Отговори на тема  [ 3956 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219 ... 264  Следваща
Тема за бързи и тъпи въпроси 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 3:00 pm
Мнения: 1322
Местоположение: София
Мнение Re: Тема за бързи и тъпи въпроси
В един корпус е сравнително безпроблемно. Диодите имат отрицателен температурен коефициент
и съпротивлението им пада с температурата. Това води до т.н. thermal runaway - диодът с по-ниско съпротивление
понася по-голям ток, нагрява се повече, съпротивлението му пода още повече и така, ако няма ограничение на тока - до изгаряне.
Затова е добре при паралелно свързване на диоди да има термична връзка между тях - например общ радиатор.
Щом са в един корпус, диодите се нагряват еднакво и няма проблем с thermal runaway.
Но е добре да не се разчита на два пъти по-голям ток, а да има запас.


Нед Май 22, 2022 9:30 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал
Аватар

Регистриран на: Съб Май 21, 2016 8:47 pm
Мнения: 475
Местоположение: Бургас
Мнение Re: Тема за бързи и тъпи въпроси
Едно питане за диспенсърите за топла и студена вода- тези, дето черпят вода от бутилка 1 галон (19л). Интересува ме дали има такова животно като 1/2 галонова бутилка? Искам да преместя диспенсъра на сянка, че сега половин ден слънцето грее в него и става жабуняк, ама на новото място има един закачен шкаф и галона идва височък.


Нед Май 22, 2022 11:03 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3074
Мнение Re: Тема за бързи и тъпи въпроси
Съвсем скоро мярнах (ама май в Румъния) по-малък обем , но височината май беше запазена, диаметърът беше по-малък.
Обаче Гуглето намери:
http://timmex-bg.com/products/

Но ти сам ли си я пълниш?


Нед Май 22, 2022 11:24 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал
Аватар

Регистриран на: Съб Май 21, 2016 8:47 pm
Мнения: 475
Местоположение: Бургас
Мнение Re: Тема за бързи и тъпи въпроси
Благодаря!
Да, сам я зареждам, то си е за вкъщи, не обществено място.


Пон Май 23, 2022 7:02 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2641
Местоположение: София
Мнение Re: Тема за бързи и тъпи въпроси
Един бърз въпрос. Може ли литиева клетка 18650 да се държи на подзаряд примерно 3.95 волта и като няма ток по жицата тя да захранва нататък пък като дойде тока си се дозарежда колкото се изразходила.
Имам спомен че съм питал но май беше за никел-метал-хидридни за които разбах че не е добре за здравето им. Или по-добре да взема 4 волтов оловен акумулатор има в елимекса.


Вто Май 24, 2022 12:06 am
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 7:42 am
Мнения: 351
Местоположение: Бургас
Мнение Re: Тема за бързи и тъпи въпроси
Не би трябвало да има ядове, само да не пада под 2.8-3 волта и мери температурата, да не е над 40 градуса на клетката.
ПП на 3.95 волта имаш по-малко капацитет на клетката. Смятай го на 50%. ;)

_________________
Химик-галфон съм аз. :)


Вто Май 24, 2022 8:11 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4978
Местоположение: София
Мнение Re: Тема за бързи и тъпи въпроси
pipilica написа:
Един бърз въпрос. Може ли литиева клетка 18650 да се държи на подзаряд примерно 3.95 волта и като няма ток по жицата тя да захранва нататък пък като дойде тока си се дозарежда колкото се изразходила.
Имам спомен че съм питал но май беше за никел-метал-хидридни за които разбах че не е добре за здравето им. Или по-добре да взема 4 волтов оловен акумулатор има в елимекса.

1. Може, но защо на 3.95, не на 4.20, колкото е напрежението на зареждачките.
2. Няма им нищо на здравето на никел-метал-хидридните в този режим. Не е желателно поради ефекта "памет".
3. При 3.95 волта капацитета е доста над 50%.
4. Препоръчителния температурен диапазон на зареждане е между 5 и 45 градуса, който е важно да се спазва при големи зарядни тоци, например 1С и нагоре.
5. Долната граница на напрежението при разреждане е специфицирана в режима на измерване на капацитета. Ако акумулатора има вградена защита, тя ще го изключи от товара при тази долна граница. Иначе трябва да се предвиди изключване от самия товар.


Вто Май 24, 2022 9:19 am
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Вто Май 07, 2019 8:16 pm
Мнения: 275
Мнение Re: Тема за бързи и тъпи въпроси
Дайте акъл за избор на домашен климатик. Дайкин е ясен но доста скъпичък за случая, от Панасоник, General Electric и Фуджитсу кой е най- за предпочитане.
Мисля за 44 кубични метра помещение да сложа към 3.4 квт мощност на отопление и 2.7 на охлаждане приблизително.
Някоя друга добра марка евентуално?


Сря Май 25, 2022 7:38 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: Тема за бързи и тъпи въпроси
Много съм доволен от Mitsubishi (msz-fh35ve2). Топли, изстудява и не го чувам изобщо, както и комшиите ;)


Сря Май 25, 2022 8:00 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7883
Местоположение: София
Мнение Re: Тема за бързи и тъпи въпроси
Мастурбишито си е най-добро.


Сря Май 25, 2022 9:44 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10604
Местоположение: София
Мнение Re: Тема за бързи и тъпи въпроси
Реконструктор написа:
Мастурбишито си е най-добро.

Фолклор... :D
Има две подразделения на Мицубиши които произвеждат климатици: Мицубиши илектрик и Мицубшиш хеви индъстрийс. Моделите на "жицата" и "метъла" не се припокриват. Всяка от компаниите има собствено творчество.
За един от моделите на хеви-метъла бях писал достатъчно негативи. Да цитирам или да описвам наново?
Кратката версия - аз, Мицубиши хеви-метъл, никога повече.


Сря Май 25, 2022 9:57 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 748
Мнение Re: Тема за бързи и тъпи въпроси
Гледам на доста места слагат Gree що за стока са ?


Сря Май 25, 2022 10:23 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27992
Местоположение: София
Мнение Re: Тема за бързи и тъпи въпроси
Ами митсубишито зависи и от подразделението и от серията. Имаме хеви, VRV система, вече става 15 години от както е инсталирана няма особено грижи, не помня вече колко VRV юнита са, може би 9 или 10, но вътрешните тела са поне 150. Някои ги чувам, че са почнали да им скрибуцат фентилаторите, но са малко като цяло няма особенни грижи, при все че ги поддържа нашата поддръжка, а на тях и лампа не трябва да им даваш да ти сменят.


Чет Май 26, 2022 12:23 am
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Вто Май 07, 2019 8:16 pm
Мнения: 275
Мнение Re: Тема за бързи и тъпи въпроси
Значи май японския "електомобил" ще е.


Чет Май 26, 2022 9:21 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2641
Местоположение: София
Мнение Re: Тема за бързи и тъпи въпроси
Сходни по размери и с почти еднаква жица на статора и ротора на два мотора,единя обикновен другия BLDC дали ще имат сходна тягова характеристика. Питам щото ми трябват към 600-800 оборота, BLDC е с редуктор и лесно ще стане а обикновения ако го намаля с PWM регулиране почва да губи малко тяга и ще трябва да мисля за редуктор към него което е трудно за момента.
Знам че и на BLDC управлението е почти като PWM но все пак са три фази и като че ли е по-равномерна тягата от намален с PWM обикновен.


Съб Май 28, 2022 12:25 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 3956 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219 ... 264  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни