Отговори на тема  [ 314 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 17, 18, 19, 20, 21
БГ митници - как? 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 1:12 pm
Мнения: 1976
Местоположение: Котел
Мнение Re: БГ митници - как?
Нали не фактурираш поотделно нещата - гола платка, компоненти, асемблиране? Пишеш във фактурата само крайното изделие и това е. Ако искаш пък хептен да си спокоен пред данъчните купи с фактура един лист стъклотекстолит. При проверка - казваш направих ги сам от него. Много ги мразя тези неща с фактури, в моите представи бизнеса е купувам каквото си искам, продавам каквото си искам и плащам данък върху разликата.
Оня ден трябваше да пускам фактура за FTP кабел. Ама счетоводителката вика че съм нямал закупен на склад, което си е така, аз от време на време купувам без фактура от един тип понеже ми го дава на смешни пари. И не ще да пускаме фактура, казва ми че съм имал много SSD дискове за изписване. Казвам и да пусне фактура за кабел и да изпише SSD-та понеже от тях съм направил FTP кабел. Ама ми вика че ако ми дойдат на проверка от данъчното може да ме накарат да покажа как от дискове правя кабел. Ей тук се чудя тези защо на данъчни ще им издавам фирмени тайни и рецепти :evil:
Виж сега, ако е някоя по-млада и засукана може да и покажа подобна трансформация, как от едно нещо става човек.


Нед Фев 12, 2023 10:34 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27996
Местоположение: София
Мнение Re: БГ митници - как?
Сертификат за произход не е документ който сам издаваш, или ти може сам да го попълниш но подлежи на заверка в БТПП, БСК или друга организация която извършва тази услуга. Защо има един куп организации които заверяват така и не ми стана ясно.
А за фактурата, никой няма да ти направи проблем, че нямаш покупна фактура, това е изцяло в твой ущърб. При вноса дали ще е на фирма на на физическо лице разлика няма, но като фирма може да впишеш като разход не само платките но и транспорта и таксите за митническо обслужване.


Нед Фев 12, 2023 11:22 am
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10936
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: БГ митници - как?
Някой играл ли е мача с UPS/InTime?
Жена ми поръчала някакви обикновенни снимки - и тия поискали от техните 2.50лв. за мито и 54лв. такса за услугата!

Предполагам човек може сам да си ги освободи?


Сря Апр 05, 2023 4:23 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Сря Яну 04, 2023 12:12 am
Мнения: 73
Мнение Re: БГ митници - как?
Аз ги ползвам за пратките от диджикей, ама понеже тарикатея и избирам митническото обслужване да е за сметка на изпращача, не съм разбрал, че са станали такива цените. Случвало се е да им платя понякога за внос, обаче беше нещо от сорта на 36 лева.

Освобождаване сам не съм пробвал никога, но за това мисля трябва да ти издадат цесия, а гледам и за нея искат 24 лева.


Чет Апр 06, 2023 8:10 am
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10936
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: БГ митници - как?
Ясно, нищо не се е променило последните 30 години...


Чет Апр 06, 2023 8:17 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27996
Местоположение: София
Мнение Re: БГ митници - как?
Е точно с тия на грам не е мръднало. Ама какво е това митническо обслужване за снимки ?


Чет Апр 06, 2023 8:39 am
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10936
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: БГ митници - как?
ToHu написа:
Е точно с тия на грам не е мръднало. Ама какво е това митническо обслужване за снимки ?


ти представяш ли си? НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА...

като оная "служителка" - която ме накара да отворя PCI спецификацията, щото не можело документ да струва 600 долара...
и избяга като дявол от тамян, като я разтворих срещу нея - щото вътре имало Антракс (беше след сеп 2001)


Чет Апр 06, 2023 9:52 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8891
Местоположение: Разград
Мнение Re: БГ митници - как?
DHL с частни клиенти работят на доста по изходни цени. А да те питам, защо въобще ги пратихте с куриер. Пощите почнаха да работят нормално. Оня ден получих две пратки от алиекспрес - едната през Еконт - пусната два-три дни по рано от другата която дойде с БП. Да бяхте прескочили до Дания на разходка и да ги пуснете от там :)


Чет Апр 06, 2023 10:58 am
Профил ICQ
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10936
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: БГ митници - как?
Не съм ги пускал аз - жената имала някакви снимки от Yahoo, или незнам какво - и имало автоматична услуга да поръчаш снимки.
И там уж си плащаш "всички такси" като в Диджи-то, ама явно само проблеми.
Митнически дивотии. Ще им ги оставя да си ги хвърлят в кофата.


Чет Апр 06, 2023 1:00 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Сря Яну 04, 2023 12:12 am
Мнения: 73
Мнение Re: БГ митници - как?
Все пак, ако имате фактура или друго подобно, вижте там как са изпратени снимките. Щото съм имал случаи да пристигне с отбелязано DDP във фактурата, т.е. мито и митница за сметка на изпращача, UPS го имат като услуга, а нашите тук да се пробват да вземат от мен парите за по-лесно или от недоглеждане. Като им кажа, се поправят.


Чет Апр 06, 2023 1:42 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10936
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: БГ митници - как?
741_ написа:
Все пак, ако имате фактура или друго подобно, вижте там как са изпратени снимките. Щото съм имал случаи да пристигне с отбелязано DDP във фактурата, т.е. мито и митница за сметка на изпращача, UPS го имат като услуга, а нашите тук да се пробват да вземат от мен парите за по-лесно или от недоглеждане. Като им кажа, се поправят.


това вече е добра идея - защото жена ми каза че е платила всички разходи с доставка до вратата. ще видим какво пише в разписката.
Баси нещастниците са тия, уж цял ден се занимават с логистика - но нямат никаква идея какво вършат понякога


Пет Апр 07, 2023 11:17 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27996
Местоположение: София
Мнение Re: БГ митници - как?
ееее ти пък си голям оптимист, веднага го отдаде на незнание :)


Пет Апр 07, 2023 3:54 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10936
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: БГ митници - как?
Защо не пращам до България с нормална поща...


Прикачени файлове:
Sweden_Post.jpg
Sweden_Post.jpg [ 130.59 KiB | Прегледано 2106 пъти ]
Съб Апр 29, 2023 8:43 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2202
Мнение Re: БГ митници - как?
От доста време не бях поръчвал нещо с DHL и сега получавам интересни изненади. Тука ми пращат някакъв хабер, с който ме уведомяват, че ако ДДС-то е над 5Е ми искат 28лв за митническо представителство. Отделно ми казват, че могат да ме представляват понеже сумата е под 150Е. Преди митническото представителсво беше безплатно, а и в сайта им не пише такива работи. И какво става ако сумата е над 150Е? Понеже имам още 2 поръчки, които са над 150Е! Сам ли трябва да се оправям?!
Някой с попрясна информация може ли да хвърли светлина?
Благодаря!

_________________
www.elkran.com


Чет Апр 18, 2024 3:44 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 314 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 17, 18, 19, 20, 21

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Grubi, palavrov, syscop и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни