Отговори на тема  [ 324 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 18, 19, 20, 21, 22
Какво всъщност излъчва антената. 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4406
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Какво всъщност излъчва антената.
roncho написа:
Чисто практически антената излъчва онова, което чува приемника. ...
Ако живите организми се влияят от излъчване, това (поне според мен) означава, че в тях има приемащ механизъм, който за добро или за лошо приема вълните. Според мен автоматично трябва да предположим осцилатор, който инициира подобен прием и присъства в животните, чуващи радиовълни.
.....

олеле....... чак и статия си писал...
направо съжалявам че изпусна други учени и изследователи, които списваха във форума. фред, и карадев....
те мисля щяха да те разберат и допълнят.... даже можеше и нобелова награда да вземете :)
да ти се чуди човек, как от ПЛЛ и нуждата за варикапи се премести в квантовата механика и осцилаторите, които карат животните да чуват радиовълните.....

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Чет Мар 25, 2021 6:01 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Мнение Re: Какво всъщност излъчва антената.
ikarlo написа:
Излъчването от антената и радиацията имат еднакво въздействие върху живите организми...
Всичко е въпрос на дозиране...

Чакай да позная - Една звезда те е изпраскала с 1000 вата радиация и от тогава вече знаеш и истината, и пътят и животът.

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!


Чет Мар 25, 2021 9:20 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Какво всъщност излъчва антената.
Ся, в името на Светлата сила да не сме чак толкова критични към roncho, нищо че ми прилича на изтърван от mazeto.net .
A ikarlo все още не е загубен за правата вяра, май. :)

Учете се, бре, че сме на изчезване!!!


Чет Мар 25, 2021 9:34 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4406
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Какво всъщност излъчва антената.
То и аз не искам да съм критичен, напротив даже някои неща мога да зачета от страницата Му.
не искам просто да отмина с лека ръка мометните изтрещявания на тема живи същества които чуват кораба-майка :)
подбъзикам го защото темата "Какво Излъчва Антената" отдавна стана както винаги "Манджа с Грозде", и освен шеги и тролене друго какво остава на човек да пише :)
досега само с градински маркуч и поливане на леха с домати не е ползвано като пример за електромагнитни излъчвания,трептящи кръгове и прочие...но не е късно БатБонго ще изясни матряла ;)

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Пет Мар 26, 2021 12:01 am
Профил
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл

Регистриран на: Пон Авг 24, 2020 3:45 pm
Мнения: 169
Местоположение: София, Люлин 3
Мнение Re: Какво всъщност излъчва антената.
:D Ей сега е момента да се включи някой радиестезист та да ни светне за вълните... За "идеалната" осемметрова вълна и как всичко по-късо от нея е скапано... :idea:


Пет Мар 26, 2021 8:34 am
Профил YIM
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Какво всъщност излъчва антената.
Гуглосах за Осем метрова вълна и какво намерих:
Удивителните характеристики на вълната като материя


Пет Мар 26, 2021 12:05 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Мнение Re: Какво всъщност излъчва антената.
ikarlo написа:
радиестезист

Тази дума не я бях чувал и трябваше да я търся с Гугъл какво означава.
Щом ти знаеш какво означава, без да търсиш ... имам лоши новини за теб.

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!


Пет Мар 26, 2021 12:13 pm
Профил
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл

Регистриран на: Пон Авг 24, 2020 3:45 pm
Мнения: 169
Местоположение: София, Люлин 3
Мнение Re: Какво всъщност излъчва антената.
Защо така? Веднага си излиза
https://www.puls.bg/alternativna-meditsina-c-44/radiesteziiata-e-alternativen-metod-za-diagnostika-n-37111
https://radiestezia.com/radiesteziata-poznata-i-nepoznata/

Веднага бързам да уточня - нямам нищо общо с радиестезията. В трудовата си биография имам няколко години в учреждение по опазване на околната среда (тогава беше комитет). Та едни баби писали до телевизията (тогава беше една), че знаят за човек, който може да определя качеството на вода и други неща, но държавата не му обръща внимание. Телевизията препраща писмото до въпросния комитет и, мен, като най-млад, ме пращат командировка на място. Така, че служебно трябваше да се запозная с радиестезист. Той се опита да ми обясни същността на методите си, та стана въпрос за тази "идеална" вълна с дължина 8м. Не можах да схвана каква е природата на тази "вълна" и си останах непросветен. А иначе, "апаратурата" се състоеше от следното: летва с дължина 1м разграфена в см, върху която е опънат меден изолиран (бобинажен) проводник с дължина 8м, като 7м от него са навити (все едно на длан и сте го изхлузили). В началото на проводника има някакаво блокче (приличаше на гипсово), за което радиестезиста каза че е "активирано" в атомния център. И накрая, разбира се, махалото. Слагаш чаша неизвестна вода в края на летвата и с движиш махалото от 8мия метър към 7мия. Където се разлюлее махалото определя годна ли е водата или не. Колко е по близо до края с 8мия метър, толкова е по-добра водата.


Последна промяна ikarlo на Пет Мар 26, 2021 3:01 pm, променена общо 1 път



Пет Мар 26, 2021 2:27 pm
Профил YIM
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6014
Мнение Re: Какво всъщност излъчва антената.
много интересна тема, чувал съм за хора които работят с махало, с багети, с разни други методи, викат духове, откриват изчезнали
имах един познат, правеше и продаваше електронни багети, скъпа техника, много сериозно обясняваше как работи, и много загадъчно се подсмихваше на въпроса "като са толкова ефективни защо ги продаваш а не ги ползваш"


Пет Мар 26, 2021 3:00 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 324 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 18, 19, 20, 21, 22

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни