Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Захранване на рутери. 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2636
Местоположение: София
Мнение Захранване на рутери.
Имам няколко рутера и суича в къщата на различни места между които има кабел и всяко си е на адаптер, но не ми харесва как е в момента. Мисля да ги направя на UPS и се чудя покрай LAN кабела да пусна и захранваш, така и така ще го копая на някои места а на други ще е в кабелен канал, та се чудя по захранващия какво да пусна, мога да пусна 12 волта прав ток или 220 волта и пак всяко да си е с адаптера или пък да пусна 15 или 24 от траф и на всеки да има изправител и регулатор на 12 волта.
Как ще е по-добре да се направи, имам ШВПС 2х1 известно количество.


Вто Ное 23, 2021 5:32 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 8:39 pm
Мнения: 1954
Мнение Re: Захранване на рутери.
Пусни 48V. Ниското напрежение ще го "загубиш" по кабелите :)

_________________
Определянето стойността на дадена величина се нарича ИЗМЕРВАНЕ!


Вто Ное 23, 2021 8:17 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Фев 13, 2013 2:35 pm
Мнения: 1748
Мнение Re: Захранване на рутери.
POE ce нарича да си захранваш устройствата през ЛАН кабелът


Вто Ное 23, 2021 9:18 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Захранване на рутери.
А за какво са ти толкова рутери? Какво толкова рутираш?


Вто Ное 23, 2021 9:28 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Захранване на рутери.
Ако медните портове, които ползваш работят на 100 Mb/s, можеш да ползваш двата чифта, които не се ползват за да пуснеш по тях захранване (48V. , както каза колегата). За целта има активни и пасивни инжектори. Ако ползваш 1 Gb/s, трябва да ползваш активни.


Вто Ное 23, 2021 9:40 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Захранване на рутери.
Пуща тик-ток на бодилите! :)
pipilica , провери дали всички са на 12В, щото може и да не са. Пък и според мен си губи смисъла да не ползваш оригиналното захранване и да падне една чуденка защо забива.
Аз бих пуснал 220В и само ако няма безопасно място за адаптера бих му удължил жицата, но свързана с букса. Ако нещо изпуши или иска ъпгрейд ще го смениш за секунди.

Иначе идеята за 48В е красива, но иска още една торба чаркове и е за хора на които това им е работата.


Вто Ное 23, 2021 9:55 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Захранване на рутери.
Дали ще ползва 5, 9, 12, 24 или 48 V зависи от дължината на кабела и консумацията на устройството.

220V не бих ползвал дори за мрежата на тъщата. :D


Вто Ное 23, 2021 10:01 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Захранване на рутери.
След като ще се прекарва отделен захранващ кабел не виждам проблем по него да минава 230V. Стига и кабелът да е подходящ де.
Така ще могат да се използват оригиналните адаптери и няма да се налага да се използват DC-DC, POE и прочие сложни термини.

Редакция:
lcr написа:
...220V не бих ползвал дори за мрежата на тъщата. :D

За мрежата на тъщата разбира се не, но идеята да и се електрифицира поне едно столче съвсем не изглежда лоша. Да и е топличко в студените зимни вечери... :roll:


Вто Ное 23, 2021 10:09 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Захранване на рутери.
Ако човекът държи на това да пуска отделни кабели за захранването, ОК. Твърдението, че ще захранва "рутери", предполага и друга възможност, в случай, че сам, не се сеща.


Вто Ное 23, 2021 10:20 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3282
Мнение Re: Захранване на рутери.
Пускаш една tri-band (комуникацията между рутерите минава по отделна честотна мрежа) mesh network (по една станция на етаж) на WiFi 6 (OFDM технологията на достъп буквално елиминира интерференцията между у-вата в твоята мрежа и съответно можеш да навърше и 100 без да клекне). Защо въобще се занимаваш с кабели?


Вто Ное 23, 2021 11:25 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2636
Местоположение: София
Мнение Re: Захранване на рутери.
lcr написа:
Ако човекът държи на това да пуска отделни кабели за захранването, ОК. Твърдението, че ще захранва "рутери", предполага и друга възможност, в случай, че сам, не се сеща.

Не се сещам за какво говориш, дай жокер.
То рутерите са три и един в орнжера но той сега е изключен и не ми е проблем, радиото което взима нета и е на стълб на улицата и два суича. И трите рутера и радиото са на 12 волта и единя суич другия е на 5 волта.
Не съм мерил кое колко ток харчи но адаптерите са нормални с траф 12 волтови на 1 ампер и не са топли така че е тока не е много. Кабела който имам е ШВПС 2х1 и нормално ще устиска 1 ампер ток.
Та не знам какво да пусна по него, повече от 24 волта нямам траф а после трябва импулсен някъв стабилизатор.
itso.t написа:
А за какво са ти толкова рутери? Какво толкова рутираш?

От радиото кабела влиза в главния рутер, не знам какво ползва доставчика за разпознаване но с друг няма нет, каза ако даде фира да му се обадя като го сменя, има и един дето пуска уарлес на втория етаж и един на първия етаж и един които е в оранжера, по трасето кабели има и два суича щото така ми е по удобно за кабелите за комповете.
HCL написа:
Пускаш една tri-band (комуникацията между рутерите минава по отделна честотна мрежа) mesh network (по една станция на етаж) на WiFi 6 (OFDM технологията на достъп буквално елиминира интерференцията между у-вата в твоята мрежа и съответно можеш да навърше и 100 без да клекне). Защо въобще се занимаваш с кабели?

Тия неща за които говориш сигурно са много добри но ще трябва да ги купувам и после да се мъча да ги настройвам и да хабя нерви пък неща да си го причинявам, отделно че ще трябват и разни притурки за комповете, и те тека с новите комуникации.
bongo_x2 написа:
Пуща тик-ток на бодилите! :)
pipilica , провери дали всички са на 12В, щото може и да не са. Пък и според мен си губи смисъла да не ползваш оригиналното захранване и да падне една чуденка защо забива.
Аз бих пуснал 220В и само ако няма безопасно място за адаптера бих му удължил жицата, но свързана с букса. Ако нещо изпуши или иска ъпгрейд ще го смениш за секунди.

Иначе идеята за 48В е красива, но иска още една торба чаркове и е за хора на които това им е работата.

Нямам тик-ток, фейс им пускам, проверил съм на колко волта са, с оргиналните импулсни адаптери забиваха всички редовно и за това им купих нормални с траф и от тогава само енергото ги рестартира 1-2 месечно, ся дали е е от адаптерите не знам те рутерите си имат пак импулсни захранвания вътре но така стоят нещата.


Сря Ное 24, 2021 4:21 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Захранване на рутери.
pipilica написа:
Не се сещам за какво говориш, дай жокер....


В случай че имаш устройства, свързани с utp кабел, можеш да ги захраниш по него, вместо да пускаш отделни кабели за захранване.


Сря Ное 24, 2021 9:24 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Захранване на рутери.
И като допълнение: по UTP НЕ МОЖЕ да се пуска 230V! Без изключения!


Сря Ное 24, 2021 11:21 am
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 6:26 pm
Мнения: 607
Мнение Re: Захранване на рутери.
И аз мисля нещо подобно но съм се спрял на вариант, при който захранавам рутерите от напрежението от кутиите на осветлението ... След това мисля да пусна цялото осветление през UPS. В кухнята високо над шкафовете съм изкарал контакт от осветлението с 2х 1,5мм2. В коридора като направя окачен таван ... отгоре ще прекарам и шлаухки за всичко. не ми харесва идеята да вкарвам в утпто каквито и напрежения да са. Имам скъпи смарт рутери и не мога да рискувам каквото и да е.

_________________
Вниманиене съмвишист....ИЙ.


Сря Ное 24, 2021 1:31 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Захранване на рутери.
pipilica написа:
...От радиото кабела влиза в главния рутер, не знам какво ползва доставчика за разпознаване но с друг няма нет, каза ако даде фира да му се обадя като го сменя, има и един дето пуска уарлес на втория етаж и един на първия етаж и един които е в оранжера, по трасето кабели има и два суича щото така ми е по удобно за кабелите за комповете...

Нещото което раздава интернет през вирлес е аксес пойнт. Рутерът има други функции.
В днешно време за улеснение в домашните рутели има и аксес пойнт.
Затова се зачудих защо имаш толкова рутери...


Сря Ное 24, 2021 1:39 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 39 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни