Отговори на тема  [ 96 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Стабилизатор за цяла къща 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Стабилизатор за цяла къща
Е на UPS-а няма да му е проблем ако акумулатора е по-голям от тия с които е по принцип - няма да ги зарежда с по-голям ток а с по-малък. А ако се опиташ да харчиш повече от колкото може - просто ще започне да се сърди или направо ще изключи. Иначе преди време имах един 1000VA с 4 х 7.5Ah последователно - на 48 волта. Сега е при брат ми и мисля че още си го ползва - само дето на няколко години се купуват 4 акумулатора. Спомням си че устискваше половин час на два компютъра ала 2000-2005-та година и двата със 17" кинескопи. Единия компютър беше с Атлон дето още им викаха котлон.

Импулсни в киловатите има най различни - имам едно 2.4kW на 48 волта - Meanwell.

едит : Бонго - всичко зависи от много неща - в Разград имаме газ доста отдавна и мненията са разностранни - на някой им е скъпо, на други им е ок. Аз лично засега се топля на климатици, но си е друго като е парно - няма значение как топлиш водата. Най изгодно естествено е с термопомпа вода-вода, но съм виждал и успешния изпълнения въздух-вода. Просто е леко по неефективно. Но пък цената е зверска обикновено - не знам на какво отгоре цената е в пъти спрямо на климатик, ама карай. Пелетата е с не много голяма първоначална инвестиция и после аромата на огън от дърва си го има, стига да не си с пелети от слама и слънчогледови стебла - като цена да ти кажа е може би една идея по евтино от климатика - баща ми тая година почна да се топли на пелети и горят по 1 чувалче на ден, като топли цялата къща - 3 стаи, коридор и баня. Това са 180 лв. на месец - аз плащам толкова ток ама топля само 2 стаи - под половината апартамен и вдигам 22-23 градуса.

едит 2 : а това с парното в банята е голям кеф - хем малка лира сложихме и пак като се влезе е комфортно топло. Иначе къщата е изолирана, ама за сметка на това не смея все още да ръкам настройките на печката - гори малко повече отколкото трябва, ама нека да се постопли малко, че ако я разбутам зверски да не ги оставя на студено.


Пет Фев 26, 2021 7:46 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Стабилизатор за цяла къща
Камен Пецов написа:
Аз отоплявам къща от около 70 кв.м това на мен ми коства 3 тона пелети по около 400 лева на сезон който е от средата на октомври до към края на април. В тази сметка влиза и топлата вода......
По-горе допълних, ако има значение.
Ся, между "къща" и "апартамент" има разлика, не ти знам случая, но щом е няк'ви 70кв си длъжен да изолираш отвън.
Аз пък, дори в най-голямата зима, не съм имал сметка за ток по-голяма от 110лв, а само котлоните ми са на газ. През лятото е около 60лв.
На село е мнооого по-различно поради ред причини, например паля печката на дърва където не ми трябва, само за да "обърне" въздуха в най-влажното, но точно там номерът с навременното проветряване е най-ефективен. Имам термометри навсякъде и следя прогнозата за времето. До началото на февруари изкарах с два кубика дърва - салкъм и боклуци.


Пет Фев 26, 2021 7:58 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2636
Местоположение: София
Мнение Re: Стабилизатор за цяла къща
Камен Пецов написа:
stefan63 написа:
Вероятно без генератор няма да стане.

С обиновен генератор НЕ става.Мого играят четотата и напрежението - не е никак стабилно и няма зема сила да го накара да работи както трябва. Хрумнала ми е идея да използвам едно 24v импулсно захранване дето много не му пукак какво има на входа и да го вържа на мястото на батериите, но няма никакво толкова мощно за проба.

С какъв генератор си пробвал. Аз имам един китайски менте Хонда и на него установих че АВР-то е на една фаза, та като я натоваря нея и работи сравнително добре и стабилно. На няколо пъти го ползвам само зимата
върти помпите на парното и зарежда на UPS-а батериите.


Съб Фев 27, 2021 3:33 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Стабилизатор за цяла къща
Ами има малки генераторчета (1-2kW) дето са с инвертори - с други думи честотата не зависи от оборотите и така моторетката не се форсира без да има нужда. Има някакво компютърче дето и подава газ когато се натовари. Не ги знам генераторите им какво напрежение произвеждат и то са по скоро алтернатори. Недостатъка им е че ако го натовариш рязко, докато се наеме, малко закъснява и му пада напрежението.


Съб Фев 27, 2021 10:41 am
Профил ICQ
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Чет Авг 19, 2010 7:37 pm
Мнения: 64
Мнение Re: Стабилизатор за цяла къща
pipilica написа:
....
С какъв генератор си пробвал. ....
.
Някакъв китайски "Ездач" монофазен 650W


Съб Фев 27, 2021 11:11 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4174
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Стабилизатор за цяла къща
https://www.homewoodstoves.co.nz/resour ... with-fire/

_________________
Мразя да мразя ...


Сря Апр 21, 2021 12:01 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 96 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни