Отговори на тема  [ 96 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Стабилизатор за цяла къща 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Стабилизатор за цяла къща
Газовете - не толкоз, ще се проветрява.
Интересува ме да няма и помен от офазяване по акумулатора, щото си губи смисъла.
Имам спомени как бутнах с поялник (заземен) по платката на един изключен, но неиздърпан от контакта UPS и почна цяла серия от фоерверки.


Пон Фев 22, 2021 2:11 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28019
Местоположение: София
Мнение Re: Стабилизатор за цяла къща
Е това няма как да се каже, не е невъзможно и да е така.


Пон Фев 22, 2021 3:44 am
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Чет Авг 19, 2010 7:37 pm
Мнения: 64
Мнение Re: Стабилизатор за цяла къща
Да ви покажа моето решение.Не претендирам ,че е на-доброто ,но вече 6-7 години ми върши чудесна работа. Държи около 3 часа на телевизор,осветление около 100 Вт. и разбирасе отоплението - пелетна камина с максимална консумация в момент на разпалването около 400 Вт. Акумулаторите са на 1 година и са вторите които сменям от както живея тук.
Единствния проблем които съм имал с това е типичен фабричен дефект на този модел UPS а именно от честото штракане на релето за BOOST му нагоряват контактите , но след неговата подмяна всичко е наред- за това творението не си е на предвиденото място в една ниша в гадероба в коридора, където си живее необеспокоявано години на ред.
п.п Живеяв едно село до София, където напрежение от 230v e доста екзотично явление.


Прикачени файлове:
IMG_20210226_134442.jpg
IMG_20210226_134442.jpg [ 2.23 MiB | Прегледано 1297 пъти ]


Последна промяна Камен Пецов на Пет Фев 26, 2021 4:08 pm, променена общо 1 път

Пет Фев 26, 2021 2:02 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3078
Мнение Re: Стабилизатор за цяла къща
Ups е за 24В?
Камината с водна риза ли е?
Добро е решението, но аз се заглеждам за 48часово решение. Вероятно без генератор няма да стане.


Пет Фев 26, 2021 2:13 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3078
Мнение Re: Стабилизатор за цяла къща
Неприятна е тая смяна на акумулатори, които почти не са работили....


Пет Фев 26, 2021 2:15 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Чет Авг 19, 2010 7:37 pm
Мнения: 64
Мнение Re: Стабилизатор за цяла къща
Да, камината е с водна риза.Освен това има и отделна помпа за бойлер. А в слънчев ден се включва и трета за слънчев колектор..
Колкото е по мощен UPS~a толкова по-високо е напрежението на акумулаторите- този 980W и е на 24V.
Има и два рутера и един DVR TV~то е 32' и до колкото си спомням е ~150W


Пет Фев 26, 2021 3:10 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Чет Авг 19, 2010 7:37 pm
Мнения: 64
Мнение Re: Стабилизатор за цяла къща
stefan63 написа:
Вероятно без генератор няма да стане.

С обиновен генератор НЕ става.Мого играят четотата и напрежението - не е никак стабилно и няма зема сила да го накара да работи както трябва. Хрумнала ми е идея да използвам едно 24v импулсно захранване дето много не му пукак какво има на входа и да го вържа на мястото на батериите, но няма никакво толкова мощно за проба.


Пет Фев 26, 2021 3:19 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Съб Фев 18, 2006 10:55 pm
Мнения: 1301
Местоположение: София
Мнение Re: Стабилизатор за цяла къща
Камен Пецов написа:
Да ви покажа моето решение....
Да попитам какви точно са акумулаторите като тип и капацитет, че не се вижда много добре от снимката. Самият UPS преправян ли е по някакъв начин или не мрънка, че е с такива акумулатори. Помня от едно време, че като им се разкачат на някои APC-та батериите после трябва да минат през калибрация иначе не работят добре. Самият UPS ли зарежда в момента или се зареждат от външно зарядно?

stefan63 написа:
...но аз се заглеждам за 48часово решение. Вероятно без генератор няма да стане.

Каква приблизителна средна мощност ще консумираш за тези 48 часа?

_________________
Някой ден и костенурките ще се научат да летят...


Пет Фев 26, 2021 3:37 pm
Профил ICQ
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Чет Авг 19, 2010 7:37 pm
Мнения: 64
Мнение Re: Стабилизатор за цяла къща
Единственото преправяне на UPS~а е пробиване на дупка в ламарината за извеждане на кабелите.Даже му липсва и щатния вентилатор- така си дойде от някъде като неработещ.Той си зарежда батериите мисля че sа 72Ah и не мрънка за нищо.Разбирасе след смяна се калибрира. Има си чудесен руски тул за това: http://www.saprjkin.narod.ru/UPS_SMART.htm
Посочените консумирани мощности са максимални и указани на табелите. Разбирасе ,че когато спе тока аз все пак се поограничавам в консумацията но имам оветление в цялата къща и не се налага да ходя в тоалтната с фенер или свещ например. Зимата е важно да работи парното а то е средно oколо70-90W
Edti -Обикновенни стартови акумулатори на промоция от Еврото


Пет Фев 26, 2021 3:50 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Съб Фев 18, 2006 10:55 pm
Мнения: 1301
Местоположение: София
Мнение Re: Стабилизатор за цяла къща
Благодаря! Сайта е интересен!

_________________
Някой ден и костенурките ще се научат да летят...


Пет Фев 26, 2021 4:03 pm
Профил ICQ
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Чет Авг 19, 2010 7:37 pm
Мнения: 64
Мнение Re: Стабилизатор за цяла къща
Koleto написа:
Благодаря! Сайта е интересен!

Има още един: http://apc-fix.com/apcfix


Пет Фев 26, 2021 4:17 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Стабилизатор за цяла къща
Камен Пецов, благодаря за подсещането! :prayer:
Имам един мнооого дърт APC непрекъснато включен, и е единственият UPS поддържащ батерията си читава (май повече от 8г.). Освен това не се прави на умен: като няма ток го дава докато не се изтощи акумулатора - преди време енергото прави профилактика и през балкона хвърлих енергоспестяваща крушка, че да не си прекъсваме "приказката". Всички бяха убедени, че имам "петромакс". Сега към него е включен само аквариумът - не е голям, но никога не е изтощавал батерията от 7Ah.

PS Кутията му е метална за разлика от съвременните, а това е гаранция, че към акумулатора няма офазено.
Мощността е около 600VA - толкова е забутан, че ме мързи да погледна табелката.


Пет Фев 26, 2021 4:35 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3078
Мнение Re: Стабилизатор за цяла къща
Koleto написа:
stefan63 написа:
...но аз се заглеждам за 48часово решение. Вероятно без генератор няма да стане.

Каква приблизителна средна мощност ще консумираш за тези 48 часа?


Засега не съм взел решение...мислех за печка с помпа и вариант за гравитачна работа....но може и пелетна печка да взема. Тоест вариант като на колегата. Нещо около 500..700 вата пиково.


Пет Фев 26, 2021 6:52 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Стабилизатор за цяла къща
Понеже съзрях думичката "печка" държа да подчертая, че от климатика по-евтино няма!
Пелети и мелети са скъпо удоволствие и едва ли са много по-евтини от обикновен реотан.
Дървата, да не говорим за въглищата, са мизерия и то скъпа. Не говоря за изгъзицата да си палнеш камината на вилата на връх Коледа - кеф цена няма.
Газ GPL е като реотан между нощна и дневна ел-тарифа.
За другия газ нямам вчИпетление, но като знам от познати какви сметки плащат...
Централното парно е Apple за потребителя.

Всичко зависи от зависито и трябва да си гъвкав!

Пример: след като пооправих селската кухничка се оказа, че дори най-мършавото кюмбе е прекалено мощно дори в най-студеното, но това са няколко седмици през годината. Иначе пущам една духалка на ток с мощност малко над 700Вт и в топлото я поизключвам. Ползвал съм и туристически нагревател GPL газ 1300Вт по табела и ми идва вповече. А кюмбето е доста киловати. За догодина съм намислил газова горелка (регулируема) с подходящ кюнец отгоре.

Друг е въпросът с проветряването: прави се оптимално бързо през подходящия период от денонощието. Понякога даже ти стопля (лятото охлажда) къщата, освен всичко останало.


Последна промяна bongo_x2 на Пет Фев 26, 2021 7:47 pm, променена общо 1 път



Пет Фев 26, 2021 7:31 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Чет Авг 19, 2010 7:37 pm
Мнения: 64
Мнение Re: Стабилизатор за цяла къща
bongo_x2 написа:
Понеже съзрях думичката "печка" държа да подчертая, че от климатика по-евтино няма!

Аз отоплявам къща от около 70 кв.м това на мен ми коства 3 тона пелети по около 400 лева на сезон който е от средата на октомври до към края на април. В тази сметка влиза и топлата вода.
Системата съм я направил със седмично програмеруеми терморегулатори(китайски) и мога да задавам каквати си искам температура в различните стай.
Големия въпрос за климатика беше как да си топля банята- врно е ,че има разни лъчисти отопления и прочие , но сега върхлитам на трона без да се замислям дали навън е -20....


Пет Фев 26, 2021 7:38 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 96 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни