Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Камери за наблюдение за малко разстояние 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 7:25 pm
Мнения: 2276
Мнение Камери за наблюдение за малко разстояние
Трябват ми 4 видеокамери за наблюдение на технологични процеси в неосветени пространства (камери) , като разстоянието за наблюдение е между 70 и 350мм. Отворът през който може да се наблюдава обекта е 50 , максимум 80 мм.
Насочил съм се към камери, които се използват за охрана с DVR устройства. Гони се и ниска цена. Въпросът ми е дали този тип камери ще са "на фокус" при малки разстояния и към какъв подтип камери да се насоча. Изкривяванията, които със сигурност ще ги има, могат да се преглътнат. Осветление към камерата е силно препорачително.Допустимо е и монохромно изображение.

_________________
Две плюс две е приблизително равно на четири. Факт!


Сря Юни 23, 2021 1:40 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Камери за наблюдение за малко разстояние
Ами аз не бих избрал охранителни камери, но ако си решил ... всичко може, монтирал съм не малко актита за наблюдение на индустриални процеси, включително на по 4-500 градуса околна. Според мен разстоянието е по-млакият проблем. 10 години се занимавах основно с такива извращения, ако дадеш повечко специфика мога да ти предложа и по-конкретни решения. каква е тая камера, какво се прави вътре, какви са са условията, влажност, температура, агресивни в-ва, наличие на пара водна или каквато и да е друга, прах ? Обем на камерата, размер на обектите които наблюдаваш, дистанция си дал, въпреки че нужно ли е да е такава дистанцията ? В Много случаи сме ги изкарвали навън, естествено това иска малка доработка по камерата, но работи освен ако няма някакви много екстремни условия. Когато се извежда навън се прави кожух на фланец, има си стъкло и камерата е някъде вътре в кожуха.
Друг много важен въпрос, това наблюдение ли ще е или ще имаш видео процесинг и действия на тази база. Питам защото много зависи какъв ще ти е интерфейса и какво ще е закъснението.


Сря Юни 23, 2021 8:46 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 7:25 pm
Мнения: 2276
Мнение Re: Камери за наблюдение за малко разстояние
Камерата не е нещо много специфично и мисля, че не е толкова важна при избора на видеокамерата. В камерата се запълва детайл със смола. Прави се вакуум, за да е по-ефективен процеса. Наблюдението ще става през стъкло, защото има пръски от смолата. В предишния вариант колегите са сложили камерите вътре и те са вършили работа само няколко дена. Наблюдението не е жизнено важно и затова и бюджетът не е голям. Запис за сега не се предвижда. Камерите са цилиндри с примерен диаметър към 200мм. Видеокамерата ще се монтира отвън.

_________________
Две плюс две е приблизително равно на четири. Факт!


Чет Юни 24, 2021 6:19 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 27, 2012 8:27 pm
Мнения: 2008
Мнение Re: Камери за наблюдение за малко разстояние
Ското си купих USB Микроскоп и мисля че за твоята работа ще ти свърши работа нещо такова, има фокус има и подсветка


Чет Юни 24, 2021 9:55 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4578
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Камери за наблюдение за малко разстояние
Нещо ей такова?
https://www.amazon.co.uk/QiCheng-LYS-in ... 088H88X3D/

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Чет Юни 24, 2021 11:55 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Камери за наблюдение за малко разстояние
Аааа то обема съвсем малък. При обективите има един параметър minimum focus distance, само че за много охранителни камери не го дават. Ако вземеш стандартна камера много вероятно и да не може да фокусира на 70-100 мм, защото обективите не са правени за близко наблюдение. Обектива може да се смени но повечето евтини китайски камери не го позволяват, имам предвид тия които се водят Булет камера. Може да видиш Хиквижън, те са сравнително евтини, но не Булет а бокс камера, т.е.само камера с CS захват. Отделно ще си избереш подходящ обектив. Ако ми дадеш и размер на обекта ще ти сметна какъв обектив ти трябва за различните матрици, а може и сам да си го сметнеш, има и купища онлайн калкулатори. След това си намираш подходящ обектив и си готов. Осветлението си го слагаш отделно от камерата, най-добре би било да свети през друго стъкло, от страната на камерата. Ако не може да имаш друго стъкло, трябва да направиш коаксиална конструкция, в центъра е камерата, отвън подсветката, като имаш непрозрачна преграда между тях. Това става най-лесно като сложиш спейсър между обектива и стъклото. Ако нямаш такова отделяне камерата ще се заслепява от отраженията, дори и да не се заслепява картината ще е кофти.


Чет Юни 24, 2021 2:24 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 27, 2012 8:27 pm
Мнения: 2008
Мнение Re: Камери за наблюдение за малко разстояние
Тони, с USB Микроскоп това което пишеш се изчиства без проблем. единственивт проблем е че е USB 3 това означава че няма как да следиш няколко обекта наведнъж.


Чет Юни 24, 2021 9:08 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Камери за наблюдение за малко разстояние
Ами той говори за секюрити камери, иначе ако сложи някоя луменера или подобна няма да има никакви проблеми. Няма нужда и от usb3, на usb2 работят повече от задоволително, но ги има и на SDI ако ще е само за наблюдение е по-добре, един коала и си го мяташ където ти трябва, но няма да намери за 50-60$.


Пет Юни 25, 2021 3:10 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 7:25 pm
Мнения: 2276
Мнение Re: Камери за наблюдение за малко разстояние
Mай намерих точно каквото ми трябва. Интересни продукти.
https://axiomet.eu/gb/en/category/inspe ... es/113632/

_________________
Две плюс две е приблизително равно на четири. Факт!


Сря Юли 07, 2021 11:24 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Камери за наблюдение за малко разстояние
Това става, но резолюцията им не е кой знае какво, поне на по-евтини те имам 3 различни модела и все така. Имай в предвид че много от тях не са съвсем херметични.


Сря Юли 07, 2021 3:26 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 10 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни