Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
За и против обновяването на Arduino средата 
Автор Съобщение
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Съб Мар 30, 2013 11:17 pm
Мнения: 269
Местоположение: София
Мнение За и против обновяването на Arduino средата
Доста рядко ми се налага да си пиша разни програмки (sketch-ове) вързани с хадуер, клатени от някоя готова платка с atmel-ски процесор. И за това че е рядко всеки път (разбирайте през 6-12 месеца, а този път на конкретния компютър след 2+ години) Arduino-то ми плаче че има нова версия и трябвало да се обновя. Добре де ама в главата ми седи спомен, че при едно такова обновяване повечето ми sketch-ове отказаха да работят с най-различни грешки най-вече заради синтаксис. Е с четене и псу...не ги оправих. Та въпроса ми е какви са плюсовете и минусите на подобно действие? Знам максимата едно нещо, ако работи не го барай, ама какъв е смисъла тогава по-знаещите хора да се мъчат и да обновяват Arduino IDE, особено когато се касае за open source софтуер. Четох в GitHub какви са промените, но от версията която имам до актуалната 1.8.19 има толкова много обновени неща, че направо се плаша. И за капак виждам че има Arduino IDE 2.0.0-rc3 и още повече се стряскам. Моля, за лични аргументирани впечатления.


Вто Фев 08, 2022 12:47 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10574
Местоположение: София
Мнение Re: За и против обновяването на Arduino средата
PhilipZ написа:
...Знам максимата едно нещо, ако работи не го барай...

Точно така...

PhilipZ написа:
...ама какъв е смисъла тогава по-знаещите хора да се мъчат и да обновяват Arduino IDE,..

Защото е модерно. Според "програматорите" хората си купуват компютри и телефони за да има какво да обновяват, а не за да ги използват. :lol:
Същото важи и в обратна посока - според компютърните блондинки ако за даден продукт излизат ъпдейти, значи е актуален и готин. :lol:

На въпроса ти - подкарай някоя виртуалка. Инсталирай новата версия. Пробвай скечовете. Ако са ок, ъпдейтвай. Ако не са, не ъпдейтвай.


Вто Фев 08, 2022 9:29 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Мнение Re: За и против обновяването на Arduino средата
Различните скечове са напасвани към различни версии.
С други думи, за стари програми ти трябват старите версии.
И съотвено за новите скечове ти трябват новите версии.
Няма една версия която да работи с всички скечове.
За това по принцип е добре в коментарите да се пише с коя версия е тествана програмата.

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!


Вто Фев 08, 2022 10:08 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 10:41 am
Мнения: 1657
Мнение Re: За и против обновяването на Arduino средата
Просто си поддържай няколко версии.
Новия проект - винаги на последна версия.
После ако не те мързи - портваш и старите, ако има нужда.


Съб Фев 12, 2022 8:16 pm
Профил ICQ WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Фев 13, 2013 2:35 pm
Мнения: 1748
Мнение Re: За и против обновяването на Arduino средата
Проблемът е, че имат огромна обща част в дебрите на виндоса- при линукса не зная как е? И като се ъпдейтне едното, ъпдейтва общата част и става мазало с останалите понякога. Поне неща, които са ми вървяли, започват така да не вървят :(
Сега сложих 2 рц3 и е добре, поне при пробите. То проблем е с добавките за бордовете, тази има каквото ми трябва.
Имах проблем със средата, незнам дали са го оправили и не смея да го пробвам. При неколкократно Ънду/Реду тотално и невъзвратимо оплесква сорса и трябва да връщам от последен запис. -На някой случвало му ли се е?


Съб Фев 26, 2022 10:59 pm
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 5 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни