Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Производител на... грънци? 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 11:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Производител на... грънци?
Знам, че не съм умерил форума, ама вие се врете навсякъде.
А аз търсих, търсих и не мога да вържа:
Трябват ми до 4000 броя канички за вино 0.5-1 литър, т.е. 0.75 литра е доброто, най-добре е да са порцеланови или керамични ама и стъклени стават, желателно е да имат отпечатана картинка отгоре.

Един колега са го набедили за председател на местния празник на виното. Ходил съм: виното е безплатно, мезето е на минимална цена, обаче съдинката за виното ти излиза колкото харчлъка за мезето. Затова от месеци ме хайка да намеря от БГ нещо по-евтинко. Пък то време не остана - иска ги до 1-ви август.


Пет Юни 11, 2010 12:38 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Фев 01, 2007 4:04 am
Мнения: 1539
Мнение 
Найевтино ще намериш традиционни български канички в Китай. :D


Пет Юни 11, 2010 1:54 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 9:54 pm
Мнения: 1503
Местоположение: Пловдив
Мнение 
прав е Жичка, някога отдавна работех в склад на едро за китайски стоки - тогава разбрах че традиционните български чинийки и въобще що е керамична посуда с нашенска шарка се прави от братята китайци. специално за канички не мога да се сетя дали по онова време имаше, но сега се сещам че в китайски магазин в Пловдив бях попднал на такова нещо, заедно с грънци и разни други пак типично български неща. и пак произведени в китай :D така че това най те устройва май. а и се съмнявам да намериш по-евтино.


Пет Юни 11, 2010 8:51 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 11:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение 
Да, ама не съм в БГ и ми е малко трудно ходенето до Илиенци :) А в туземция положението е от 5 евра нагоре (парчето!), някои са нахалствали и за 12 евро + подарък-надпис 8O
От моите разходки из нета разбрах, че в БГ могат да се намерят и за лев-два парчето. А на 4к броя и 1 евро разлика не е зле. Пък догодина пак ще се купува...

Всъщност, не се държи на материала: грънци, порцелан или стъкло. По-важно е да имат необходимия надпис/картинка и да са на приемлива цена.

Отдавна не съм в БГ и по интернет не можах да се ориентирам в българския бизнес въпреки прилежното ми ровичкане. Затова се сетих да помоля за помощ: някой ако знае къде мога да поръчам ширпотребни канички за вино около 0.75 литра с надпис/картинка на тях, 4000 бройки?


Пет Юни 11, 2010 7:12 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Фев 01, 2007 4:04 am
Мнения: 1539
Мнение 
За каничките не знам, но надписи правят всички рекламни фирми - сито или тампонен печат. По принцип щом далаверата е за над 1000$ , всеки китаец ще ти обърне внимание. Може да се поровиш из сайтове като алибаба и подобни.
За български фирми може би трябва да търсиш стъкларски завод, защото порцелан и керамика се прави по-трудно и сигурно ще е по-скъпо, така си мисля.


Пет Юни 11, 2010 7:29 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 12:02 pm
Мнения: 9119
Местоположение: Разград
Мнение 
Че то порцелан останали някъде да се прави?
Всичко е или керамика или това дето по-запознатите му викат "полу-порцелан". В смисъл порцелана се прави от каолин по доста тънка технология. Ама най-проблемното е изпичането - при температури около 1250 градуса се променя драстично крситалната решетка на масата и кафеникавия цвят (дори и черен за истинския китайски каолин) става снежно бял. А глазурата е прозрачна (нещо подобно на стъкло) което придава окончателния вид на порцелана. Жена ми работи в това което остана от най-големия производител на порцелан в българия, ама канички май нямат останали от някогашното производство.
Това което се произвежда пак се използва каолин но се пече при 850 - 900 градуса (значително по лесно постижимо дори и на ток). Глазурата му обаче е бяла или каквъвто цвят искат да му докарат. Запознатото око веднага го разпознава. А цената на истинския (на запад, където все още може да се намери) е фантастична.
Сега за производители - в Нови Пазар има няколко малки фабрички. В Каспичан има един малко по голям производител. В района на Троян има доста занаятчии произвеждащи традиционна българска керамика - но тя е повече декоративна отколкото за масово използване. В едно русенско село има една малка фабричка ама не знам работят ли - един познат на баща ми ама отдавна не сме ходили и нямам координати. За други в БГ не знам. Повечето правят дребни неща - големите са доста дълга история за манифактурно производство.


Пет Юни 11, 2010 7:55 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 11:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение 
Аз писах "грънци" вместо "керамика" а забравих да сложа порцелана в кавички :oops:

Иначе в БГ си има истински бял каолин и дори село Каолиново, ама в околността се произвежда само полупродаваем строителен материал - умно, а?


Пет Юни 11, 2010 10:10 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 7 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни