Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Захранване на рутери. 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Захранване на рутери.
Не знам с кого съм вече, 5 пъти се препродаваха, в момента май са собственост на ментелци, много е зле, и ТВ-то е зле. Това във Вазов, избор голям тц. На Лозен сме с Глобул или както там се казват в момента, оптика, освен че я късат често скоростта е екстра и гарантирана.


Пет Ное 26, 2021 10:59 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Захранване на рутери.
В общи линии, ако по времето на соц-а, не трябваха връзки с Господ за да има човек телефонен пост, и ние сигурно още щяхме да търкаляме разните му dsl-и. И понеже кабелната инфраструктура, където я имаше, принадлежеше на БТК, разните му кабеларки опасаха вселената с простори за пране. После нещата започнаха да се трансформират към нещо по-нормално и те така.


Пет Ное 26, 2021 11:06 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Захранване на рутери.
Що бря, тука не помня да е имало проблем да си пуснеш телефон - само да искаш. По малките градове централите бяха запълнени на 40-50% като капацитет на постове и - искаш телефон - те ти телефон. Единствено беше разправия да е самостоятелен, че не навсякъде имаше достатъчно жици пуснати за всички желаещи и се пускаха едни дуплекси дето падаше голямо псуване ако се случиш с някой разговорлива бабешкера. А за селата пък да не говорим - там теглеха жиците по електрическите стълбове и се решава проблема. На баба ми телефона така беше - жица по въздуха. Баща ми пусна телефон някъде средата на 80-те чак щото го накараха от работа - той и за това не искаше - да не го вдигат по нощите на аварии, ама те почнаха направо да звънят на вратата и накрая кандиса - някой път решава проблема по телефона. Еййй, още му помня номера пусто...


Пон Ное 29, 2021 4:13 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Захранване на рутери.
През 87-ма се нанесохме, като новодомци в Дружба-2. Около 2 г. по-късно удариха първата копка на телефонната централа и след още 5-6 г. започнаха да пускат телефонни постове на простосмъртните.
Аз си бях решил проблема още докато се строеше централата, като ползвах телефонен пост от Младост-4, посредством с една преработена tamagawa и насочени антени.

Иначе в центъра имахме телефонен пост към 51- ва АТЦ в края на 60-те.


Пон Ное 29, 2021 5:01 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Захранване на рутери.
lcr написа:
...Аз си бях решил проблема още докато се строеше централата, като ползвах телефонен пост от Младост-4, посредством с една преработена tamagawa и насочени антени...

Добре че не са те заключили, че и такива случки имаше.


Пон Ное 29, 2021 7:21 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Захранване на рутери.
О - това добре го знам. Заради един руски предавател, който се продаваше в млад техник за 18 лв. и работеше на 27 MHz, на който му бях поувеличил изходната мощност на около 2 W, ходих при кварталния да пиша обяснения и да обещая, че повече така няма да правя. Това беше в началото на 80 - те.
Когато бях в казармата, едно момче го вкараха в дисципа, защото беше радиолюбител и на едно занятие настроил станцията на любителски обхват и направил връзка с някакъв поляк, като се идентифицирал с пловдивска позивна а ние бяхме някъде в с. България.

Онова с тамагавата беше след 10 11 89 - та. - смутни времена през които хората ползваха 50 ватови подобни устройства и никой не го беше еня.


Пон Ное 29, 2021 8:23 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Захранване на рутери.
И аз говоря за след "революцията". Пак за някакви радио-телефони, приятел дълги години беше следствен и бая обяснения изписа докато се разберат.
И той беше обещал, че повече няма да прави така. :lol:
Както и да е. Важното е че си минал метър.


Пон Ное 29, 2021 9:31 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Захранване на рутери.
Не помня и в Шумен да е имало проблеми с телефоните, който искаше той получаваше, сега в по крайните квартали не знам как е било, но не се сещам познат който да е нямал телефон, сега даже като се замисля и си спомням разни телефони от миналото че и хората си спомням, да се чуди човек, а номера на колата ако ме питаш какъв е не мога да ти го кажа.


Пон Ное 29, 2021 9:33 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Захранване на рутери.
Боклуджийските кофи на 51-ва атц ми бяха основният източник на окабеляване :D С един приятел - риболовец редовно ги посещавахме. Той взимаше оловото за тежести, аз - кабелчетата. Имаше и други хубавини. Релета, стъпкови избирачи.....


Пон Ное 29, 2021 10:00 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 39 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни