Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Захранване на рутери. 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Захранване на рутери.
Е да, ама WiFi е по-мързеливия вариант на LAN, не по-добрия. До колкото разбрах pipilica има стационарни компютри и прекарани жици - за чий му е WiFi и на тях?!


Сря Ное 24, 2021 2:51 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10613
Местоположение: София
Мнение Re: Захранване на рутери.
Ако му трябваше жица, е щял да сложи жица, и ако е необходимо и суичове.
Щом е насял рутерите нагъсто, явно освен жица му трябва и вирлеса да има покритие навсякъде.


Сря Ное 24, 2021 3:08 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Захранване на рутери.
Мааму, писах с подробностите ама натиснах нещо и се загуби.

Pipilica си е направил мрежата според нуждите: входен модем, жици, три WiFi рутъра и още два суича където трябва.

Въпросът му беше как да ги захрани от UPS, спомена за ШВПС 2х1 жица. Мии естествено на 230В.


Сря Ное 24, 2021 4:30 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2642
Местоположение: София
Мнение Re: Захранване на рутери.
RM написа:
И аз мисля нещо подобно но съм се спрял на вариант, при който захранавам рутерите от напрежението от кутиите на осветлението ... След това мисля да пусна цялото осветление през UPS. В кухнята високо над шкафовете съм изкарал контакт от осветлението с 2х 1,5мм2. В коридора като направя окачен таван ... отгоре ще прекарам и шлаухки за всичко. не ми харесва идеята да вкарвам в утпто каквито и напрежения да са. Имам скъпи смарт рутери и не мога да рискувам каквото и да е.

Това ми харесва като идея и без друго почти навсякъде съм турил ледове на 4000К, само не знам дали могат да работят на UPS за комп с кофти синусоида също адаптерите.
itso.t написа:
Нещото което раздава интернет през вирлес е аксес пойнт. Рутерът има други функции.
В днешно време за улеснение в домашните рутели има и аксес пойнт.
Затова се зачудих защо имаш толкова рутери...

Това го знам, ама като имам рутери и като са вързани един за друг и само главния раздава IP вършат същата работа.
bongo_x2 написа:
Е да, ама WiFi е по-мързеливия вариант на LAN, не по-добрия. До колкото разбрах pipilica има стационарни компютри и прекарани жици - за чий му е WiFi и на тях?!

Има и 4 лаптопа и два телефона без жици, в общи линии навсякъде където мое да ми трябва имам комп, та за това и кабели и уарлес.
Даже лятото изкарвам и един рутер да покрива и на двора, тоя в оранжера няма голямо покритие явно от металната конструкция знам ли.


Сря Ное 24, 2021 10:54 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Захранване на рутери.
pipilica написа:
...Това го знам, ама като имам рутери и като са вързани един за друг ....


Правилното наименование на тези устройства е "сапунерка" :D

Те, обикновено, съдържат по един маршрутизатор (рутер) с 2 порта, един комутатор (суич) с 4 или повече порта и една безжична точка за достъп (аксес пойнт).

Населението, масово, ги нарича рутери, което е технически некоректно.


Чет Ное 25, 2021 2:07 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27996
Местоположение: София
Мнение Re: Захранване на рутери.
Абе някои от тия сапуниерки имат доста възможности и са по гъвкави от някои бандури на циско, визирам да речем продуктите на микротик.


Чет Ное 25, 2021 3:48 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2642
Местоположение: София
Мнение Re: Захранване на рутери.
Абсолютно си прав, както всички копирни машини са Ксерокс, повечето къртачи са Хилти и Канго и други подобни.


Чет Ное 25, 2021 3:52 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Захранване на рутери.
Силата на Cisco е в съвсем друг сегмент от потребители. Там, много често, избирайки Cisco, потребителят заплаща Х 10 цената за приблизително същата функционалност, но очевидно, си има обективни причини за да го прави.


Чет Ное 25, 2021 10:02 am
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10613
Местоположение: София
Мнение Re: Захранване на рутери.
ToHu написа:
Абе някои от тия сапуниерки имат доста възможности и са по гъвкави от някои бандури на циско, визирам да речем продуктите на микротик.

В тая връзка - открай време се чудя защо след като има достъпни продукти на Микротик хората си причиняват страдания с разни тъплинкове, шаоми и прочие онанистки производители, при това доста често на някакви абсурдно високи цени...


Чет Ное 25, 2021 10:32 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27996
Местоположение: София
Мнение Re: Захранване на рутери.
Ами ...мазохисти, аз тъкмо сега гледам за нещо което да ми прави лоад балансинг в къщи, и от популярните всичко е над 200 да не кажа 250, а има 12 портов микротик за 160.


Чет Ное 25, 2021 4:01 pm
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Сря Май 11, 2011 8:18 am
Мнения: 293
Мнение Re: Захранване на рутери.
ToHu написа:
Ами ...мазохисти, аз тъкмо сега гледам за нещо което да ми прави лоад балансинг в къщи, и от популярните всичко е над 200 да не кажа 250, а има 12 портов микротик за 160.

Погледни му само в спецификациите дали ще може да търкаля максималната скорост на интернета ти.


Пет Ное 26, 2021 4:46 pm
Профил
Online
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Съб Мар 30, 2013 11:17 pm
Мнения: 269
Местоположение: София
Мнение Re: Захранване на рутери.
jofcho написа:
ToHu написа:
Ами ...мазохисти, аз тъкмо сега гледам за нещо което да ми прави лоад балансинг в къщи, и от популярните всичко е над 200 да не кажа 250, а има 12 портов микротик за 160.

Погледни му само в спецификациите дали ще може да търкаля максималната скорост на интернета ти.

Подозирам, че Тони го търси за САЩ, а там скорстите на домашния нет не са като в България :) За разлика от всичко друго баш в тая област сме ги минали американците ;)


Пет Ное 26, 2021 5:22 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27996
Местоположение: София
Мнение Re: Захранване на рутери.
Бяхме ги минали, в София е същата боза, писна ми и там да се занимавам. От както стана окрупняването е мъка поне по София, ама май не само.
Иначе да за САЩ става въпрос, тука при нас специално е дърво, най-доброто уж е оптика до квартала и след това кабел, коаксиали имам в предвид, връзка има защото кабелните вървят цифрово от там, но свързаност зле. Сега взех едно 5G от тмобайл уж 130 mb ама тук повече от 30 не може да стигне, лошото е че през деня и 10 не стига. Даже се чудя има ли смисъл да ги пускам на балансинг или да ги държа отделно, и тмобайла да го използваме само за конферентни. Мобилния ми е най-добре, но АТ&Т се правят нещо на ударени и нямало 5G за фиксирани в нашето каунти. Не че не мога да го бучна стикчето в някой рутер ...и до там сигурно ще стигна. Гледах на Мъск старшина ама края на 22-ра а и няма нищо конкретно като скорости, само рекламни приказки.
Но не бойте се, скоро и в БГ, това е в резултат от липсата на конкуренция.


Пет Ное 26, 2021 6:38 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Захранване на рутери.
И без конкуренция, става. Доскоро бях на нет1, но нали ги купиха Vivacom, вчера ми се обадиха, че трябвало да дойдат вкъщи за да прекарат оптика. Е - от четворно по-високата негарантирана скорост, нямам нужда, но по-малко, не предлагат. В крайна сметка, месечната такса се вдига с около 30%.


Пет Ное 26, 2021 7:53 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10613
Местоположение: София
Мнение Re: Захранване на рутери.
jofcho написа:
Погледни му само в спецификациите дали ще може да търкаля максималната скорост на интернета ти.

Не е казано каква е скоростта, но на око повечето микротици се справят прилично.
Вкъщи съм с някакъв техен дъртанян. Върти IP телевизия + останалия нет, при това със съвсем прилично натоварване на процесора.
Висвания и такива няма. А фразата "рестартирай рутера" е изчезнала от речника. :D


Пет Ное 26, 2021 10:27 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 39 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни