вто Яну 31, 2006 10:11 pm
Мнения: 295
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от страната
syscop написа:
https://dnes.dir.bg/politika/db-rosen-hristov-e-izgonil-predstavitelite-na-evropeyskata-banka-za-razvitie - имало и мъже с топки...


Баш този ли е с топки, дето се кланяше безуспешно на газпром


Пет Ное 18, 2022 7:33 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 7:44 pm
Мнения: 2802
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: Новини от страната
ToHu написа:
Е лошо няма, дано обаче да няма други интереси зад това решение. Аз лично бих изритал всички европедали и институции, и бих им казал да си вземат еврофинансирането и да си го наврат в задника, и следвашата стъпка би бикла една ревизийка за 20 години назад на Била, Лидъл, и всички френски, Немски и Австрийски паразити, и ако искат да правят бизнес в България да си говорят с въпросните европедали, да извадят въпросните пари от задниците им, да ги измият, изперат, ароматизират и да ни ги донесат на крачка, може и пълзейки ако искат, като не забравят да кажат моля, ако обичате ... Време е да осъзнаем, че от въпросните евросубсидии не печелим нищо, и колкото и малък пазар да сме сме все така интересни за не малко европейски бизнеси, и ако някой от тях иска да прави пари в България ще се научи да прави и свирки, такъв е живота.


+1


Пет Ное 18, 2022 8:24 am
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Вто Сеп 25, 2012 8:59 pm
Мнения: 76
Мнение Re: Новини от страната
Абе има хора дето печелят от евросубсидии и то много, обаче са ограничен кръг от хора и точно те драпат за ЕС. Без да претендирам за осведоменост но по линия на земеделието е най голямата лапалома или поне една от най големите.
Иначе съм съгласен с ТоНu принципно.


Пет Ное 18, 2022 10:00 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 7:44 pm
Мнения: 2802
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: Новини от страната
Не знам до колко това, което говори Григор Сарийси е вярно, но на мен като човек неспециалист в икономиката приказките му ми изглеждат смислени.
Има доста изяви напоследък в интернет медии и който иска може в тубата да ги намери.
Струва си да се чуят тезите му и примерите в тяхна подкрепа.

А и като се замисля и взема в предвид как западняците (а и руснаците) винаги и все "доброто" ни мислят - няма как да не се съглася с него.

А и нашите като гледам как крият доклада от БНБ - даже ив парламента... Ако беше за показване - средствата за масова дезинформация щяха да ни облъчват с него денонощно обЕсняващи ни колко шА ни е гот като приемем аФрото.


Пет Ное 18, 2022 10:14 am
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Пон Сеп 13, 2021 7:55 pm
Мнения: 87
Местоположение: Живот №25
Мнение Re: Новини от страната
България се управлява от паралелна власт, създадена по време на подготовката на преврата срещу Т. Живков. Тогава ДС и БКП елита си планираха прехода, за който бяха наясно, че е неизбежен, за разлика от обикновените хорица. Европа беше достъпна само за тях и демокрацията си я представяха само при едно условие - те да са "демократичния" елит. Така след 89-та се създаде олигархично - авторитарен, феодално - "демократичен" режим, начело с "Проклятието на България". Муравей Радев: "Висшата партийна номенклатура и ДС успяха да използват огромните празнини в банковото законодателство и овладяха частните банки. Тези, които не успяха, обаче създадоха механизъм, с който изнесоха 342 милиарда навън и ги препраха. Те са отишли при шепа олигарси." Избора на Доган за "Големия бос на България" не е случаен. Паралелната власт заложи на етническата карта и създадоха ДПС. Създаваха си политически проекти за монополизиране на Парламента. НДСВ беше такъв. Съвместно с Кремъл. Отчетоха една съществена грешка при този проект с юпитата. Когато БКП си бяха направили "Указ 56", си отвориха пътя да пращат децата си да учат в Европа, вместо в Москва. Там те се поевропейчиха. Европейското ги отдалечи от Русия и Кремъл нареди НДСВ да се ликвидира. И властта на юпитата свърши. Дойде времето на генералите. Появи се ГЕРБ - най-успешния проект на Паралелната власт. Един от босовете на паралелната власт е Н. Вълканов, който наскоро Радев го направи носител на Орден "Стара Планина". Ролята, която изпълняваше "Проклятието на България" постепенно отслабваше за сметка на нарастващото влияние на Ирена Кръстева, която неистово искаше да направи синчето си нещо като хибрид между Орбан и Лукашенко за България. Заслугата И.Кръстева да се сдобие с такава властова привилегия е на Цоло Кръстев. От заверата на Горуня е, който ДС го "самоубиха". Цоло Кръстев имаше да си връща за пандиза покрай тази история. Възползва се от историческия шанс и по неписаните правила на БКП лансира близките си - Ирена Кръстева и синчето и. Тя пък създаде Гешев и Б.Борисов - инструменти на Паралелната власт. Близостта с Кремъл даде власт на Радев и Нинова. Продукт на политическия инженеринг на Паралелната власт са патерици от типа на Барековчето, ИТН, някакъв си "Възход" и др. и са за временна употреба. ПП и ДБ се оказаха неочаквано силна заплаха за Паралелната власт, което предизвиква яростната атака срещу тях. Трябва да бъдат задушени на всяка цена. В момента политическата обстановка е такава, че партиите на Паралелната власт се правят, че искат правителство, но всъщност се извършва подготовка за пълно елиминиране на ПП и ДБ на изборите през пролетта.


Пон Ное 28, 2022 12:58 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Вто Сеп 25, 2012 8:59 pm
Мнения: 76
Мнение Re: Новини от страната
И всичко щеше да изглежда вярно ако не ти бяха последните четири изречения!
:wink:


Пон Ное 28, 2022 1:30 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4624
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Новини от страната
Аз не съм сред "просветените" и не съм чувал конспирацията за вездесъщия Кремъл и Парални власти, но политическите изчадия ПП и ДБ са заплаха за обществото. Те не служат на българското общество.
Според мен, една партия провалила се с трясък и свалена от власт, не би трябвало да има законовото право (а пък за моралното изобщо няма нужда да говоря!!) да се кандидатира отново, и то броени дни по-късно след провала си, и да почне да обещава как ще оправи кашата (същата, която те самите сътворяват!!). Това ми се струва просто като безумен пропуск в законодателството. Не знам дали някой може да намери аналогична ситуация където и да било другаде в живота.

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Пон Ное 28, 2022 1:38 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10376
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Новини от страната
OVER написа:
България се управлява от паралелна власт, създадена по време на подготовката на преврата срещу Т. Живков. Тогава ДС и БКП елита си планираха прехода, за който бяха наясно, че е неизбежен, за разлика от обикновените хорица.
...


Хората, които свалиха бай Тошо си нямаха и идея за "прехода". Имах късмета да се запозная с някои от тях, примерно министъра на МВР после стана наш колега сигурно и други тук го познават, но нямат идея с какво се е занимавал преди. Разбира се не всички станаха обикновени и бедни граждани, много от тях дръпнаха напред с материала. Което и нормално за днешните разбирания. Бедни министри отдавна вече няма, но това е друга тема. Въпросът беше, че никой не е имал "планове" или изобщо идея какво предстои. Всъщност аз познавах само един единствен човек, който вярваше че комунизма ще падне. В същото време всички - от обикновените хорица до партийните шефове виждаха, че си трябват промени. Системата си беше сбъркана и то от доста години. БКП очевидно нямаше нито потенциала, нито желанието да прави реформи. После дойде СДС, които още по-малко имаха идея какво правят. И така...
Всъщност и така сме до ден днешен. Приликата с последните години на комунизма е удивителна. И днес имаме куп проблеми от всякакво естество, с които управляващите очевадно не се справят и даже не показват и капка желание да го направят. И днес също няма някакво общо виждане как могат да се оправят нещата. Аз също нямам такова. Предполагам, че пак ще се случи нещо подобно. Все повече и повече ще се отвратят от властта и накрая ще имаме поредния "преход" и пак ще обвиним международното положение...


Пон Ное 28, 2022 2:11 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 7:44 pm
Мнения: 2802
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: Новини от страната
OVER,
не е като да няма логика в историята ти, но на мен ми е интересно каква е ролята на копейкин в тази игра?


Пон Ное 28, 2022 2:49 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 15576 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 918, 919, 920, 921, 922, 923, 924 ... 1039  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни