Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Как да не го направя .... 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Как да не го направя ....
Имаше тема за примери за платки, ама по скоро как е направено, е те на как не трябва да е направено.
За всички тия години дори не исках и да знам що е то Ардуино, и върша тук една услуга и човека иска да му се сложи ардуино нано, та взех че изтеглих платката и я отворих ... както е писал Йовков " Боже, колко мъка има по тоя свят, боже!", удивителните в цитата са малко ... без да се коментира нищо друго, те това жълтичкото е кондензатора в захранването на мегата, има още два ама те не са по смислени, няма и как да ги засветна, това някакъв тъп йъгъл, фюжъна го отваря ама го гледам като ескимос Жираф, няма и желание да разбирам дали Жирафа е Северен Елен :)
Последните 7-8 месеца съм обяснил поне на 10-на човека как Ардуино не е решение за продукт, и те въпреки това го набучиха, някои от тия продукти ги водят процес контролери .... за пръв път поглеждам тяхна платка, единствено творенията на варненския гений могат да се мерят с това :)
Тия хора малко срам нямат ли, продават стотици хиляди ако не и милиони, пари направиха, толкова ли е зор да си оправят куците платки...право е зайчето, всички са педерасти ...


Прикачени файлове:
bototm gnd.jpg
bototm gnd.jpg [ 143.42 KiB | Прегледано 1609 пъти ]
top gnd.jpg
top gnd.jpg [ 146.65 KiB | Прегледано 1609 пъти ]
Съб Сеп 04, 2021 6:02 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Как да не го направя ....
Ами, и на мен са ми казвали това не може да стане защото нямало видиш ли подобен проект за адруйно нета . Ествествено аз си изказах мнението по такъв начин, че се оплакваха на чвешките ресусри...

Очаква м до няколко години в плц тата на сименс и рокуел да виждам малинки и ардинота..... натам върви света... поголовно шлифоване на можъци и затъпяване

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Нед Сеп 05, 2021 3:21 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Как да не го направя ....
Ами то е някаква ненормалщина, ама остави всичко друго, на един му обеснявам добре де, айде ще ти сложа същата мега на платка все едно си с ардуино, не трябва да е техен модул ... и го пратих да си търси друг, иначе беше интересен проект ама ардуионо ... аз псувам от едно Рокпро, нещо са омотали около PMIC-а, и то в конкретна партида платки. То още в началото беше ясно че ще е дърво там ама уж временно решение, и там са си оставили и ръцете и краката, от любопитство разгледах една малинка, и там не е цвете, поне от това което виждам като схематика и два слоя, ама там са били по дащни на кондензартори ;) Иначе тия ардуинота могат да са много полезни, за 17$ купуваш FTDI спестяваш 80 :D


Нед Сеп 05, 2021 4:00 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 27, 2012 8:27 pm
Мнения: 2008
Мнение Re: Как да не го направя ....
За малки проекти, за хоби-домашни машинки е перфектно. Направил съм си с ESP32 CNC и работи идеално и е сравинително бърз, само трябва да го прехвърля на платка. Дълги години човърках на mplab с assembler for pic но Ардуиното е друга бира, с пикове отдавна не съм се занимавал.


Нед Сеп 05, 2021 6:00 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 27, 2005 11:48 am
Мнения: 4671
Мнение Re: Как да не го направя ....
"...Ардуино не е решение за продукт..."
ти са радвай че и тва имат да чоплят ( като софтуер )
че ак трябва да пишат от нулата ша стане мазало...

"не е решение за продукт" - А кое е решение?

_________________
main[-1u]={1};


Нед Сеп 05, 2021 7:15 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Как да не го направя ....
Им огромна разлика между това да сложих Ардуино борд и да мислиш че правиш продукт или да сложиш тая мега пък ако ти е толкова зор ползвай пак ардуино средата. Тия бордове са правени като от ученици.
А и за какъв продукт говорим, тия бордчета не могат да минат никакво EMI/EMC с тоя дизайн, дори да ги удушиш да не лъчат, което е много съмнително, ще се гътнат само с поглед.
Отделно ей така от любопитство разгледах какво толкова предлага тая тяхна среда, ами да ти кажа много от тия неща не е нито по-сложно, нит по бавно да си ги напишеш и без тяхната среда. Всеки компилатор вече предлага не малко библиотеки ако чак толкова те мързи да си прочетеш PDF и да си пуснеш сам периферията, а и несамо за периферия. Ако ще пишеш по карти, ще ти трябва TCP/IP и там има решения, може би малко по-бавни за интеграция въпреки, че това също не е ясно но какво всъщност ти дава ардуиното ? От това което видях нищо кой знае колко съществено, като аз не се занимавам и много с фърмуер и не разчитам толкова на неща които съм изписал и имам на готово, което не е така при всяка по-сериозна фирма или девелопър.

Как да е, не пуснах темата конкретно за Ардуино, това между другото, въпросът е че така НЕ СЕ ОПРОВОДЯВА нито декуплиращ кондензатор нито маса/ретърн пат.


Нед Сеп 05, 2021 7:43 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 27, 2005 11:48 am
Мнения: 4671
Мнение Re: Как да не го направя ....
:) ма те се правят ЗА ученици - онези дето ги вграждат в "продукт" - те са за еб.не :)

иначе софтурно си е С++ "супер-луп" + стрингове + някъв "стандарт" за "драйвери"
малко или много, ако пишеш от нулата - пак до подобие ще стигнеш
и ... много готови библиотеки - копи-пейст ... и не знаят как работи :)

_________________
main[-1u]={1};


Нед Сеп 05, 2021 7:56 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Re: Как да не го направя ....
Що бе кво му е :)


Нед Сеп 05, 2021 8:47 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Как да не го направя ....
На мен ми харесва. Има два пина No 1. Така не си ограничен от някакви бюрократични писания, а имаш избор! :D


Нед Сеп 05, 2021 9:50 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Как да не го направя ....
Мда, дори само това, брене на ум, 15+15-12 значи 18-ти крак :) А за писането, именно че май повечето не знаят как работи, от което борбата тип прасе с тиква е още по-интересна. Много Ардуинско стана, то проблема не е само там, целта на поста не беше изобщо ък да се засяга софтуер, както казало зайчето "нас рибите не ни закачай" мен хардуерната реализация ми направи лошо впечатление. Също оставили 4 отвора очевидно с идеята за крепеж. Ами те тия отвори на същия растер като пиновете, т.е. на 2.54 от пин 1,15,16,30 е какъв крепеж да сложа там .... пресова колонка .. айде от към другат платка убу, ами от към нано-то, нали ще окъси с тия пинове, ее подложна шйба да ... абе... има едни пластмасови спесъри, които се кликт, и те може да станат, само дето на височина не пасват поне тия дето видях налични :) д бяха оствли 4 нормални площадки поне да може да го запои човек, щото 4-телчета и да не се разпоят ще се отрежат, върви разпой 30 краци ако я запоиш тя рейка, не че не може ама за чий..


Нед Сеп 05, 2021 11:07 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 27, 2012 8:27 pm
Мнения: 2008
Мнение Re: Как да не го направя ....
ТоНи, за 5 лева толкова


Нед Сеп 05, 2021 11:34 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3212
Мнение Re: Как да не го направя ....
На тоя фон, скоро гледах едни видеота, за проектиране на високоскоростни платки, неща от сорта на 12Gbit и нагоре.
В даден момент хората почват да се притесняват каква е грапавостта на медното фолио, че влияело върху загубите на канала, че и резонанси се образували...

Ардуиното е незаменимо за хоби проекти. Няма ся за всеки проект да си проектираш платка я.


Последна промяна velio на Вто Сеп 07, 2021 2:18 pm, променена общо 1 път



Вто Сеп 07, 2021 1:56 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Как да не го направя ....
Мда, а дори и при при по-ниски плетката на диелектрика също влияе. Онзи момък от Signal Path често разкоства подобна техника, той за самия дизайн не говори, но е интересно да се види как са направени.


Вто Сеп 07, 2021 2:00 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6004
Мнение Re: Как да не го направя ....
ардуиното си е идеално, аз лично много го харесвам, перфектно бих казал... за деца и аматьори да сковат нещо набързо, да се учат и да си играят
ако някой е наел деца и аматьори за работиници да си играят в работно време - това си е негов проблем
всъщност последните години е масов проблем, и не е виновно ардуиното... меринджейските таканици край нямат


Пет Сеп 10, 2021 11:26 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Как да не го направя ....
Ами ето там е проблема да, дори самият факт, че дори не искат да го преместят на тяхна платка е смущаващ, пак ще си използват ардуино средата, а и реализират икономия ...как да е, не ми беше целта да критикувам ардуино като решение изобщо, за платката говорих. Имам една друга със странен проблем, ще видя как да я постна, ще е история в картинки, може да е полезна.


Пет Сеп 10, 2021 1:13 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни