Отговори на тема  [ 60 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Медта има лошо съпротивление ...... 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Медта има лошо съпротивление ......
сигурно хапе а може и на бой да налита не знам, но среброто имало добро .... а и индуктивността била различна ... видиш ли на медния и сребърния кабел ..... днес влизам в един магазин, няма да казвам кой, че ми беше по пътя, да си кушя най-обикновен кабел за колони, но той магазина си беше за озвучителна техника. И се почна сгеа какви са колоните, колко ома били, колко вата с какъв усилвател лампов или транзисторен, аз му обеснявам да ми даде един прост кабел, не повече от 1 кв, щото колоните са от DVD уредбата, ама ми изчетоха лекция как сребърния проводник бил много по добър, как звука се предавал по вярно, динамиката се увеличавала, а ако бил по дълъг кабела и индуктивноста оказвала влияние ... чудех се дали да му увия кабела около врата да го мушна в контакта и да видим каква му е индуктивноста и колко му е лошо спротивлението или да го изчакам да свърши с 'лекцията".
Нямах време иначе щех да го побъзикам да видим колко сребро има в сребърния му кабел :)


Съб Ное 01, 2008 12:52 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Окт 10, 2004 8:55 am
Мнения: 1718
Мнение Re: Медта има лошо съпротивление ......
ToHu написа:
сигурно хапе а може и на бой да налита не знам, но среброто имало добро .... а и индуктивността била различна ... видиш ли на медния и сребърния кабел ..... днес влизам в един магазин, няма да казвам кой, че ми беше по пътя, да си кушя най-обикновен кабел за колони, но той магазина си беше за озвучителна техника. И се почна сгеа какви са колоните, колко ома били, колко вата с какъв усилвател лампов или транзисторен, аз му обеснявам да ми даде един прост кабел, не повече от 1 кв, щото колоните са от DVD уредбата, ама ми изчетоха лекция как сребърния проводник бил много по добър, как звука се предавал по вярно, динамиката се увеличавала, а ако бил по дълъг кабела и индуктивноста оказвала влияние ... чудех се дали да му увия кабела около врата да го мушна в контакта и да видим каква му е индуктивноста и колко му е лошо спротивлението или да го изчакам да свърши с 'лекцията".
Нямах време иначе щех да го побъзикам да видим колко сребро има в сребърния му кабел :)

Абе че е вярно вярно медта е по лош проводник от златото и среброто и други . Но за тия ниски честоти да ма извинива аудиофила ама звученето му повече ще е от бръбара в главата дето ще му даде разлика , тъй че изгледай го умно остави го да си умира от кеф че е праф и така. Па ако ти се занимава изведи му една лекциика каква е разликата от възраста и оглупяването свързано с оглушаване :D :twisted:
Но има резон да се ползва посребрен меден проводник във високочестотната техника даже в СВЧ се ползват позлатени :wink:

_________________
Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!
Няма невъзможни работи - има много трудни работи!
----------------------------------------------------------------------------------
"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате" !


Съб Ное 01, 2008 1:44 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение 
Виж сега, за високи честоти съм съгласен, и за среброто като цяло, за златото ... то е с по високо съпротивление от медта, причината да го слагат по куплунзи че е с най-ниско съпротивление от металите устойчичи на корозия, т.е. не се окислява.
Но и при високи честоти не е толкова страшно, огледай руската техника, хубава работеща, масово си ползват чисто медни кабели, е верно има изпълнения и със поребрени, но според мен това не е сребро а някаква сплав.
Оставих го да побъбри, нямах време да му обеснявам каквото и да било, гледах да ми даде по бързо кабела който исках а не тя който искаше да ми пробута :)


Съб Ное 01, 2008 3:19 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Юли 22, 2006 8:50 pm
Мнения: 1638
Мнение 
Високочестотните изпълнения са си със сребърно покритие - из бумагите по военната апаратура даже пише и колко ;) Медните проводници - и те са различни типове.Има такива от калибрирана мед (за по-специални приложения) а има и такива от мед със примеси.Абе всичко е според зависи аз обаче малко недочувам и тези аудиофилските неща - не ги разбирам [-(


Съб Ное 01, 2008 4:00 pm
Профил
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл

Регистриран на: Пон Авг 28, 2006 5:51 pm
Мнения: 103
Мнение 
Ей сега ще се домъкне някой пишман аудиофил от bgaudio.org и ще разясни ситуацията :D
А Тони не вижда разликата, щото е объркал посоката на кабела :)

_________________
Ти не си някаква атракция на пътя, ти си част от него!


Съб Ное 01, 2008 4:38 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 30, 2004 11:44 pm
Мнения: 2811
Местоположение: София
Мнение 
quad написа:
Ей сега ще се домъкне някой пишман аудиофил от bgaudio.org и ще разясни ситуацията :D
А Тони не вижда разликата, щото е объркал посоката на кабела :)

Така е! Аз го водих тоя спор в един друг форум, опитвайки се да изтъквам всякакви логически и математически доводи - всуе Господи! А когато се заядох за "посоката на кабела" бях обявен за нищо не разбиращ от електротехника. Вдигнах ръце и се предадох. Това е религия, а не наука и всякакви научни доводи се приемат за ерес. :D


Съб Ное 01, 2008 5:49 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение 
Е за посоката никой нищо не ми каза ....да му се невиди, запоих конекторите ... ще взема да пробвам в дргата посока :D .....


Съб Ное 01, 2008 6:02 pm
Профил
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл

Регистриран на: Пет Фев 02, 2007 1:57 pm
Мнения: 139
Местоположение: София
Мнение 
Консултантът/тката не е бил достатъчно компетентен щом не е обяснил голямото значение на посоката на кабела.
А, че различните кабели "свирят" различно, това е факт! Но този факт няма нищо общо с мистиката. Просто различните кабели имат различни електрически и физични параметри и е нормално това да оказва влияние.

_________________
LZ


Съб Ное 01, 2008 6:29 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Юли 22, 2006 8:50 pm
Мнения: 1638
Мнение 
Аудиофил-ията /Аудиофилствиото не е хоби а диагноза :D


Съб Ное 01, 2008 8:29 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 7:25 pm
Мнения: 2276
Мнение 
Следващият етап ще е използване на високотемпературна свръхпроводимост. Но не е за мене тая работа. Високите честоти вече съм ги отфилтрирал и нищо няма да разбера от качествения звук. :rolleyes:

_________________
Две плюс две е приблизително равно на четири. Факт!


Съб Ное 01, 2008 9:37 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Сря Апр 05, 2006 8:52 pm
Мнения: 877
Местоположение: Разград
Мнение 
Ако имаме хубав усилвател, добре е все пак кабела за тонколоните
да е по-дебеличък, особено при по-голяма дължина, иначе се увеличава
изходното съпротивление на усилвателя, което не е толкоз маловажно :)


Съб Ное 01, 2008 10:49 pm
Профил
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл

Регистриран на: Сря Яну 03, 2007 11:43 pm
Мнения: 178
Мнение 
Абе Тони, да беше минал през Conrad - хем щеше кабел да си купиш какъвто искаш, хем щеше да си спестиш лекцията :D .
А то си се набутал право между шамарите.
Пак добре, че човека не е успял да стигне до еднопосочната посока на променливия ток по кабела :D :D :D .


Съб Ное 01, 2008 10:57 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение 
Абе не ми беше на път Конрад, кво да се прави, купих си кабел, то по малко от 1.5 кв нямаше, ама квото има такова, не ми се обикаляше. Ако им бях казал че през половината стая ползвам два чифта телефони кабели за да не пускам нови сигурно щеше да ме заклейми и изрита от магазина :)

Кво съпротивление, това е домашна уредба на LG, не си падам аудиофил, ползвам я да гледам ТВ, и филми почти не гледам. Колоните са 16 Ом, 2-3 отгоре все тая, та за задните ми трябваше малко кабел, имам телефонна розетка до тях, прехвърлих кабела и на буксите за колоните в тавана които така и не ги ползвам и си спестих едно пускане на кабел и разправия с глупости. идеално си се чува, пробвах го със зирок, перфектно, повече от това не ми трябва :)
А м-у другото по разни клиенти им слагам Bose и там колоните идват с кабели вкомплекта, ама тия кабелчета са по 0.5 кв предполагам най много да са 0.75, и си се чува задоволително добре, не е хайфистка история ама ..... такива кабели дето днес си взех едно време слагахме на стъпалата по 200 W ама истински 200, само дето не изглеждха като тия ами си бяха обикновенно ШВПС 2х2 :)


Нед Ное 02, 2008 12:15 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 22, 2004 10:24 pm
Мнения: 1923
Местоположение: Габрово
Мнение 
Z-rock отдавна водят класацията по най лош звук... :?


Истинското рок радио е http://www.radiotangra.com . :)

А доколкото кабелите, темата май стана същата като с усилвателя в пазар...


Нед Ное 02, 2008 12:29 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение 
Абе не е баш същото, никой не отрича че м-у лампов и транзисторен има ралзика, всяка схема си има харктерно звучене, но никойне мое да ме убеди по никакъв начин че типът кабел, особенно пък на тия м-у източника и усилвателя, може да повлияе на слуховото възприятие, а като стигнем до посока на влючване вече нещата стават съвсем в сферата на магиите и фантазиите.
Според мен това с посоката се е появило от едни кабели които ако се не лъжа имаха вътре нещо, филтър ли беше, не помня точно, и при тях доколкото си спомням наистина имаше разлика. Май беше пасивен филтър амаимаше нещо с заземяването не помня как беше точно


Нед Ное 02, 2008 10:57 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 60 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни