Отговори на тема  [ 69 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Как се получава 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Как се получава
Хмм мен ако питаш мина му модата освен ако пак не се връща. 2008-2010 беше много популярно, но е БГ никой не го възприе, имахме няколко инсталации и то май всички бяха спонсорирани от нас. Матеряли много, 3М имат цяла серия матеряли, има и доста други. Те освен статични има и управляеми филми, ако не си го захранил е прозрачно почти все едно го няма, като искаш да прожектираш го захранващ и той става матов, това ако искаш да получиш контрастна картина. Интересно че и на запад бързо изгуби популярност.


Пет Яну 07, 2022 3:11 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Нед Яну 02, 2022 9:51 pm
Мнения: 23
Мнение Re: Как се получава
Jack написа:
Сега набира популярност прозрачния милар за задна прожекция

Задна прожекция според мен е най- добър вариант за проектор, но изисква да има пространството зад екрана, което не винаги е възможно. Всеки екран е за своето приложение. Различни са, има дори и с френелова леща. Ще ми повярваш ли, ако ще ти кажа че съм правил инсталации на открито със проектор на 2200лм по дневно време от 10--00 до 14-00 със доста хубава картинка?
Jack написа:
PS- Странно че никой не спомена черните и сивите екрани за по-голям контраст:

Всеки екран си има своите предимства и недъстатици. Пак зависи от приложението му. Не ти ли бърка, че видеото е направено във тъмно помещение?


Пет Яну 07, 2022 10:03 pm
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Вто Май 07, 2019 8:16 pm
Мнения: 275
Мнение Re: Как се получава
.
Е то в светло помещение разликата в качеството на картината между черния и белия екран е още по-видима.


Съб Яну 08, 2022 10:51 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Как се получава
За по-тъмният екран би трябвало да е необходим по-мощен проектор.


Съб Яну 08, 2022 10:13 pm
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Вто Май 07, 2019 8:16 pm
Мнения: 275
Мнение Re: Как се получава
Не знам, аз на тъмни екрани не съм прожектирал, само ги знаех от други че ги обсъждат и пускат записи.
Ако питат мене, смисъла от проектора проличава, когато са 2+ проектора и се сглобява съраунд
изображение на извити 180 градусови екрани, особено ако са миларни огледала, там се получава
и дълбочинна перспектива.


Съб Яну 08, 2022 11:36 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2636
Местоположение: София
Мнение Re: Как се получава
Хубава тема се получи, научих разни неща.
Но май не е за мен тая техника, или поне за моите условия.


Нед Яну 09, 2022 2:47 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Как се получава
Ами те много от тия със задна прожекция са тъмни, поне тези за домашно кино. При мен проектора ако помня добре е около 2000 лумена, но екрана не е голям, 100-на инча 4:3.
Други им е силата според мен на проекторите, популярни са за домашно кино защото са евтина алтернатива на големи дисплеи, а и ако искаш нещо над 100 инча няма как да стане с дисплеи. Сега има друг момент, ако ще правиш пиксел над 1.8 мм като го разпънеш спокойно може да наслагал лед а има и една друга технология със светловоди, при която отзад имаш тфт матрица която има светловоди отпред и се получават панели с нулев безел.


Нед Яну 09, 2022 3:50 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Как се получава
Аз тази тема отдавна съм я дъвкал наум и като се знам какви сме телезрители съм я отсвирил дори в най-евтиния вариянт.

За сметка на това си купих прожектиращи часовници за по без пари (левче да речем), просто трябва да подбера по-точните, да им сменя LED-а и да им ръгна външно захранване, ама и това ме мързи.


Нед Яну 09, 2022 4:26 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Как се получава
Ако ще се гледа семейно за момента и 65-та ни устройва, то сега покрай празниците я пуснахме 5-6 пъти, и това и беше та нямам никакви мераци за нещо по голямо. Ако екрана в киносалона не беше направен като част от ламперията досега да го бях изкормил, ама ще ми отвори много работа.


Нед Яну 09, 2022 5:39 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 69 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни