Отговори на тема  [ 3611 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230 ... 241  Следваща
новини от производителите на МЦУ-та... 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: новини от производителите на МЦУ-та...
Тук не мога да се съглася, ако следиш пазарите Европа / САЩ макар и апетитни за много отдавна не са големите пазари, Китай, Индия, Пакистан, изобщо Азия, добавяш Африка и Южна Америка ... или около 3/4 от населението на света не е много обвързано със САЩ и Европа, може да следват някакви политики но не виждам как ще избягат от Китайски продукти, то това важи и за Европа и САЩ. Та от тая гледна точка целия потребителски пазар в следващите 5-10 години ще се задоволява все така от Азия, това е огромен пазар, дори западните производители да не произвеждат с такива чипове, никой не може да спре Китайски, Виетнамски, Тайалндски и т.н. ...


Пет Ное 11, 2022 9:04 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4174
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: новини от производителите на МЦУ-та...
Тони, виж на FriendlyArm платките - мисля, че имат с 3399 ... те това NanoPi. Тази фирма проектира платки много от преди малинките да се появят като идея и нещата са им една идея по изпипани по отношение на охлаждане, рутиране и т.н.

А за подкарването - работил съм и с Джетсон и с имх8 ... има какво да се желае ама ако си плащаш има фирми да ти подкарат всичко, но повечето неща които са ми минавали през ръцете са на една идея от аматьорско ниво. Даже тия дни оправям драйвера за камера на имх8 т.е. портвам този от Андроид9 към Андроид 10 и псувам и на гугле магариите в андроид и на нхп напасванията отгоре ... все едно някой нарочно е решил да направи всичко по най калпавия и нескопосан начин ... от друга страна това пък дава хляб на такива като мен.

_________________
Мразя да мразя ...


Пет Ное 11, 2022 9:05 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: новини от производителите на МЦУ-та...
Ще ги погледна.
За Джетсон проблеми нямахме никакви, всичко е песен и работи доста стабилно. С imx.8 не ми се говори, там като цяло съпорта на NXP е никакъв, оставил съм тоя дето иска да ми продава платката да се бори, аз искам работещо решение, и при условие че не просто ми продават една платка с доста сериозна печалба да се озорят да я подкарат. Да и при нас един човек се занимаваше с това, доколкото разбирам са я подкарали що годе стабилно ама като цяло си е куц чип дори и в големите му модификации.
Иначе с охлаждането нямам толкова проблеми, не за друго ами си ги хладя сам, но примерно на тия рокпрота са спестили от към кондензатори по захранването, power management чипа нещо се дъни, отделно това което споменах като проблеми с паметта ...


Пет Ное 11, 2022 9:21 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: новини от производителите на МЦУ-та...
miro_atc написа:
MYXATA написа:
По ме скромно мнение доста фирми традиционни производители на мцу ще минат на riscV, и ще позагърбят армовете.

Аз залагам на обратното. ...

Ще видим...
Пак да потретя, не прилича на поголовно отказване от платените ядра.... но вече имаме разни упражнения като си направиш алгоритъм или система някаква, данго пуснеш през два виртуални контролера един напринер кортекс м33 друг рискВ. И после след 30-на минути да си видиш на двата колко рам, други щуротии ти трябват, каква консумация . Та чак чак до производствена цена на гол силикон. И някой път за някои неща излиза че е по приемливо да е риск за други кортекс.
засега са симулации ама явно нещо индикира че може и да се спести от плащане на Арм за всяко кортесче при определенипродукти.

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Пон Ное 14, 2022 1:12 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Мнение Re: новини от производителите на МЦУ-та...
MYXATA написа:
засега са симулации ама явно нещо индикира че може и да се спести от плащане на Арм ...


заеби симулациите. По коя симулация можеше да предвидиш, че днес практически повечето куртексчета ги няма налични? Поне за дребни риби. Е примерно в дигито имат 1800 позиции за STM32. Като чукнеш in stock остават 74. Коя симулация да пусна, че да разбера утре чий ще е Тайван и дали изобщо TMSC ще ги има?

Положението е напечено и в момента в бизнеса са само едри риби и както върви ще стават по-едри, а дребните ще гълтат вода. Това не е среда за опън сорс. Ще спестиш няколко цента според някаква симулация и ще се нахендриш на някое ембарго или други проблеми по "веригата с доставчици" както му викат.

А това, което Тони намекна, че тъй като има едни други пазари, за които някои санкции не важат... Да, има. И звучи логично, китайците да се опитат да се възползват. Но фактите са, че китайците се стараят да не налагат собствени ядра и изобщо избягват всячески технологични войни. Причини има всякакви и може да се спори коя е основната, но според мен по-важен е фактът, че гледат да не влизат в подобни войни. И освен ако не бъдат принудени, аз мисля че няма да го направят. С две думи засега китайците нямат намерение да стъпят на някакъв собствен RISC и да закопават ARM/Intel или който да е друг. Ако все пак се стигне до подобно положение, то ядрата ще са ни последна грижа...


Пон Ное 14, 2022 2:06 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Фев 13, 2013 2:35 pm
Мнения: 1748
Мнение Re: новини от производителите на МЦУ-та...
MYXATA написа:
miro_atc написа:
MYXATA написа:
По ме скромно мнение доста фирми традиционни производители на мцу ще минат на riscV, и ще позагърбят армовете.

Аз залагам на обратното. ...

Ще видим...
Пак да потретя, не прилича на поголовно отказване от платените ядра.... но вече имаме разни упражнения като си направиш алгоритъм или система някаква, данго пуснеш през два виртуални контролера един напринер кортекс м33 друг рискВ. И после след 30-на минути да си видиш на двата колко рам, други щуротии ти трябват, каква консумация . Та чак чак до производствена цена на гол силикон. И някой път за някои неща излиза че е по приемливо да е риск за други кортекс.
засега са симулации ама явно нещо индикира че може и да се спести от плащане на Арм за всяко кортесче при определенипродукти.

За сега RISC-V нативни намирам само GD32v. Koито са доста по-скъпи от съответните им, поне където ги намирам?


Вто Ное 22, 2022 4:58 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: новини от производителите на МЦУ-та...
ESP32-C3


Сря Ное 30, 2022 10:21 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Фев 13, 2013 2:35 pm
Мнения: 1748
Мнение Re: новини от производителите на МЦУ-та...
gicho написа:
ESP32-C3

Имам няколко платки с и без СМА. Ама не съм стигнал до тях още


Чет Дек 01, 2022 10:39 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1244
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: новини от производителите на МЦУ-та...
Taiwan Semiconductor Manufacturing Co.'s massive economic investment in Arizona is about to get much bigger.

The company announced construction of another factory during a visit by President Biden on Tuesday, where the president cited the massive complex as a sign that "American manufacturing is back, folks."

Taiwan Semiconductor Manufacturing originally said it would invest $12 billion in the complex on a campus that spans nearly two miles by one mile, but the company marked the occasion by announcing it would more than triple its investment to $40 billion.

That would mark the state’s largest private-sector investment ever and one of the largest direct foreign investments anywhere in the United States.

"Arizona is a hub, literally a hub for the technical change that will take place," Biden said shortly after arriving via Air Force One at Luke Air Force Base. "This will be an incredible asset to the state of Arizona."


Сря Дек 07, 2022 6:37 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: новини от производителите на МЦУ-та...
притеснителни са ключовите думички "will", "would" и по-завоалираните им синоними.

с едно пиленце в бизнеса с инлайнери си хортувахме тия дни.
букват поръчки за края на 25-та, че и за 26-та. клиента плаща сега и чака. което не притеснявало клиентите, защото, така или иначе, инлайнерите нямало да им трябват преди 26-та.
по-скоро пиленцето цвърчеше, че имат притеснение за изпълнението, защото имали трудности с алуминиевите 'tooling plate' от Алкоа. обсъждаме алтернативи по план Б,В,Г,Д.
стигнахме до извода, че доставките от Титан (спътника, не метала) са по-възможни от някои от алтернативните планове.


Сря Дек 07, 2022 7:51 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: новини от производителите на МЦУ-та...
Като цяло служителите на интел засмукват въздух.
Поне ирланзските доколкото чувам са им предложили три месеца неплатена отпуска иначе ще трябва да намалят щата....

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Сря Дек 07, 2022 3:10 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: новини от производителите на МЦУ-та...
Идеална възможност да се разходят до Карибите - да заредят с енергия - преди да почнат да си търсят нова работа или преди да им стоварят нов проект на главата.
Но неплатена отпуска не е приятно - въпреки, че повечето сигурно имат изработена такава.


Чет Дек 08, 2022 4:54 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1244
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: новини от производителите на МЦУ-та...
ДедоБоре написа:
притеснителни са ключовите думички "will", "would" и по-завоалираните им синоними.

с едно пиленце в бизнеса с инлайнери си хортувахме тия дни.
букват поръчки за края на 25-та, че и за 26-та. клиента плаща сега и чака. което не притеснявало клиентите, защото, така или иначе, инлайнерите нямало да им трябват преди 26-та.
по-скоро пиленцето цвърчеше, че имат притеснение за изпълнението, защото имали трудности с алуминиевите 'tooling plate' от Алкоа. обсъждаме алтернативи по план Б,В,Г,Д.
стигнахме до извода, че доставките от Титан (спътника, не метала) са по-възможни от някои от алтернативните планове.


Ами относно работоата таз новина мене много не ме засяга ...даже наобратно - приемаме че фабриките ще тръгнат ... за 2 дена няма да стане ама полека ,лека тука в долината ще стне брадва като в калифорния.

Инак прегледах къде ще е това и тука у северен Финикс строят яко - минавал съм от там и мога да потвърдя че се строи огромно нещо .


Чет Дек 08, 2022 8:13 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1244
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: новини от производителите на МЦУ-та...
MYXATA написа:
Като цяло служителите на интел засмукват въздух.
Поне ирланзските доколкото чувам са им предложили три месеца неплатена отпуска иначе ще трябва да намалят щата....


Интел продаде ССД дисковете на Хуиникс ,имам приятел в тоя отдел и в моментатам течат реоеганизаций.


Чет Дек 08, 2022 8:15 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: новини от производителите на МЦУ-та...
Чудо невиждано досега... :)
Аналог си обнови сайта, вече почти всичкото инвентори на максим може да се намери и на аналог на сайта.
И най-вече има грижа за малкият потребител...
Може да се купуват единични бройки (или малки количества) директно през сайта.... не съм го пробвал като фиийчър ама имаше фанфари и софра (вътрешнофирмена) по случая.
Така че добре сте дошли
www.analog.com

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Пон Дек 12, 2022 2:38 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 3611 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230 ... 241  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: al_at и 15 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни