Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Защо получавам разлика. 
Автор Съобщение
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 6:26 pm
Мнения: 607
Мнение Re: Защо получавам разлика.
Пробвал съм това!!!
https://vikiwat.com/userfiles/productimages/7364/files/magnetron-945w-ys-wbl-930j-0.pdf
Код:
Проверка на Мощноста на магнетрона на микровълновата фурна
1. Наливаме в стъклен съд точно 1L студена вода от чешмата.
2. Измерваме температурата и T1 при поставяне в микровълновата фурна.
3. Включваме загряване на водата на пълна мощност за точно 63 секунди (по часовник, не по таймера на
фурната)
4. В края на цикъла след разбъркване измерваме температурата T2 при изваждане на водата от
микровълновата печка
5. Температурната разлика T2 - T1 , умножена с коефициента 70 показва със задоволителна точност изходната
мощност, изразходена за загряване от магнетрона.



_________________
Вниманиене съмвишист....ИЙ.


Нед Апр 10, 2022 5:38 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Защо получавам разлика.
Най-добре е тръбичката да се напълни с термопаста - една спринцовка с маркуче, вкарваш в дъното, после натъпкваш датчика и това ще е напълно достатъчно за добър термо контакт.

Както казах - за такова измерване всички външни фактори трябва да се елиминират. Разбъркването на водата е много важно - топлата винаги излиза отгоре както знаем - затова една перчица дето да бута топлата надолу. Само че не трябва да е много енергично бъркането - ако вземеш да го бъркаш с яка дрелка и бъркалка за мазилка и чак да се пени водата, ще и вкараш енергия с бъркалката. Трябва да е колкото да се размесва само.


Пон Апр 11, 2022 8:40 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Защо получавам разлика.
Сетих се, че и "термос" лесно се прави от две туби за вода (5 и 10л): изрязваш голямата, пъхаш малката и загряваш ръба на голямата - той се огъва навътре. Може да вземеш допълнителни мерки за изолация в междината, горе скрепваш с някакво "тиксо", ако трябва изрежи и малката за разширяване на отвора, но измисли капаче.
Подобен импровизиран термос лятото ми държи почти цял ден водата от кладенеца хладна.

Бъркалка става от всяко моторче от детска играчка, просто перката да е малка. Бих скалъпил нещо от химикалка с тел вътре, горе на химикалката дупки за да не стига водата до моторчето.


Пон Апр 11, 2022 10:19 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Защо получавам разлика.
Да - нещо такова за бъркалка - даже може перчицата от пластмасова бутилка да се изреже - няма нужда да е перфектна :)


Пон Апр 11, 2022 12:45 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 3:11 pm
Мнения: 3742
Местоположение: София
Мнение Re: Защо получавам разлика.
В лабораториите за бъркалка ползват магнитче в стъклена ампула, което се слага на дъното на чашата с бъркоча. Отдолу се поставя моторчето с второ магнитче на ротора. Това обаче не става за микровълновка.


Пон Апр 11, 2022 3:48 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Защо получавам разлика.
В лабораториите използват лабораторни уреди... Всъщност, от стара помпа за пералня може и да се скалъпи нещо, но не съм си играл с това.


Пон Апр 11, 2022 3:52 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Защо получавам разлика.
Много от този тип калориметри са точно с бъркалка, тези с магнитчето отдолу са за други цели, предполагам от една страна е трудно да въртиш магнитчето през термоизолиращ съд, от друга предполагам има повече неизвестни.


Пон Апр 11, 2022 6:09 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2636
Местоположение: София
Мнение Re: Защо получавам разлика.
Вече работи и мери нещо, то зимата свърши докат се натуткам да го направя, ма все пак още неколко дена го дават студено та ще събера малко инфо.
Приемам критика и акъл.
Изображение
Водомера е на входящата топла вода, датчика е под изолацията, другия на изходящата ме домързя да режа тръбата да слагам тройник с тръбичка и за това завих един винт 3мм в тръбата и датчика е върху изпилената глава на винта под изолацията, паста не слагах само са стегнати със свински опашки.
Изображение
Изображение
Интересно но като стигна до 48 градуса водата и дебита падна почти наполовина, дали пък помпите не се карат за вода на изхода на котела, към къщата помпата тръгва на 40 градуса и докато превърти водата и набере скорост, некви идеи по въпроса.


Пет Апр 15, 2022 4:59 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Защо получавам разлика.
Картинките не се виждат.


Пет Апр 15, 2022 6:13 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Защо получавам разлика.
Този водомер не е най удачния за преработка и не е най удачния за топла вода. На времето правех едни дозатори за вода за хлебарски фурни и ползвах водомери за топла вода Minol - сега май са няква друга марка. Бяха прилично евтини - но - могат лесо да се преработят за що годе точно измерване. Резолюция 50мл. Зъбните им колелца са така сметнати че на предпоследното, преди литровото, има точно 4 оборота на литър. На принтера си разпечатвам едно шаблонче за 5 отвора по 2мм - на самото колелце има място за толкова. Пробивам го и после монтирам един оптрон с въздушна междина и тригериран изход - има ги в Комет. Водомера си се сглобява и затваря с всички капаци, уплътнения и т.н. Сега китайците продават готови електронни водомери - не ги знам колко висока температура ще устискат - корпуса им е бакелитов и струват смешни пари - не си струва гърча да се преработва обикновен водомер.
Термометрите и аз все гледах да ги слагам в тръбички и т.н. и преди известно време наш монтаж съвпадна с монтажа на едни ОВИ специалисти - pt100 датчик за температура на охлаждаща вода за едни хладилни агрегати - аз си изпълнявах няква елементарна автаматика за пускане на вентилаторите на охлаждащите кули. Докато се чудя къде и как да сложа датчика, единия го хвана и го сложи директно на тръбата, уви го с малко пореста гума и тиксо и каза - "толкова му е достатъчно". И всичките им датчици по инсталациите бяха така направени - явно няма нужда чак специални кладенчета да се правят. Между другото на това му се вика термо кладенче. На англ. е Thermowell.


Пет Апр 15, 2022 8:06 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2636
Местоположение: София
Мнение Re: Защо получавам разлика.
Това ми хареса не се бях сетил да сложа оптрон и дупки на колелцата, лошо че изхвърлих карантията, точно тоя от снимката е от топла вода и няма никаква разлика от такъв за студена или поне аз не намирам. Ся съм поръчал водомер с жица фабричен, понеделник ще пристигне и ще го видя какво отчита.
Е тва е кат са спрели помпите, някъде към 8 и нещо да е било 5:30 тръгнаха.
Изображение


Пет Апр 15, 2022 10:04 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Защо получавам разлика.
Не е добре да разтоварваш/натоварваш механиката на такъв водомер - нейната "тежест/съпротивление" е включена в измерването. За това аз като ги правя им оставям всички колелца, включително и цифрите. Иначе може всичко да се махне(цялата горна част), да се натика един TLE4905 в дупката по средата и да бройш обороти, обаче гарантирано няма да е вярно - ще си махнал всичкото съпротивлвние от турбинката, колкото и малко да ти се струва - има го и оказва някакво съпротивление, което е отчетено при проектирането на водомера.


Нед Апр 17, 2022 1:29 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2636
Местоположение: София
Мнение Re: Защо получавам разлика.
Ясно разбрах за колелцата. А каква е разликата между такъв за студена и топла вода, щото визуално няма разлика в карантията и турбинката.


Нед Апр 17, 2022 2:08 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 7:42 am
Мнения: 351
Местоположение: Бургас
Мнение Re: Защо получавам разлика.
За топла вода държи до 80 градуса на водата пластмасата на хуйовините във водометъра, дето имат досег с нея. Уж! ;)

_________________
Химик-галфон съм аз. :)


Нед Апр 17, 2022 5:44 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Защо получавам разлика.
Не е само че издържат по висока температура - 1 кг. топла вода е с по-голям обем от 1 кг. студена. Ако се ползват за търговско мерене явно си има някакво значение и това също е взето в предвид.


Нед Апр 17, 2022 7:35 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 41 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни