Отговори на тема  [ 313 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Следваща
БГ митници - как? 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2201
Мнение Re: БГ митници - как?
Обърнахме го на пратка с предварително платено ДДС. Да видим какво ще стане!

_________________
www.elkran.com


Чет Дек 09, 2021 4:07 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал
Аватар

Регистриран на: Съб Май 21, 2016 8:47 pm
Мнения: 472
Местоположение: Бургас
Мнение Re: БГ митници - как?
Разликата между частно лице и фирма при DHL е, че в първия случай не им плащаш едни 24лв. Митническото представителство за частни лица е безплатно. То зависи все пак и на каква стойност е поръчката- над 150Е задължително трябва да мине през митница и да се плати ДДСто там. Иначе в JLCpcb направо си начисляват ДДСто при плащанего ако е по-малка сумата.


Пет Дек 10, 2021 3:17 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 11:04 am
Мнения: 307
Местоположение: София,Стара Загора
Мнение Re: БГ митници - как?
Може с един акаунт да ползваш двата варианта - фирма или частно лице. В първия случай не ти начисляват ДДС, във втория се начислява в сметката за плащане.

_________________
phone: +359 2 8664724
mobile: +359 887 519959
Skype:stefanstefa
E-mail:stesys@abv.bg
http://stesys.eu/
1164 София


Пет Дек 10, 2021 5:43 pm
Профил ICQ WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2201
Мнение Re: БГ митници - как?
Това никъде не беше обяснено и трябваше да го разбирам в движение. Мислех, че за всички важи. Просто предния път като поръчвах пратка от Такай, чаках една седмица на митницата. И някакъв човек от DHL ми разправя, че те до 4-5 дни въобще не ги закачат. Та ето тази част ме плаши!

_________________
www.elkran.com


Пет Дек 10, 2021 8:54 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: БГ митници - как?
Ами ...силно ме съмнява да е точно така. Митницата няма пряко отношение, след като пратката влезе спедитора ти издава цесията и с нея агента отива в митницата да освобождава.Как работят DHL идея си нямам, ние затова използваме наши си агенти. Когато не са се отплеснали някъде, пратка се освобождава в рамките от няколко часа до ден, стига да си внесъл дължимите мита и ДДС.


Съб Дек 11, 2021 2:03 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2201
Мнение Re: БГ митници - как?
ToHu написа:
след като пратката влезе спедитора ти издава цесията и с нея агента отива в митницата да освобождава

Именно, обаче кога става това освобождаване? Сега има вариант и DHL да са осрали нещо...

_________________
www.elkran.com


Съб Дек 11, 2021 8:09 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 11:04 am
Мнения: 307
Местоположение: София,Стара Загора
Мнение Re: БГ митници - как?
<<<след като пратката влезе спедитора ти издава цесията и с нея агента отива в митницата да освобождава>>>

<<<Именно, обаче кога става това освобождаване? Сега има вариант и DHL да са осрали нещо...>>>

Когато пратката е за митническа декларация(МД), като им предадеш описание на пратката по мейла, изготвят МД, плащаш дължимите суми и на 2-рия-3-тия ден пратката е освободена и ти я носят. Преди тяхните агенти ходеха за Митница Аерогара и освобождаваха, като всички останали, само, че за повече пратки действаха. Сега не знам как е - не съм ходил на митница откакто направиха новия портал митницата преди 3-4години ли беше?

_________________
phone: +359 2 8664724
mobile: +359 887 519959
Skype:stefanstefa
E-mail:stesys@abv.bg
http://stesys.eu/
1164 София


Съб Дек 11, 2021 9:06 pm
Профил ICQ WWW
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Пон Дек 15, 2014 10:05 pm
Мнения: 324
Мнение Re: БГ митници - как?
ig_ivanov написа:
Разликата между частно лице и фирма при DHL е, че в първия случай не им плащаш едни 24лв. Митническото представителство за частни лица е безплатно. То зависи все пак и на каква стойност е поръчката- над 150Е задължително трябва да мине през митница и да се плати ДДСто там. Иначе в JLCpcb направо си начисляват ДДСто при плащанего ако е по-малка сумата.

Миналата година купих от pihut (мисля, че така се казваше) една малинка с кутия и още нещо, защото излизаше по-евтино от комета. Не съобразих, че фирмата е английска и трябваше да платя на DHL 24 лв (С ДДС), за да ме представляват пред митниците. Та, за частни лица си се плаща. И все пак ми излезе по-евтино.


Вто Окт 04, 2022 9:55 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: БГ митници - как?
Митници... Сега се сещам че съм забравил да похваля нашите пощи. След охакването на мрежата им са много експедитивни. Успяха да ми освободят пратка от щатите само за 2 (два) месеца. А почти месец не знаеха, че е при тях. Всичко това след като уж бяха подкарали мрежата де.

Възхитен съм от експедитивността им. Ако се забързат още малко TNT и DHL могат да хлопват кепенците. :D


Вто Окт 04, 2022 10:49 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 11:04 am
Мнения: 307
Местоположение: София,Стара Загора
Мнение Re: БГ митници - как?
Не бъди критичен толкова към БГ пощи. Толкова могат и е свързано с цената, която взимат за доставките.
И аз чаках повече от два месеца една пратка от Япония по това време(късна пролет -лятото на тази година беше), дори ходих до Връждебна да си я търся, но си дойде когато си възстановиха системата.

_________________
phone: +359 2 8664724
mobile: +359 887 519959
Skype:stefanstefa
E-mail:stesys@abv.bg
http://stesys.eu/
1164 София


Сря Окт 05, 2022 3:06 am
Профил ICQ WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: БГ митници - как?
Чакай че като спомена за тая им благотворителна дейност, ги ожалих. Сълзи напират в очите... :D

Стефане, това е много погрешно разсъждение - било свързано с цената. Тя е такава каквато са поискали от USPS на американския им клиент. Те пък заплащат някаква сума на БП за "услугата" която извършват тук. И на USPS и на БП е заплатено това което са поискали, като не е имало пазарлък. Колкото са поискали, толкова им е платено. Ама малко им било. Да поискат повече. Ако не, да бачкат допълнително на околовръстното. Тяхна си работа.
Освен изброеното, "БП" си начислява какви ли не такси и таксички за освобождаване, за представляване, за осветяване на паратката със светена вода и какво ли не още.
Затова по-добре да не дрънкаме на струната "за толкова пари толкова". В крайна сметка се плаща за извършване на услуга, а не да ни мотаят и да ни правят на маймуни.


Сря Окт 05, 2022 10:10 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: БГ митници - как?
Те и тук USPS не са върхът ама ...тъкмо ми изгубиха едно флуке, хубавото е че ще го отнесе продавача.


Сря Окт 05, 2022 4:36 pm
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Нед Яну 25, 2009 1:55 pm
Мнения: 239
Мнение Re: БГ митници - как?
Здравейте,
За да не отварям нова тема, бих искал да попитам нещо.
От време на време продавам малки тиражи платки /20, 30 до 50 броя/ извън България.
Фирмата ми е еоод по ддс.
За да са ми по-малко бумащините, голите платки ги поръчвам в Китай но като физическо лице, съответно ги плащам като частно лице.
Но после асемблираните платки ги изпращам като фирма.
Проблем ли е/законно ли е/ че някаква част от крайното изделие съм го купил не с фирмени а лични пари?
Също така ако някой може да ми изпрати на лично бланка на български и английски за произход произведено в България, ще съм много благодарен.
Поздрави


Нед Фев 12, 2023 7:51 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 1:12 pm
Мнения: 1976
Местоположение: Котел
Мнение Re: БГ митници - как?
maiden написа:
Здравейте,
Проблем ли е/законно ли е/ че някаква част от крайното изделие съм го купил не с фирмени а лични пари?

Ако ги продаваш както си ги купил ще е проблем. Щот не може да продавш нещо което нямаш. Ама ако ги насищаш или ги вложиш в изделие никой не може да ти каже нищо. Пишеш ги като труд при изработката му.
Не може ли да се разбереш с купувача да не му пускаш фактура?


Нед Фев 12, 2023 10:03 am
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Нед Яну 25, 2009 1:55 pm
Мнения: 239
Мнение Re: БГ митници - как?
milenjs написа:
maiden написа:
Здравейте,
Проблем ли е/законно ли е/ че някаква част от крайното изделие съм го купил не с фирмени а лични пари?

Ако ги продаваш както си ги купил ще е проблем. Щот не може да продавш нещо което нямаш. Ама ако ги насищаш или ги вложиш в изделие никой не може да ти каже нищо. Пишеш ги като труд при изработката му.
Не може ли да се разбереш с купувача да не му пускаш фактура?

Ами аз ги продавам асемблирани, за което имам фактура от българска платкаджийница. Просто само голите платки съм купил с лични пари


Нед Фев 12, 2023 10:21 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 313 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни