Отговори на тема  [ 3611 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229 ... 241  Следваща
новини от производителите на МЦУ-та... 
Автор Съобщение
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10574
Местоположение: София
Мнение Re: новини от производителите на МЦУ-та...
Мина и замина някаква новина която не съм проверявал, че Интел правели няколко фабрики за процесори в европско и щатско.


Сря Сеп 28, 2022 2:54 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: новини от производителите на МЦУ-та...
https://www.bloombergtv.bg/a/4-analizi/ ... etsesiyata
Срив в търсенето все пак не означава, че предлагането може да задоволи пазара...

_________________
Хайде де!


Съб Окт 08, 2022 9:29 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: новини от производителите на МЦУ-та...
Ахаааа най-накрая, сега ще искам по $1000 на ксайлинкс за да ги оттърва от смотаните им фпга-та.


Нед Окт 09, 2022 12:03 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: новини от производителите на МЦУ-та...
https://www.capital.bg/biznes/tehnologi ... ni_kapital


Нед Окт 09, 2022 11:55 am
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 3:00 pm
Мнения: 1313
Местоположение: София
Мнение Re: новини от производителите на МЦУ-та...
Не знам дали му е мястото тук. Комет организират семинар съвместно с Microchip.
Ето какво получих по пощата:

Присъединете се към нас в безплатен семинар,
организиран съвместно с Microchip® Technology
Four Main Functions in the Megatrends of Tomorrow
*/картинка/*
Комет Електроникс има удоволствието да ви покани на безплатен, присъствен, технически семинар организиран съвместно с Microchip Technology. Семинарът ще се проведе в два поредни дни на 25 и на 26 Октомври 2022 г. като във всеки един от дните ще бъдат разгледани различни теми. Език на презентиране - английски.
Някои от основните теми, представени на семинара ще бъдат:
25.10.2022 (Вторник)
1. Нови решения, дисплеи, тъч, надеждност и свързаност с PIC ® and AVR ®.
2. Какво е Embedded security и Cyber security? Как да ги постигнем ?
26.10.2022 (Сряда)
1. Нови решения, дисплеи, тъч, надеждност и свързаност с 32-bit MCUs.
2. Embedded Свързаност. Ethernet и USB.
Разширете познанията си, елате и вижте:
*/картинка/*
На семинара ще имате възможност да разговаряте с приложните инженери на Microchip, да се докоснете и видите до много приложни примери и демонстрации на готови комерсиални решения. Елате, за да ги видите първи!

Линк за регистрация:
https://www.subscribepage.com/comet_mch ... 2022-10-12


Чет Окт 13, 2022 4:20 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Мнение Re: новини от производителите на МЦУ-та...
Спомняте ли си какви бяха притесненията на регулаторните органи, какво би се случило ако НеВидя купят АРМ?
След 2025 няма вече да има от какво да се притесняват: https://9to5google.com/2022/10/29/arm-g ... e=technave
С две думи: Минавайте на RISC-V.
Колкото по-бързо, толкова по-добре.

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!


Нед Окт 30, 2022 2:48 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 27, 2005 11:48 am
Мнения: 4671
Мнение Re: новини от производителите на МЦУ-та...
за ПИ феновете
https://www.tomshardware.com/news/raspb ... other-year
Upton then states that “probably 60 to 70% of Raspberry Pi go into industrial rather...
преди време разбрах, че и в космоса ги пращат :D и като им казах, че правят глупости - ме изгониха...

_________________
main[-1u]={1};


Чет Ное 10, 2022 7:40 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: новини от производителите на МЦУ-та...
Те са пуснали някакво индустриално пи модулче, не съм го гледал. Стандартното ПИ не се отличава много от другите подобни. Имаме в експлоатация няколко стотин рокпро, голямо дръвце, пробвахме и пи, същото дръвце, или не същото но все така дръвце. От тия нискобюджетни ширпотребски решения май Асус тинкърборд е работещо решение и вече за повече пари на Nvidia Jetson модулите, там е направено истински, но и асуса е пипант, няма спестявани компоненти и рутиране тип както дойде.
Няма много индустриални решения с тия чипсети не знам защо, примерно с RK3399 не е лош чипа, да грее, големичък е но самия чип е ОК, периферията му се подкарва но няма ни една свястна платка с него, само недонаправен талаш. Същото и с бродкомски чипове. Има една две фирми са пуснали смаркове с новия рокчип, но там има нещо недодялано, уж по-добра технология но перформънса му куца, и поддръжка няма читава. Всички се бутат на смотания imx, с 8-ци има платки ама са куци, да подкараш нещо е безумно занимание. Adlink вече 5 месеца не могат да подкарат собствената си платка така че да ни осигурят поддръжка на хардуерно ускорение и Х. Портвел и те до никъде не стигнаха, дадоха едно йокто дето нищо не става от него, там пък един колега си изгуби кажи речи 6 месеца до де подкара нещо работещо, само дето тая платка е с малък imx.8 и все така куц перформънс .... Джетсани на що годе разумни цени има само от Нвидия, ако изобщо ги има, като им пратих запитване за 500 нанота и нещо ме отсвириха, а аз и за 5000 мога да им пусна ама е същата мисия невъзможна ...


Чет Ное 10, 2022 10:12 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Фев 13, 2013 2:35 pm
Мнения: 1748
Мнение Re: новини от производителите на МЦУ-та...
ike написа:
С две думи: Минавайте на RISC-V.
Колкото по-бързо, толкова по-добре.

RISC-V ще има ли за умнофони?
Каква е сравнителната му производителност с ARM?


Пет Ное 11, 2022 7:55 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Фев 13, 2013 2:35 pm
Мнения: 1748
Мнение Re: новини от производителите на МЦУ-та...
ToHu написа:
Те са пуснали някакво индустриално пи модулче, не съм го гледал. Стандартното ПИ не се отличава много от другите подобни. Имаме в експлоатация няколко стотин рокпро, голямо дръвце, пробвахме и пи, същото дръвце, или не същото но все така дръвце. От тия нискобюджетни ширпотребски решения май Асус тинкърборд е работещо решение и вече за повече пари на Nvidia Jetson модулите, там е направено истински, но и асуса е пипант, няма спестявани компоненти и рутиране тип както дойде.
Няма много индустриални решения с тия чипсети не знам защо, примерно с RK3399 не е лош чипа, да грее, големичък е но самия чип е ОК, периферията му се подкарва но няма ни една свястна платка с него, само недонаправен талаш. Същото и с бродкомски чипове. ...

Тони - как са Odroid - само за тях казват, че са истински. Имаше и едни платчета с 2 истински гигабитови ЛАН, ги водеха добре за сървърчета?


Пет Ное 11, 2022 7:58 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4578
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: новини от производителите на МЦУ-та...
bobihot написа:
ike написа:
С две думи: Минавайте на RISC-V.
Колкото по-бързо, толкова по-добре.

RISC-V ще има ли за умнофони?
Каква е сравнителната му производителност с ARM?



RISC-V е пренадут балон, NFT-то на процесорните ядра.
Няма голяма практическа разлика между тях от инженерна гледна точка, само от законова, затова му се мятат толкова.

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Пет Ное 11, 2022 10:11 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: новини от производителите на МЦУ-та...
Ами не помня какво беше с него но нещо и там не ми хареса. На мен ми трябва нещо на което да се търкаля Линукс, с някакъв Х с работещ Opengl и хардуерен декодинг на видео. Това се оказва проблем, от ширпотребските при рокпро може да се подкара сравнително лесно, при расберито е още по-лесно но при другите все има някакви дръвчета, изразяващи се или в липса на едно от двете или в нестабилност.
Джетсъна естествено е друга работа, там всичко върви и е добре направен, но ценово е горе долу по две, отделно количества за дев китовете които могат да се използват няма, доставката на модули е малко неясна, тръгнах да му правя бекплейн но не съм го довършвал.
И при Пи и при Рокпро дизайна е доста немърлив от където се появяват странно проблеми. Освен това и контрола на компонентите явно е немърлив има платки с дефектни памети или такива които дефектират за няколко седмици. Отделно има и проблем с асемблажа, пак с паметите, това отделно от горното, проблеми със спойки.
Не може да се очакват чудеса за $60 но ....


Пет Ное 11, 2022 3:45 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: новини от производителите на МЦУ-та...
По ме скромно мнение доста фирми традиционни производители на мцу ще минат на riscV, и ще позагърбят армовете.
Просто риск потребява по-малко енергия и не се плаща ройалти на арм за всяко мцу...
Е няма да ги загърбят арм на съвсем, ама ще си имат серии с риск.

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Пет Ное 11, 2022 4:14 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: новини от производителите на МЦУ-та...
И на мен ми се струва, че така ще стане с RiscV, или както се казва краля умря да живее краля ... е далеч е от умиране, не и скоро, но ще им падне цената заради роялтито.


Пет Ное 11, 2022 5:14 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Мнение Re: новини от производителите на МЦУ-та...
MYXATA написа:
По ме скромно мнение доста фирми традиционни производители на мцу ще минат на riscV, и ще позагърбят армовете.

Аз залагам на обратното. Въпросът според мен е изцяло политически. Откакто щатите обявиха война на китайските чип производители, всичко което не е под западен контрол ще носи само проблеми.
Изобщо всякакви опън сорсове ще имат проблеми. Просто няма как да докажеш, че не нарушаваш дадено ембарго и едновременно да пускаш нещо свободно. Не знам може ще се появят нови лицензи тип "отворен само на запад", или войната да се ограничи само до ниво фафли или нещо от сорта. Но се съмнявам. Според мен опън сорса отива в киреча за съжаление...


Пет Ное 11, 2022 8:20 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 3611 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229 ... 241  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни