Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Въпрос за трансил. 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Въпрос за трансил.
pipilica написа:
Тия ме дразнят че трябва да ги въртя, бях сложил такива преди да има лед лампи и ги махнах след година въртене, ся едното е сложено на поялника другото чака за нещо...

Не съм казвал нищо за въртене.
Предположих, че се подразбира и си спестих писането. Но не се получи. :D
Вариант 1: модифижираш димера да има само две състояния които комутираш с двата ключа.
Вариант 2: настройваш димера на позицията която те устройва като яркост. С единия ключ я включваш и изключваш. С втория ключ байпасираш димера.


Вто Яну 18, 2022 9:36 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Въпрос за трансил.
Почнах да пиша след pipilica , то се писало междувременно...

Тези Оптоника 9Вт съм ги нашляпал доста защото са евтини, оказаха се и по-държеливи от другите ефтинджоси.
Калпачето им се сваля и поставя лесно. Вътре до интегралката има два SMD резистора в паралел - от тях се взема напрежението за ограничаване тока на светодиодите. Готиното е, че са различни стойности и чрез просто откъртване на единия можеш да "настроиш" на две по-ниски мощности, оставяш повечето омове за най-слабата мощност, при желание може да го заместиш с още по-голям. Така и вграденият кондензатор ще се окаже повече от достатъчен.

Edit за входа на лампите: всички отваряни от мен имат резистор=предпазител, грец и електролит.
Тези с линейния ограничител по ток наистина издъхват към 180В в мрежата защото LED-овете са 5-6 парчета последователно включени и искат 40-на волта на парче, или нещо от сорта.


Вто Яну 18, 2022 10:03 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2636
Местоположение: София
Мнение Re: Въпрос за трансил.
itso.t написа:
pipilica написа:
Тия ме дразнят че трябва да ги въртя, бях сложил такива преди да има лед лампи и ги махнах след година въртене, ся едното е сложено на поялника другото чака за нещо...

Не съм казвал нищо за въртене.
Предположих, че се подразбира и си спестих писането. Но не се получи. :D
Вариант 1: модифижираш димера да има само две състояния които комутираш с двата ключа.
Вариант 2: настройваш димера на позицията която те устройва като яркост. С единия ключ я включваш и изключваш. С втория ключ байпасираш димера.

Е тва е, ученото си е учено. Не се бях сетил за тая есктра, ще го вградя зад ключа, само трябва да взема някви по-дребни димери и подходящи крушки.


Вто Яну 18, 2022 7:56 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3212
Мнение Re: Въпрос за трансил.
Има светодиодни лампи чиито режим се променя с броя щракания на копчето. Сега за слаба и синла не знам, за топла и студена съм почти сигурен.


Сря Фев 16, 2022 2:05 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 19 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни