Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
стабилизатор мрежово напрежение 
Автор Съобщение
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Съб Мар 30, 2013 11:17 pm
Мнения: 269
Местоположение: София
Мнение Re: Кратко уточнение:
bongo_x2 написа:
По-горе имах предвид блутута въобще, не мултицет.

Bongo, по начина който пишеш мисля, че сме почти връстници. Long time agoooooo имах само стрелкови мултицет, но го пазех за в краен случай. Все пак беше само един и в разстояние което може да се преодолее пеша, нямаше друг. Както един приятел/колега казва "Майсторлъка е да поправиш крайно стъпало само с пробна лампа, с мултицет и баба знае". Та по онова време бяхме в казармата и наистина 90% от повредите се решаваха с пробна лампа. Мисълта ми е че сме се научили да мислим как с наличното можем да решим даден проблем и това ни е останало завинаги. В момента машините за които отговарям до толкова ги познава, че само по звук мога да кажа кога нешо не е наред. Да, по-лесно е да ръгнеш сондите в контакта и да премериш напрежението, но както каза stefan63 ако печката работи що годе нормално, еле пък ако има и обикновенни крушки които също светят нормално, няма особен смисъл от мултицета. И много важно правило (особено за разни китайкси ментерляци) преди да се използва един уред за измерване, то той трябва да бъде проверен. По документация, от първа до последна страница на главата за performance check. Ако е в граници, добре (лично за мен ако не е в средата на допуските, задължително се калибрира) и чак тогава минава на въоръжение.


Вто Фев 02, 2021 6:02 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3078
Мнение Re: стабилизатор мрежово напрежение
Предвид спадащото качество на китайските мултицети, смятам:
- да обмисля подходящ делител 380В:5В , около 13 мегаома
- да мина курс при БонгоХ2 - за междупръстово измерване на напрежение в диапазона 0..5В - АЦ/ДЦ.


Вто Фев 02, 2021 6:20 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: стабилизатор мрежово напрежение
И друг път съм го казвал (май) ама пак:
- бай Бонго само със стрелкови мултицет откри кофтито спойка край паметта на Правец 8х, ходил 10-на пъти на ремонт.
- Две крушки, свързани последователно, са по-добри от фазомер или съвременен мултицет.
- Другото го забравих, че трябва да ходя за дърва - забравил съм джама открехнат.
Стефане, без участие на езика не става! И опит разбира се: у гръчко ги шашках като си топна пръстта в препарата, преплакна го на чешмата и после на вкус им казвах основните съставки :D


Вто Фев 02, 2021 7:38 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 8:39 pm
Мнения: 1971
Мнение Re: стабилизатор мрежово напрежение
това е мултицета - viewtopic.php?f=24&t=15439 - все пак сме 21 век.

_________________
Определянето стойността на дадена величина се нарича ИЗМЕРВАНЕ!


Вто Фев 02, 2021 8:33 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 19 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни