Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Passive isolated CCTV balun 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 7:44 pm
Мнения: 2798
Местоположение: Пловдив
Мнение Passive isolated CCTV balun
Трябват ми за да прекарам сигнал от аналогови камери към DVR през UTP кабел, като в един кабел да обединя до 4 камери.

Някой правил ли е такова чудо?

Желателно е да е изолиран, за да се елиминират "ground Loop" ефектите.

Искам да си ги навия сам и да ги вградя в подходящи разклонителни кутии.


Нед Апр 10, 2022 9:10 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27997
Местоположение: София
Мнение Re: Passive isolated CCTV balun
Е чак пък да ги навиваш сам ...аз съм използвал много но все фабрични, има както единично така и за 4, 8 и повече камери. При по-голяма дистанция трябва да са активни а кабела трябва да е sftp ...или по-скоро е добре да е, аз не съм пускал друг, но подозирам ще имаш неприятни визуални ефекти ако е просто утп.


Пон Апр 11, 2022 8:05 am
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 9:54 am
Мнения: 865
Мнение Re: Passive isolated CCTV balun
Става, в къщи съм прекарал три камери през един УТП, но има лек кростолк и на тъмни сцени, когато амплитудата на сигнала е ниска се получават едни местещи се артефакти, които тригерират детекцията за движение на ДВРа, което е малко дразнещо ама се живее. През деня го няма това. Нямам спомени дали съм вързал ширмовката на кабела, защото всъчност той е СТП, та ако я заземя в единия край може и да има малко положителен ефект.


Пон Апр 11, 2022 8:06 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2586
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Passive isolated CCTV balun
Преди години където работех даже ремонтирах такива приемници/ предаватели. Но имаха специална ИС, не бяха пасивни.
ground loop ефекти не следва да има защото вход/изход са диференциални.
Обикновеният UTP кабел има различна стъпка на усукване на чифтовете за избягване на crosstalk. Обаче на практика как се държи е друга работа. Спектърът на видеосигнала е друг.
Пасивно - не виждам какъв ще е този трансформатор който работи от 50Hz до няколко MHz.

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Пон Апр 11, 2022 12:51 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6014
Мнение Re: Passive isolated CCTV balun
пасивни продават братята китайци но не са изолирани, бачкат си така, имам една шепа но не съм ги пробвал с общ кабел не мога да кажа
едно феритче с малко медно телче, нищо особено


Пон Апр 11, 2022 1:22 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 1:12 pm
Мнения: 1976
Местоположение: Котел
Мнение Re: Passive isolated CCTV balun
Ръгай смело, слагам по 4 камери на UTP с такива балуни, няма никакви ядове. Поне с рекордерите на Hikvision. Балуни вземем каквито намеря, няма разлика, дали са за 2 или 10 лв. До към 400 метра съм монтирал пасивни на фулл хд и си бачкат.


Пон Апр 11, 2022 9:16 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 7:44 pm
Мнения: 2798
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: Passive isolated CCTV balun
Това, което ме притеснява е граунд-лупа.
Т.е представете си тръгва едно УТП с 4 усукани двойки и паралелно на него върви един обикновен СВТ двужилен кабел 0.5кв.мм, който е за захранването на камерите. Т.е. той стига до първата камера, после до втората и така то четвъртата и захранва и четерите.
Отделно усуканите двойки на УТП-то са свързани всяка към съответната камера, но едната от жиците в тях е маса и е в "паралел" на захранващата маса на захранващия СВТ кабел. Т.е. при ниски нива на осветеност - нощем или по-скоро малко преди на се включат IR прожекторите, картината ще е с ,много смущения, понеже нивата на изходите на камерите са ниски и съотношението сигнал/шум ще е ужасно.

(говоря без да имам опит с това до момента и само предполагам)

milenjs, а как захранваш камерите?


Пон Апр 11, 2022 9:34 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 1:12 pm
Мнения: 1976
Местоположение: Котел
Мнение Re: Passive isolated CCTV balun
Според зависи. Или по UTP-то оставям чифт или два за захранването или ако има локално до първата камера 220 и от там вече към камерите. Ако пък е много далеч ползвам ac/dc на неомонтана, долу-горе биват.


Пон Апр 11, 2022 9:48 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 7:44 pm
Мнения: 2798
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: Passive isolated CCTV balun
При мен дължината не е повече от 50 метра, но по тази дължина ще имам 4 камери през 10 метра. Искам да ги захранвам от 12V акумулатор разположен до DVR-a - от където тръгват УТП и СВТ кабелите.
Мислих го на времето за IP камери без POE (за да мога да ги храня директно от 12V акумулатор без DC/DC) с надеждата, че IP камерите ще поевтинеят, но като ги гледам - още държат цена.

Трябват ми купулни щирокоъгълни (над 90 градуса) камери за външен монтаж до 2Mpix с IR подсветка до 20 метра. (ще са монтирани под стреха и няма директно да ги вали дъжд и сняг)


Пон Апр 11, 2022 9:59 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Passive isolated CCTV balun
Ако кабелите вървят паралелно е малко трудно да се говори за граунд-луп, то си е като един кабел. Освен това масата на УТП-то може да е свързана само в приемната страна.
Има нещо смущаващо като отместване на захранващата маса към последната камера, но при достатъчно дебела жица не би трябвало да се чувства, особено при истински диференциален сигнал. Тогава и посоченото от t_i_t_o не би трябвало да се случва.
Проба му е майката.

emilvtc писал междувременно. Мии преди няколко дни за майтап взех една от Кауфланд за 50лв, по документи отговаря на изискванията, но не можах да я подкарам за 10-на минути и я зарязах. Иначе от Технополис имам някакви работещи евтинджоси, само дето не съм ги монтирал читаво.


Пон Апр 11, 2022 10:17 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27997
Местоположение: София
Мнение Re: Passive isolated CCTV balun
Има и активни има и пасивни. За малки дистанции пасивните работят, грауд луп по сигнал не се получава но остава по захранване, т.е. това не е панацея за борба с цраунд луп освен ако не ги храниш локално, и пак не е.
За разстояния над 50-60 м вече си иска активни, въпреки, че пасивните и на 100 м работят.
Крос толк има, особенно ако са активни, затова и SFTP кабел.
Вместо да навиваш по лесно е да си направиш активен, Максим има чипове точно за това, железни са, проектирал съм няколко точно такива у-ва с тях и проблеми няма, но там подавам и захранване, което е по-сложния проблем.
И активни и пасивни се продават от Сектрон, има и много други но в Сектрон са що годе работещи имат и сайт.


Пон Апр 11, 2022 10:24 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 9:54 am
Мнения: 865
Мнение Re: Passive isolated CCTV balun
Току що за пробата замасих ширмовката от страната на ДВРа и о чудо - смущенията изчезнаха!


Пон Апр 11, 2022 10:50 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10614
Местоположение: София
Мнение Re: Passive isolated CCTV balun
А поради що се срамите да използвате IP-камери? Сигналът може да се влачи през какви ли не медии, на произволно разстояние. Галванично разделен интерфейс. Вероятно имат PoE.


Пон Апр 11, 2022 11:01 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 9:54 am
Мнения: 865
Мнение Re: Passive isolated CCTV balun
Щото са по-скъпи и по един кабел може да се вържат само две, от друга страна по четири аналогови.


Пон Апр 11, 2022 11:08 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Passive isolated CCTV balun
Моите си имат и WiFi :) За сериозен обект може да не стават, но за на село са си супер. То аз не ги ща толкова за охрана, колкото да си гледам градината като ме няма.
Имам и за 40 лева.


Пон Апр 11, 2022 11:17 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 18 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни