Отговори на тема  [ 60 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Медта има лошо съпротивление ...... 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Съб Фев 18, 2006 10:55 pm
Мнения: 1301
Местоположение: София
Мнение 
ТоНи... В излишни спорове няма да влизам... И тебе ще поканя на прослушване ако искаш... Да видиш дали наистина няма разлика в кабелите както тези между усилвателя и колоните така и между тези от източника и усилвателя... Вземи си кабелите дето позлзваш в момента и ела да ги послушаме...

_________________
Някой ден и костенурките ще се научат да летят...


Нед Ное 02, 2008 11:12 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 22, 2004 10:24 pm
Мнения: 1923
Местоположение: Габрово
Мнение 
ToHu написа:
Абе не е баш същото, никой не отрича че м-у лампов и транзисторен има ралзика, всяка схема си има харктерно звучене, но никойне мое да ме убеди по никакъв начин че типът кабел, особенно пък на тия м-у източника и усилвателя, може да повлияе на слуховото възприятие, а като стигнем до посока на влючване вече нещата стават съвсем в сферата на магиите и фантазиите.
Според мен това с посоката се е появило от едни кабели които ако се не лъжа имаха вътре нещо, филтър ли беше, не помня точно, и при тях доколкото си спомням наистина имаше разлика. Май беше пасивен филтър амаимаше нещо с заземяването не помня как беше точно


Искаш ли да ти демонстрирам как два различни кабела между усилвател и CD-плеър ти дават коренно различен звук ? :)

Само че с усилвател 2х2W. :P


Нед Ное 02, 2008 11:31 am
Профил ICQ
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл

Регистриран на: Пет Фев 02, 2007 1:57 pm
Мнения: 139
Местоположение: София
Мнение 
ToHu написа:
..., но никойне мое да ме убеди по никакъв начин че типът кабел, особенно пък на тия м-у източника и усилвателя, може да повлияе на слуховото възприятие, а като стигнем до посока на влючване вече нещата стават съвсем в сферата на магиите и фантазиите.
Според мен това с посоката се е появило от едни кабели които ако се не лъжа имаха вътре нещо, филтър ли беше, не помня точно, и пр...

Това си е твоето мнение и убеждение. ОК! Но би ли обяснил разликите, които наистина се чуват. Моето обяснение го дадох по-нагоре. Но да кажеш, че няма значение на практика какъв кабел се ползва е доста силно изявление. Просто не отговаря на фактите.

_________________
LZ


Нед Ное 02, 2008 11:44 am
Профил
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл

Регистриран на: Пон Авг 28, 2006 5:51 pm
Мнения: 103
Мнение 
Koleto написа:
ТоНи... В излишни спорове няма да влизам... И тебе ще поканя на прослушване ако искаш... Да видиш дали наистина няма разлика в кабелите както тези между усилвателя и колоните така и между тези от източника и усилвателя... Вземи си кабелите дето позлзваш в момента и ела да ги послушаме...


Само да напомня на Тони, ако идва да вземе и перденце и блондинка да разменя кабелите когато си иска отзад.

_________________
Ти не си някаква атракция на пътя, ти си част от него!


Нед Ное 02, 2008 4:28 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Нед Фев 25, 2007 6:51 pm
Мнения: 64
Местоположение: Провадия
Мнение 
Да,много е важно също да се знае за каква мощност на усилвателя е нужният сигнален кабел!И освен посоката на проводника да се съблюдава и посоката на изолацията :cry: Веднъж попаднах на едни кабели,дето изолацията била теглена на обратно спрямо проводниците-УЖАС и БЕЗУМИЕ :cry: А гледах един усилвател със сребърно навити мрежови трафове и ако щете вярвайте,от едната изходна клема прокапваше истински пчелен мед с музиката!Даже си взех малко за чая от там.Бавно капеше,ама си събрах де :twisted: Е,това е!

_________________
Не е важно кой си,а колко струваш.


Нед Ное 02, 2008 5:36 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Re: Медта има лошо съпротивление ......
ToHu написа:
сигурно хапе а може и на бой да налита не знам, но среброто имало добро .... а и индуктивността била различна ... видиш ли на медния и сребърния кабел ..... днес влизам в един магазин, няма да казвам кой, че ми беше по пътя, да си кушя най-обикновен кабел за колони, но той магазина си беше за озвучителна техника. И се почна сгеа какви са колоните, колко ома били, колко вата с какъв усилвател лампов или транзисторен, аз му обеснявам да ми даде един прост кабел, не повече от 1 кв, щото колоните са от DVD уредбата, ама ми изчетоха лекция как сребърния проводник бил много по добър, как звука се предавал по вярно, динамиката се увеличавала, а ако бил по дълъг кабела и индуктивноста оказвала влияние ... чудех се дали да му увия кабела около врата да го мушна в контакта и да видим каква му е индуктивноста и колко му е лошо спротивлението или да го изчакам да свърши с 'лекцията".
Нямах време иначе щех да го побъзикам да видим колко сребро има в сребърния му кабел :)


Човека си продава стоката бе, кво искаш? :D


Пон Ное 03, 2008 12:07 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение 
Това за посоката и аз го знам. Ама става въпрос за сигналните кабели. Екранировката е вързана само от едната страна. Виждал съм купешки кабели а и са ме карали така да ги запоявам като идват аудиофилите при мене. Май има някакво влияние на екранировката от смущения.
Иначе ако става въпрос за извращения, по разни каталози съм виждал кабели за тонколони от НЕметал. Някви графитни(карбонови) чудесии - по 200-300 $ метъра .... между другото със доста сериозно съпротивление - тяхната идея каква е вече не знам - трябва да питам.


Пон Ное 03, 2008 6:45 pm
Профил ICQ
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 29, 2007 1:41 pm
Мнения: 610
Мнение 
Cekins написа:
Това за посоката и аз го знам ... Май има някакво влияние на екранировката от смущения.

:rolleyes: :weedman: :D
Аз като се опитах да разясня нещо за масите Никола ме направи на бъз и коприва. Простено му е, не му е работа. Ама аудиофилите да смятат, че качеството на звука се държи на магия с крило от прилеп... До къде ни докараха :evil:
Айде, по-близо до масите!

P.S.: "дали е лампов или транзисторен" - ама нали MOSa e е транзисторни лампи, бе. А в 21и век ако ламбата звучи по-добре от нещо ново да ш*бам разработчика на второто до второ пришествие!

_________________
Тя простотията по хората ходи


Пон Ное 03, 2008 10:13 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Мнение 
http://www.hifihenkes.de/ZUBEHOER/wirew ... n_tech.pdf

хората препоръчват сребърни кабели, като среброто трябва да е отлято в среда без кислород... а конекторите задължително трябва да са позлатени!
даже и диск със специално подбрани парчета за да можеш да чуеш разликите в кабелите предлагат ;-)


Пон Ное 03, 2008 11:16 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение 
За колоните не знам, ама в сигналните кабели разлика има и съм я чувал - демото беше с някакъв кабел за левче и кабел струващ около 100-тина лева. Е не мога да си изкривя душата и да кажа че нямаше разлика. Хем усилватела, плейъра и колоните не бяха кой знае какво.


Вто Ное 04, 2008 9:38 am
Профил ICQ
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 17, 2006 8:17 am
Мнения: 765
Местоположение: Стара Загора
Мнение 
Според по-крайните течения на сектата, захранващият (220 V ) кабел също трябва да е сребърен :idea: И то в най-лошия случай :D


Вто Ное 04, 2008 9:44 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Окт 10, 2004 8:55 am
Мнения: 1718
Мнение Мда ама не съвсем
Cekins написа:
За колоните не знам, ама в сигналните кабели разлика има и съм я чувал - демото беше с някакъв кабел за левче и кабел струващ около 100-тина лева. Е не мога да си изкривя душата и да кажа че нямаше разлика. Хем усилватела, плейъра и колоните не бяха кой знае какво.

Ако вземеш 2 кабела с еднакво сечение и единия е посребрен ако щеш и позлатен, при неголяма дължина на кабела до 2-3м, няма да има разлика в аудиозвученето, но ако са с различно сечение естествено че ще има разлика която също зависи от това колко е голяма разликата в сечението и дължината :D

_________________
Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!
Няма невъзможни работи - има много трудни работи!
----------------------------------------------------------------------------------
"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате" !


Вто Ное 04, 2008 11:04 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение 
аз имам едни полу-твърди коаксиални каблечета за 12GHz, с тях как ли ще звучи?
е, скъпи са... ма надали толкова, колкото сребърния натрениран кабел с ултра-кубична кристална решетка


Вто Ное 04, 2008 11:41 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3212
Мнение 
Cekins написа:
За колоните не знам, ама в сигналните кабели разлика има и съм я чувал - демото беше с някакъв кабел за левче и кабел струващ около 100-тина лева. Е не мога да си изкривя душата и да кажа че нямаше разлика. Хем усилватела, плейъра и колоните не бяха кой знае какво.


Амчи извинявай ама все пак нека говорим за реални неща. Не може да вземеш най-евтиния китайски кабел, който освен изолация има по един косъм мед вътре и да твърдиш че видиш ли тези за по 100лв са над всичко. Вземи един нормален ширмован кабел, какъвто си имаше едно време по българските техники и така сравнявай...
Според мен всичко се базира на факта че на пазара има доста ментета и това което е с нормално качество или не се намира или е захаросано и струва х10 или х100.


Вто Ное 04, 2008 11:52 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение 
Аз пък мисля да взема да пробвам с пръчки цилиндрична мед Ф10. Отгоре ще им направя слой злато и слой сребро, че може и един платинен да хакна. Така токоносителите ще имат избор откъде да минат. Ще се получи нещо като яйцата от щастливи кокошки. Електроните ще могат да си се разхождат свободно и наволя, кеф им през мед, злато или сребро. А звука от щастливи електрони е....

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Вто Ное 04, 2008 1:44 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 60 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: raven_feather и 13 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни