Отговори на тема  [ 3968 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192 ... 265  Следваща
Тема за бързи и тъпи въпроси 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: Тема за бързи и тъпи въпроси
да ама само с китайски оксижен, той е правен за работа с техните високотемпературни и високо якосни сплави от типа на говнолин, лайнолин и подобните им, с температура на топене около 45 Ц, якост на опън над 5.35 *10-12 Pa и твърдост над 65*10-2 по бринел ... в комплект с оксижена се продава и специален абразивен диск и свредла, като хубавото на свредлата е че могат да пробиват и в двете посоки, достатъчно е да се навият наобратно, но като се навиват в обратната посока е важно да се прави с ръкавици, да се държи само с два пръста и не трябва да се стиска много за да не се наруши геометрията на режещият ръб.


Пон Яну 10, 2022 10:41 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8891
Местоположение: Разград
Мнение Re: Тема за бързи и тъпи въпроси
Абе бъзикаш се ти за свредлата ама съм пробивал с такова :) Натискам аз и нищо не става - викам дай да го заточим и го давам на баща ми а той - ама ти от къде го взе това обратното свредло :)


Вто Яну 11, 2022 8:33 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Яну 24, 2006 5:34 pm
Мнения: 1698
Местоположение: Варна
Мнение Re: Тема за бързи и тъпи въпроси
Бил съм свидетел в цех , мангал носи на механика свредло: бате наточи го ! Точи човека , мангала след малко се връща:бате туй свредло кьораво , не става... Гледа човека, бе наред си е бургията , я да видя кво правиш? Манго цъкнал реверс на дрелката и мъчи...

_________________
За пари сичко праим,даже и работим...


Вто Яну 11, 2022 8:49 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8891
Местоположение: Разград
Мнение Re: Тема за бързи и тъпи въпроси
Не - не - не беше такъв случая - дрелката дето мъчих няма реверс, няма и оброти даже - дърта българска елтос ли беше кво не помня. Само че "бургията" купена от битака 10 за левче - май 5 или 6мм бяха. После пак с такава разпробивам един по-малък отвор в една тънкостенна тръбичка ф16 - май с 3мм пилотно го бях минал и натискам аз и тя си влиза, ама влиза 1см, 2, 3, 4... А от другата страна на дупката - нищо - само че аз не виждам щото пробивам "на таван" - изходния отвор не го виждам - само на пипане. И напипвам аз - една тел излиза от другата страна.


Вто Яну 11, 2022 10:50 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Тема за бързи и тъпи въпроси
Къде по интернет мога да проверя, по ЕГН да речем, колко още пари "дължа" на ш*ната държава? Поне да знам "колко дупки да пробия на колана".
Става дума за данъци, забравени сметки, глоби и с к'вото друго там ме клецат.

Скоро заради 25ст платих 10-на метра сметка, едва ли сумата (с лихвите) стигна за хартията и изгубеното време, но понеже не съм се "скрил" нито в Белград, нито в Дубай - обадиха ми се по телефона и настояха да си платя.
Но ми се дръпна фъша: а ако бяха 25 лева...?!


Сря Яну 19, 2022 9:37 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8891
Местоположение: Разград
Мнение Re: Тема за бързи и тъпи въпроси
Ми то принципно навсякъде, ама за повечето ти трябва електронен подпис. ЕГН-то не се счита за достатъчна защита и който ти го зне мое ти гледа бакиите. Здравните си спомням че можеха. Данъците - във всеки клон на EasyPay могат да ти ги проверят.


Чет Яну 20, 2022 12:48 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Тема за бързи и тъпи въпроси
През интернет банкирането (примерно на ДСК) може, но само за твоето ЕГН. Подпис не трябва.


Чет Яну 20, 2022 1:01 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8891
Местоположение: Разград
Мнение Re: Тема за бързи и тъпи въпроси
Абе не всяко И. банкиране има всичко. Е сега вчера погледнах във фибанк резервната сметка и гледам че може винетка да си купиш от там. В райфайзен нямат. Пък ДСК днеска я погледнах да видя колко е на минус от такси, ама не обърнах внимание да има за проверка на задължения към бюджета и подобни.

п.п. : Верно че имат за данъци и такси, ама ми излиза само за колата. За апартамента няма. Те вероятно общините са към тях и за това има. Проверих и Райфайзен - няма такъв раздел. Фибанк има нещо такова ама нищо не излиза - там няма поле за ЕГН и подобни - само излиза че няма задължения и това е.


Чет Яну 20, 2022 1:13 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Тема за бързи и тъпи въпроси
В EasyPay излизат някои неща, но не всичко. Сетих се, че в НАП излизаха някои глоби, ама не знам за пенсионери важи ли. Иначе при подаване на данъчната декларация ми правиха някакъв номер, дори не помня как му се викаше. Ако отида в НАП?


Чет Яну 20, 2022 2:57 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Тема за бързи и тъпи въпроси
Cekins написа:
п.п. : Верно че имат за данъци и такси, ама ми излиза само за колата. За апартамента няма. Те вероятно общините са към тях и за това има. Проверих и Райфайзен - няма такъв раздел. Фибанк има нещо такова ама нищо не излиза - там няма поле за ЕГН и подобни - само излиза че няма задължения и това е.


За апартаментите излизат по-късно. Може би към средата на март.


Чет Яну 20, 2022 4:19 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 11:04 am
Мнения: 310
Местоположение: София,Стара Загора
Мнение Re: Тема за бързи и тъпи въпроси
С ЕГН и ПИК влизаш в НАП и НОИ(ПИК-овете са различни). Проверяваш всичко за последните 10години(за толкова се пази информацията) от 2013г. нататък.

_________________
phone: +359 2 8664724
mobile: +359 887 519959
Skype:stefanstefa
E-mail:stesys@abv.bg
http://stesys.eu/
1164 София


Чет Яну 20, 2022 8:00 pm
Профил ICQ WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10368
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Тема за бързи и тъпи въпроси
+1, задълженията които са стигнали до НАП е по-добре да се платят през НАП.
Особено за провинцията (не знам как е в София), но тук примерно КАТ са супер бавни. Ако имаш фиш/акт и им го платиш след като са го пуснали към публичния изпълнител, не е ясно кога информацията за това ще стигне до НАП. Междувременно ти се води като задължение и ако искаш да платиш данъци с отстъпка - курец.
И те така, най-добре плащанията през НАП, че да не се налага да им обясняваш имаш или нямаш сестра...


Пет Яну 21, 2022 9:17 am
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Вто Май 07, 2019 8:16 pm
Мнения: 278
Мнение Re: Тема за бързи и тъпи въпроси
Да знаете да се продава в магазините някой едновремешен стационарен телефон със сим карта.
Нямам предвид фиксираните мобилни боклуци, а класически телефон със слушалка на къдрава жица.
Да няма никакви червени и зелени слушалки (има хора далтонисти), а звъни телефона,
вдигаш нормалната голяма слушалка, говориш , свършва разговора, оставяш слушалката на вилката и толкоз.
Никакви червени и зелени слушалки , никакви копчета за излючване, никакви джойстици, стрелки, менюта, зайчета и детинщини...
Най-добре на панела само няколко бутона с пре-запаметени номера за набиране или просто цифри от нула до девет.
Старовремски телефон , единствената разлика да е на мястото на кабела в стената да има антена.


Сря Яну 26, 2022 1:23 pm
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Сря Май 11, 2011 8:18 am
Мнения: 293
Мнение Re: Тема за бързи и тъпи въпроси
Гледам из продавалника има някакви. Друго си мисля - gsm gateway и към него закачаш най-обикновения прост телефон.


Сря Яну 26, 2022 1:50 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10614
Местоположение: София
Мнение Re: Тема за бързи и тъпи въпроси
jofcho написа:
Гледам из продавалника има някакви. Друго си мисля - gsm gateway и към него закачаш най-обикновения прост телефон.

Това е най-универсалното решение. Преди време така замених една от ужасните слушалки които предоставят мобилните оператори - GSM гейтуей и телефонен апарат на вкус.


Сря Яну 26, 2022 4:32 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 3968 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192 ... 265  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни