Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Е в такъв магазин не съм влизал 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 10, 2007 1:22 pm
Мнения: 6492
Местоположение: София
Мнение Е в такъв магазин не съм влизал
http://www.bunniestudios.com/blog/?p=147

Ако някой още има съмнения къде е бъдещото развитие....

_________________
-------------------
www.tgi-sci.com
-------------------
http://www.flickr.com/photos/didi_tgi/


Пон Авг 24, 2009 11:09 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Окт 10, 2004 8:55 am
Мнения: 1718
Мнение Re: Е в такъв магазин не съм влизал
tgi написа:
http://www.bunniestudios.com/blog/?p=147
Ако някой още има съмнения къде е бъдещото развитие....

Света скоро ще е в техните крака, изобщо не знам какво ще остане да не се пройзвежда там :(

_________________
Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!
Няма невъзможни работи - има много трудни работи!
----------------------------------------------------------------------------------
"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате" !


Пон Авг 24, 2009 11:46 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 31, 2007 1:55 pm
Мнения: 1792
Местоположение: София
Мнение 
Чиповете там да не са като месото на Женския пазар ... :roll:


Вто Авг 25, 2009 12:24 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 10, 2007 1:22 pm
Мнения: 6492
Местоположение: София
Мнение 
Ми сигурно има и фалшиви. Едва ли процентът им е по-голям отколкото в разните
дребни магазинчета тук и в Европа, не и при тия мащаби - просто не е практично.

_________________
-------------------
www.tgi-sci.com
-------------------
http://www.flickr.com/photos/didi_tgi/


Вто Авг 25, 2009 1:19 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение 
в европа като че ли само в един подобен магазин съм влизъл. в барселона срещу университетя. тип супермаркет - влизаш с кошница и пазаруваш пликчета.
на касата - лелка с баркод четец. достан неща има в супера. за по-засукани чипове си има щанд с трима разбирачи и мнооооого чикмиджета.
2000-ната си купих VRAM от скалд на почти нормална цена

в сеул електронния маркет е нещо с размерите лъвов мост-опълченска-сливница-тодор александров.
има сгради само за чипове, други само за крепежни елементи (интчета, гейки, пружинки и т.н.)
и на всеки етаж поне 2 книжарници. за една седмица научаваш кое къде е.

акихабарата също не е малко кварталче, но вече е на по-любителско ниво.

в Shenzhen не съм бил. отатък провлака съм бил, но така и не намерих време да прескоча до континента.

Цитат:
Ако някой още има съмнения къде е бъдещото развитие...

учете китайски, тва е.
в последно време намирам все повече съществена информация в китайските форуми за любимия ми ментор.
дори руснаците бледнеят понякога. особено, когато става въпрос за нещо от порядъка на дънна платка.
нищо чудно в скоро време pdf-ите да са само на китайски вече...


Вто Авг 25, 2009 10:32 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение 
Ами как да е, сигурно 80% от дънните платки се проектират в китай, останалите 20% се поделят м-у германия и САЩ .. кой прави другаде дънни платки ... нищо чудно че там намираш информация, по интересно ми е как я разбираш, те не пишат ли на китайски, или ти си го изучил вече ... труден е мамицата му, японския по лесен, не че знам японски де ама .... техните познания според мен са чисто практични, натрупани по метода опит - грешка, науката предполагам е малка част от това което правят, и в много случаи тези познания са достапо полезни от всякакви симулации, теории и др. подобни. За късмет, все още има области където не са почнали да учат, защото сигурно нямат интерес, и все още за някои неща нямат ресурс .. но едвали ще е за дълго, започнаха със най-масовата шир потреба - домашна техника и офис, преминаха в поспециализирнаи области близки с нея като видеонаблщдение, измервателна, и малко по малко отиват и към автоматика сериозна, и към сериозна научна апаратура, а като имаш ресурс за производство, и да направиш применро дънна платка за Р111 на 25 Гхц ти струва колкото полет до европа заедно с прототипите неизбежно ще има и развитие, и колкот повече се пробват и правят боклуци, толкова повече ще учат и ще могат да правят неща които да не са боклуци, а ние щото сме много умни, и само проектирането на една проста платка като я рекапитулираш ти излиза 4 цифрена сума, някой пъти без прототипите, и сме мого организирани, и страшно планирани и вс. останало стигнахме до там че ще четем китайски форуми за да научим едно или друго ..... стимули трябват за да има раязвитие, в момента стимула го няма, каквото и да говорим развитето на полупроводниците се дължи най-вече на студената война, изобщо на нея се дължат много от постиженията на западната "цивилизация", в това включвам и братушките. ама какво пък, нека правят хората, ние пък е стром пътища за по 20..30 .. скоро 300 млн на км, ще плащаме по 10 хил еур заплати на евро мижатурки за да ни го слагат още по навътре ..... всъщност китайците май винаги са били по напред от западния свят, изминалите 50-100 години по скоро са някакво изключение а не правило.
Като се замисли човек за последните 2000 години не сме мръднали почти никъде, до преди 50 години построяването на стадион за 50-100 хил се е смятало за постижение, едно време римляните са си ги строили като за добър ден, до преди 150 години 90% от европа е била без канализация и течаща вода, толкова от римските градове са били с канализация и течаща вода преди 2000 годни ... като че ли ние европеидната раса имаме странната способност да не се учим от грешки, и сами да се затриваме ......


Вто Авг 25, 2009 12:25 pm
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 05, 2005 9:58 pm
Мнения: 284
Местоположение: Varna
Мнение 
И пророците са казвали че след бялата раса бъдещето е на жълтата раса. Което пък щяло да е за добро защото света щял да дръпне много напред за кратко време. Има и други предсказания, че жълтите ще завладеят Сибир след кървави сблъсъци с Русия. Наскоро имаше предаване по руския канал 1 - в някои заводи в източна Русия масово наемали китайски работници, работели много повече от руснаците, плащали им по малко и били доволни, и най-важното не пиели :D
Кой знае какво ще има в бъдеще, поживем, увидим...

_________________
Господ прощава, тока не. А глада е по силен от тока !


Вто Сеп 01, 2009 6:49 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение 
Китайците са много древна цивилизация. Дали са много на света. Но никога не са били доминираща и водеща сила в световен мащаб. За опредлени периоди, в локален мащаб - да. Но сравнено с "бялата" цивилизация нямат такава глобална доминация. Даже арабите са имали повече влияние от тях през вековете. Все пак те в определен момент са мачкали голяма част от Европа.

Е никога не е късно това да се промени, жълтеницата е коварна болест. Ама мен лично никак не ми се живее като китайски труженик. Пък и аз продължавам да се чудя, що ще чинят китайците, ако "белите" обеднеят и няма кой да им купува боклуците? На кого ще ги подават - на индийците? Ей сега казват отървали кризата сравнително леко - наляха резервите в собствената икономика. Хубаво. Ама после какво? Не се ли възстанови глобалния пазар - кво ще правят? При това колкото повече наливат в собствената икономика, толкова повече ще се повишава стандарта там. Толкова повече влиянието на ККП отслабва. Което пък автоматически ги лишава от предимството на тъпи бедни мравки пройзвеждащи евтино и масово. А то това им е предимството в момента - че имат много евтина работна ръка. Нищо друго. Непрекъснато ми говорят колко печени били китайските учени, колко много девелопери имат. Аз пък каквото ЧИСТО китайско съм хванал, винаги е лошо копие на нещо измислено от другата раса. Ако някой ми посочи един читав, чисто китайски продукт - като почнеш от проучвания, девелопмента, пройзводство и пазарна реализация - ще го черпя. Яко работи копирачката.

Въобще аз си мисля, че китайския възход, ще секне в момента в който "белите" обеднеят достатъчно. Тогава тоя магазин от линка губи целия си смисъл. За какво са ти DSP-та, ако Ханс няма пари за ядене и хич и не мисли за нов телефон на всеки 6 месеца.

От друга страна те поне са се цивилизовали малко. Докато индийците.... 1,5 милиарда цигани на мен ми звучи даже по тревожно. Щото китаеца поне пройзвежда нещо, докато мангала... освен деца друго май не може да прави. Като насекоми.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Вто Сеп 01, 2009 9:51 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Окт 10, 2004 8:55 am
Мнения: 1718
Мнение 
В грешка си, колкото по бедни стават белите толкова повече печелят китайците. Ако не знаеш точно белите бедни най много купуват китайските неща.
Бедните хора са доста повече от богатите , а те сумарно правят доста добър оборот на китайците.
Който е богат няма да си купи евтини неща, дори е под достойнството и положението на богатите да пазаруват евтино.
Да си видял богат да кара китайска кола, или да ползва китайски часовник или телефон ?

_________________
Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!
Няма невъзможни работи - има много трудни работи!
----------------------------------------------------------------------------------
"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате" !


Вто Сеп 01, 2009 1:55 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение 
Да бе, а мармота и шоколада?

Да не искаш да ми кажеш, че когато Ханс няма пари да си храни децата, ще купува китайски телевизори, компютри и пр. на корем, както го правеше досега? Ако си мислиш, че немеца до сега е ползвал немски стоки и като обеднее ще ползва китайски - нещо си в грешка, при това огромна. Или си изостанал с 20 години.

В момента всичко което европееца и американеца купуват е майд ин чайна. Изключваме тежкото машиностроене и някой други отрасли (енергетика, транспорт и пр). Но там държавите регулират изкуствено пазара. Всичко друго - от потребителска техника до парцалките - всичко е китайско.

Развитието на света през послените 10-15 години беше - Китай пройзвежда евтини боклуци, развития свят ги потребява на кредит. Така изведнъж се оказа, че китайците държат огромно количество пари, а развития свят - дългове. Това няма как да продължи вечно. Предстои да видим как ще се промени макроикономическия модел на света. Китайците ще свиват експорта - просто нямат други избор.

Пък и аз просто не вярвам на "чудесата" на китайската икономика в условия на криза. Просто е адски нелогично, в условия на криза, целия свят да свива потреблението, а Китай да бележи ръст на експорта. Ама тя стъкмистикта е под контрола на ККП, та ще видим...

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Вто Сеп 01, 2009 2:32 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 25, 2005 12:58 pm
Мнения: 4580
Местоположение: US
Мнение 
Тук например не всички стоки са китайски, да речем американските стоки, които имаме в къщи са: две вълнени одеяла, един комплект ножове, ръчен часовник(намерих го на улицата), комплект пластмасови тарелки с всякакви размери(американеца си умира от кеф да има всякакви такива джаджи под ръка), една ноктогризачка(казвам гризачка щото гризе ноктите), едни ефтинджос етажерки за книги, 2 килима ... за друго не се сещам. Всичко останало е китайско, индийско, пакистанско, виетнамско, въобще от Иран на изток произведено. Даже миналата година коледните пуйки бяха бразилски, обработени с български подправки, изпечени в канадска фурна ;-)

_________________
Ето аз дишам, работя, живея и програми пиша тъй както умея, с проца под вежди се гледаме строго и боря се с него доколкото мога....


Вто Сеп 01, 2009 3:37 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 10, 2007 1:22 pm
Мнения: 6492
Местоположение: София
Мнение 
Цецо, май причината за това, че са древна цивилизация и не бързат много
в развитието си е лесна за откриване - и не знам дали е поправима.
Напоследък четох разни публикации - в разни области, все в щатите правени - ми
повечето автори бяха с китайски имена. Така че не ще да е генетична причината,
хората са си достатъчно качествени.
Но с тая "азбука" колко напред ще отидеш. Докато я карат на йероглифи все там
ще са си. Все едно с римски цифри да правиш анализ.
Но днес четох в BBC, че "отгоре" са решили да оправят т.нар. "chinglish",
http://news.bbc.co.uk/2/hi/asia-pacific/8219427.stm .
Ако направят и следващата крачка - да минат към него напълно в образованието си - развитието
ще продължи. Дали могат - не вярвам. Но ми се ще, би било хубаво все някъде да продължи.
В Европа и Америка няма да е, там всичко умира за векове напред.
Една от приятните изненади е, че в Китай са открили класическата музика - и масово
учат и свирят европейските класици вече 10-20 години, може би в невиждани досега
мащаби. Та може и латинската азбука да открият овреме, да се надяваме поне :-).

_________________
-------------------
www.tgi-sci.com
-------------------
http://www.flickr.com/photos/didi_tgi/


Вто Сеп 01, 2009 4:13 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение 
tgi,
ще трябва да изпием няколко бири на терасата, докато ти разказвам за логиката в употребата на канджи.
свързано е с кастите и ограничението на жабата да си кряка само в нейния гьол.
по онези места си е съвсем на място. бих могъл да го сравня с яденето с клечки - азиатска храна се яде удобно с клечки. с вилица наистина е по-трудно. както и европейската храна се яде трудно с клечки. преди 200 години всички "образовани" са говорили френски. преди 70 - немски. сега тия двата езика се говорят само в съответните страни. е, май идва ред на английския (доколкото индийския и пакистанския английски са други езици)

те хората са си добре и ич не им пука за нас. в скоро време ще спрат да ни ебават въобще с чинглиша, така че учете китайски.


Вто Сеп 01, 2009 6:57 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 10, 2007 1:22 pm
Мнения: 6492
Местоположение: София
Мнение 
> ще трябва да изпием няколко бири на терасата, докато ти разказвам за логиката в употребата на канджи.

Бе логиката не ме интересува особено, ама лятото свършва, та това с бирите на терасата
трябва да побърза. Утре ще ходя до Метро, ако искаш да разходиш оня котьо дотук айде,
само кажи да взема бири.

> преди 200 години всички "образовани" са говорили френски. преди 70 - немски.
> сега тия двата езика се говорят само в съответните страни. е, май идва ред на
> английския (доколкото индийския и пакистанския английски са други езици)

Наистина, ама английският е бил основен в развитието на науката и техниката
вече над 200 години. Та аналогията не е съвсем приложима май. А и количеството
информация, свързано с развитието, е експлодирало експоненциално напоследък
(последните 70 години да кажем), та ще е много трудно минаването на друг език.

Йероглифите нямат шанс в контекста на бъдещо развитие, макар да е напълно
възможно (вероятно?) да станат доминиращи след като развитието спре...

_________________
-------------------
www.tgi-sci.com
-------------------
http://www.flickr.com/photos/didi_tgi/


Вто Сеп 01, 2009 7:14 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение 
ще го разхождам котарака до морето. група приятели ще си показваме котараците и ще хапваме рибка и миди.
така, че бирата ще я оставим за по-нататък. един поляк ме научи много отдавна как се пие греяна бира.


Вто Сеп 01, 2009 8:45 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 15 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни