Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Айфон и уиндос 7 
Автор Съобщение
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл

Регистриран на: Пон Авг 24, 2020 3:45 pm
Мнения: 169
Местоположение: София, Люлин 3
Мнение Айфон и уиндос 7
Чудих се дали е тук мястото за проблема, но не пасна на нито един от другите. Та проблемът е следния: преди време внучката ми подари стария (за нея) айфон 5s и дълго време го ползвах без проблеми. В един момент айфонът поиска да ъпдейтне ios, но аз не му разрешавах. По едно време ми писна и накрая му казах "на наяж се" и той си зареди ios 12.5... Дотук добре, но ми потрябва да сваля снимки и клипове и тук ядец - PC не го вмъква в списъка с устройствата. Иначе усеща, че го има, но само в Devices and printers. Презаредих драйвера, но пак същото. На друго PC с уйндос 10 няма проблем. Тогава опитах да върна фабричния ios, но се оказа невъзможно - всякакъв ресет води до ios 12. На айфоните батерията не се вади! Не ми се минава на win 10 - таман си пуснах DXP и ACAD (с зор), и не съм сигурен дали ще тръгнат под десятка. Та питането ми е някой успял ли е да излъже и PC-то и айфона за се "разберат? Става въпрос за кабелна връзка през USB.


Съб Окт 16, 2021 4:52 pm
Профил YIM
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 3:00 pm
Мнения: 1324
Местоположение: София
Мнение Re: Айфон и уиндос 7
И на мен синът ми подари стария си Iphone 6. В къщи имам PC с Windows 10 и лаптоп с Windows 7.
Досега съм го включвал айфона само към РС-то, лаптопът отскоро му инсталирах Windows 7,
преди беше с Macos X Lion /става дума за много стар Macbook от 2012-а/.
Току що пробвах айфоня с лаптопа - никакъв проблем. Зареди си драйверите и ме попита какво да
прави. Отваря си се с експлорера и снимките са достъпни.
П.С.
Според мен проблемът е в WIndows-a, не в телефона.
Опитай при изключен телефон:
Device manager, View, Show Hidden devices, USB, Apple Mobile Device USB composite device --> Update driver
или Uninstall driver
и после пак включи телефона.


Съб Окт 16, 2021 5:13 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: Айфон и уиндос 7
Има и друг начин за изтегляне на снимки и клипове - през уеб достъп до icloud. Чисто и просто.. без значение какъв ОС ползваш.


Съб Окт 16, 2021 5:24 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 3:00 pm
Мнения: 1324
Местоположение: София
Мнение Re: Айфон и уиндос 7
+1. И това го ползвам редовно, че имам проблеми с кабела.
Само трябва да се изключи режимът на пестене на батерията
и разбира си, айфоня да е включен към интернет - WiFi или мобилен.
И да е включена опцията за синхронизиране на снимките и клиповете с Icloud.
Понякога се чака известно време, докато синхронизира.


Последна промяна al_at на Съб Окт 16, 2021 5:35 pm, променена общо 1 път



Съб Окт 16, 2021 5:33 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 24, 2005 10:41 pm
Мнения: 1027
Местоположение: Pz
Мнение Re: Айфон и уиндос 7
А РС-то със 7-ца познава ли друг телефон?
Аз си докарах проблем с това преди време, щото понеже "много ги знам нещата" и си преинсталирах 10-ката с версия PRO N. Е това "N" ми разказа играта, докато разбера, че е версия без поддръжка на мултимедия. ...или нещо такова.


Съб Окт 16, 2021 5:35 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Мнение Re: Айфон и уиндос 7
ikarlo написа:
Не ми се минава на win 10 - таман си пуснах DXP и ACAD.

Това означава че ще си инсталираш Win10 на една виртуална машина и ще го пускаш, когато искаш да изтеглиш снимки от телефона.

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!


Съб Окт 16, 2021 8:13 pm
Профил
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл

Регистриран на: Пон Авг 24, 2020 3:45 pm
Мнения: 169
Местоположение: София, Люлин 3
Мнение Re: Айфон и уиндос 7
Преди да се ъпдейтне телефона 7-ата го разпознаваше без проблем.
iCloud при сегашно зареждане иска версия 10 и нагоре. Успях да изтегля версия за 7-ца, но там няма опцията File Share, т.е. пак нямам достъп до DCM папката на телефона. Подозирам, че причината е именно невключването на телефона в списъка на устройствата.
Точно това, предложено от at-at, направих - в Device manager USB опцията айфона излиза на първо място (но трябва да е свързан с кабела, няма значение дали самият телефон е активиран) ръчно чрез browse му дадох да си вземе USBAAPL драйвера от system 32 директорията. Но дръпна ли кабела - айфона изчезва от списъка на USB устройствата.
Абе тия от microsoft ми се струва, че скоро ще дойдат в къщи с тояги ще ме погнат да се откажа от 7-цата! :D


Съб Окт 16, 2021 8:19 pm
Профил YIM
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: Айфон и уиндос 7
Никакво приложение не ти трябва за icloud. Просто си отвори в браузъра https://www.icloud.com/ и се логни :)


Съб Окт 16, 2021 8:22 pm
Профил
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл

Регистриран на: Пон Авг 24, 2020 3:45 pm
Мнения: 169
Местоположение: София, Люлин 3
Мнение Re: Айфон и уиндос 7
michev написа:
Никакво приложение не ти трябва за icloud. Просто си отвори в браузъра https://www.icloud.com/ и се логни :)

Правя го, но при опит да го сваля за PC иска "Версия на Windows 10 18362.145 или по-нова". (в кавичките е цитат от iCloud)
Нещо повече при опит да си намеря телефона Find my phone не го открива, макар че е свързан с компютъра, а трябва да го намери дори да е на улицата в канавката - No Devices.


Съб Окт 16, 2021 8:50 pm
Профил YIM
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 3:00 pm
Мнения: 1324
Местоположение: София
Мнение Re: Айфон и уиндос 7
@michev се опитва да ти каже, че няма нужда да сваляш нищо - достатъчен ти е само браузър.
Може и на компютър под Линукс и с таблет с Андроид и каквото се сетиш.
Като отвориш страницата https://www.icloud.com/ не шракаш върху download icloud for windows,
а си въвеждаш apple id и след това паролата. Ще получиш и SMS за two step autentication
и въвеждаш кода и си влизаш в Icloud акаунта /щом имаш Iphone, имаш и такъв акаунт/.
Там са ти и снимките и календар и icloud drive и една купчина други неща.
Ако не искаш всеки път да въвеждаш код, отбелязваш чавките trust this browser
и keep me signed in.


Последна промяна al_at на Съб Окт 16, 2021 9:27 pm, променена общо 1 път



Съб Окт 16, 2021 9:12 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: Айфон и уиндос 7
Не знам защо се опитваш да сваляш нещо си за PC. Просто отваряш адреса в съвременен браузър (че да не вземеш с ИЕ да се опитваш :D )
Ето и какво се вижда. На финалната снимка - избираш медиите които искаш да смъкнеш и после бутона горе в дясно.

Прикачени файлове:
Screenshot from 2021-10-16 22-03-05.png
Screenshot from 2021-10-16 22-03-05.png [ 240.09 KiB | Прегледано 1862 пъти ]

Прикачени файлове:
Screenshot from 2021-10-16 22-04-27.png
Screenshot from 2021-10-16 22-04-27.png [ 136.25 KiB | Прегледано 1862 пъти ]

Прикачени файлове:
Screenshot from 2021-10-16 22-06-25.png
Screenshot from 2021-10-16 22-06-25.png [ 1.4 MiB | Прегледано 1862 пъти ]


Съб Окт 16, 2021 9:13 pm
Профил
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл

Регистриран на: Пон Авг 24, 2020 3:45 pm
Мнения: 169
Местоположение: София, Люлин 3
Мнение Re: Айфон и уиндос 7
Горе описаното става, имам акаунт в iCloud, въпроса е,че iTunes "вижда" телефона, разчита всички атрибути (име, фабрични номера, настройки и др.), но отсъства опцията File Share и нямам достъп до DCM папката на телефона. А преди без всякакви iCloud и iTunes телефона се връзваше през усб като устройство. Това е основния проблем.


Нед Окт 17, 2021 10:32 am
Профил YIM
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 3:00 pm
Мнения: 1324
Местоположение: София
Мнение Re: Айфон и уиндос 7
Това е положението. Ако не можеш да решиш проблема, го заобикаляш.
П.С. При мен няма инсталирани никакви айтюнс и подобни.


Нед Окт 17, 2021 2:16 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10615
Местоположение: София
Мнение Re: Айфон и уиндос 7
Пробвал ли си с "дестяка" на витртуалка в седмицата?


Нед Окт 17, 2021 9:10 pm
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Съб Мар 30, 2013 11:17 pm
Мнения: 269
Местоположение: София
Мнение Re: Айфон и уиндос 7
ikarlo написа:
А преди без всякакви iCloud и iTunes телефона се връзваше през усб като устройство.

Мисля че спомените са ти леко грешни. Няма Windows който може да види iOS без да е инстаилран iTunes. Опита ми е от iPhone 4 нагоре, за преди това не знам, но подозирам че е същото. Най-вероятно версията на iTunes в седмицата ти е стара и не поддържа iOS 12. Първо трябва нея да ъпдейтнеш. https://support.apple.com/downloads/itunes са всички версии за Win. Препръчвам най-високата/най-новата. Имай впредвид че iTunes реално ъпдейтва и драйверите за USB връзката към телефона. Ако това не ти реши проблема отиди на http://www.3u.com и си свали програмата. С нея ще имаш достъп до файловата система на телефона, ако е jailbreak-нат до абсолютно всички файлове, ако не е до потребителските. Снимките трябва са в Files/DCIM. Нещо друго което се сещам - когато закачиш телефона към компютъра показва ли ти се съобщение че "вярваш" на този компютър? Ако не одобриш няма да имаш достъп до нищо.
itso.t написа:
Пробвал ли си с "дестяка" на витртуалка в седмицата?

Неудобството с виртуалка е че когато закачи телефона, в първия момент телефона ще иска да разреши достъп до хоста (седмицата), след това като го пренасочи към виртуалката телефона няма да го пита повече, но дори и да е одобрил компютъра (седмицата) за телефона 10-ката е друг компютър и няма да разреши дотъп до файловата система. Проблема може да се реши (поне под VMWare) като каже че тази конекция перманентно да ходи към виртуалката.


Прикачени файлове:
IMG_8937.jpg
IMG_8937.jpg [ 77.03 KiB | Прегледано 1600 пъти ]
Нед Окт 24, 2021 12:18 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни