Отговори на тема  [ 51 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Поправка на пералня с грешка F05 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Поправка на пералня с грешка F05
Чакате до събота...
1. Стоите до полунощ.
2. В полунощ се сещате да отворите капачката на филтъра и правите мини-наводнение.
3. Капачката е заяла, отваряте я колкото да изтече водата, но не може да се махне за да се изчистят боклуците.
4. Теглите една и си лягате.
5. На сутринта в Неделя, изненадващо - положението е същото.
6.Шляете се до 17.00, след което взимате дъска, правите шлицов инструмент и напълно отвъртате капачката при което тя се чупи (или по скоро вътрешната и част). Вадите парцали, лепенки, пластмаси и скоба за хляб от филтъра.
7. Теглите още една, завъртате до щракване и добро уплътнение.
8. Пускате пробно пране на най-късата програма.
9. А. Помпата работи/ B. помпата не работи - Грешка F05.
10. A Помпата работи - теглите една и може да си купите нова филтърна капачка./ B Теглите една и купувате нова пералня.

При мен се получи вариант А...само 25пари за новата вътрешна пластмаса... или да си направя една на принтера.

Толкоз. Пералнята е Whirlpool, иначе работи безотказно.


Нед Фев 19, 2023 7:06 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 3:00 pm
Мнения: 1313
Местоположение: София
Мнение Re: Поправка на пералня с грешка F05
При мен беше F02. В ръководството пише - при F02 - носете на сервиз.
Не може да се намери адекватно описание на кодовете за грешки в нета, противоречиви сведения от различни източници, най-вече руски.
Пералнята е още в гаранция, но добре че реших да я отворя.
Оказа се, че входния маркуч от недобро завиване е подлизвал по капка на час по корпуса и за няколко месеца се е понапълнила
една пластмасова тава, в която има поплавък с датчик срещу наводняване и той беше задействал.
Ако бях тръгнал да я нося на сервиз, водата щеше да изтече по пътя, защото пералнята права не се
събира в колата и в сервиза нямаше да открият нищо.
Също Whirpool, пералня с горно зареждане поради липса на място, с инверторен директ драйв мотор и много добре направена.
Изключително тиха.


Нед Фев 19, 2023 7:18 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Поправка на пералня с грешка F05
За това имаше относително добро описание, но не очаквах толкова проблеми с отвинтването. Но шлица свърши идеална работа. Мисля че при подобно оплитане чупенето беше неизбежно.


Нед Фев 19, 2023 8:45 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Поправка на пералня с грешка F05
Язък - сега ще съкратят един работник. И аз имах грижи със старата пералня от подобно естество - направо купих нова. Като се изнасях от квартирата я подарих - реално работеща, само с грижи с водата.

Един случай от преди две седмици - събота вечер - жената ще прави крем супа. Пасатора се прецаква. 20 минути преди да затвори технополис, отиваме да купуваме пасатор.

Та ако не се чупят тия работи, тия дето ги правят от глад ще умрат. А пък аз ми е кеф уредите да са ми новички, а не някой дето се разпадат. Пералня, сушилня, телевизор - тия неща след 5 години остааряват къде морално къде физически. Въобще не се замислям да сменям. Единствения ми проблем е че после някакси старите остават да събират прах някъде складирани.


Нед Фев 19, 2023 10:13 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2636
Местоположение: София
Мнение Re: Поправка на пералня с грешка F05
Принципно си прав ама не съвсем, некой неща като може да се оправят сравнително лесно и евтино що да се харчат излишно пари за нови.
Последно си оправих фурната, бях пуснал тема за релетата, и що да давам 1000лв за нова като минах с неколко лева за нови релета. Пералнята също и смених кондензаторите в захранването щото 6 или 7 години не беше изключвана, все си мига и чака да тръгне и се бяха подули, пък си е запазена, е бива ли за два кондензатора да хвърля работеща пералня. Ходих при един познат и гледам оставил една малка флекса на кофата вънка, каза ми че както работела и спряла, взех я да видя все пак, оказа се че пилил с ламелен диск някви дъски и фина прах се уплътнила между четките и леглото им, след продухване с компресор си имам чисто нова флекса.


Нед Фев 19, 2023 10:52 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Поправка на пералня с грешка F05
Е не, нещата са нови - парцала просто се е намъкнал там. Сега няма да купувам нова пералня за филтър.


Вто Фев 21, 2023 9:29 am
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Сря Яну 04, 2023 12:12 am
Мнения: 73
Мнение Re: Поправка на пералня с грешка F05
И при мен неотдавна Whirlpool на преклонна възраст, блокирал лагер на двигателя, в магазина е 5 лева, само че пред лагера втулката за ремъка с горещопресова сглобка и с моите инструменти не мога да я сваля. Звъннах на сервиза, казаха ми цена дето за стар уред няма начин да платя и поръчах нов Whirlpool, долу горе подобен.

Cekins написа:
Единствения ми проблем е че после някакси старите остават да събират прах някъде складирани.
Има едни телефони за стари уреди - звъниш и даваш заявка, до седмица те ти звънят да уговорите час и на другия ден две момчета идват у вас и отнасят старото. Пари не искат, само трябва уредът да е разкачен от тоци и тръби. За различните общини е различно, виж кои са твоите.


Вто Фев 21, 2023 10:23 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Поправка на пералня с грешка F05
най-добре е когато тези които ти носят новите, директно могат да вземат старите
а когато има човек проблем с финансите - има магазини за такива втора употреба,
които са тествани - а има и хора които подаряват работещи.


Вто Фев 21, 2023 12:57 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Re: Поправка на пералня с грешка F05
pipilica написа:
Принципно си прав ама не съвсем, некой неща като може да се оправят сравнително лесно и евтино що да се харчат излишно пари за нови.
Последно си оправих фурната, бях пуснал тема за релетата, и що да давам 1000лв за нова като минах с неколко лева за нови релета. Пералнята също и смених кондензаторите в захранването щото 6 или 7 години не беше изключвана, все си мига и чака да тръгне и се бяха подули, пък си е запазена, е бива ли за два кондензатора да хвърля работеща пералня. Ходих при един познат и гледам оставил една малка флекса на кофата вънка, каза ми че както работела и спряла, взех я да видя все пак, оказа се че пилил с ламелен диск някви дъски и фина прах се уплътнила между четките и леглото им, след продухване с компресор си имам чисто нова флекса.


И аз мисля така. Понякога (всъщност като се замисля, нерядко) си струва да се оправят неща, вместо да се хвърлят кинти за нови. Преценката е на база някво съотношение между цена на ново/цена на части+усилия/собствени знания и умения. Примерно скапа ми се подсветката на телевизора - що трябва да хвърлям 1000 кинта за нов, при положение, че в али-то подстветката е 50 кинта с доставката? Хванахме се с жената в неделя и я сменихме. Да, усилията не са малки, при това е добре да сте 2-ма човека, обаче спестените пари са повече от работата един следобед.


Прикачени файлове:
332287013_531219542449810_3442208180151328443_n.jpg
332287013_531219542449810_3442208180151328443_n.jpg [ 628.92 KiB | Прегледано 1127 пъти ]
332146038_1522155271625883_5524065287354788225_n.jpg
332146038_1522155271625883_5524065287354788225_n.jpg [ 607.32 KiB | Прегледано 1127 пъти ]
Вто Фев 21, 2023 1:40 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10574
Местоположение: София
Мнение Re: Поправка на пералня с грешка F05
Реконструктор написа:
...Примерно скапа ми се подсветката на телевизора - що трябва да хвърлям 1000 кинта за нов, при положение, че в али-то подстветката е 50 кинта с доставката? Хванахме се с жената в неделя и я сменихме. Да, усилията не са малки, при това е добре да сте 2-ма човека, обаче спестените пари са повече от работата един следобед.

Имам познати бачкащи в TV сервизи. Разправят, че се ставало много напрегнато ако докато разместваш стъкларията се чуе "цък". Тоест, язък...
Да не говорим, че това което си направил е ден до пладне...


Вто Фев 21, 2023 3:14 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Поправка на пералня с грешка F05
@Рек - и правилно правите. Не само парите. Пък и удовлтворението че си се справил.
Аз имам да местя пералня, сушилня върху нея, тръби, кабели.
Усилието е много по-малко с ремонта, още повече че този ремонт е предвиден от прозиводителя
и се продава като консуматив.
Но счупи ли се нещо вътрешно - нова пералня ще е автоматичен избор.


Вто Фев 21, 2023 3:32 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Re: Поправка на пералня с грешка F05
itso.t написа:
Реконструктор написа:
...Примерно скапа ми се подсветката на телевизора - що трябва да хвърлям 1000 кинта за нов, при положение, че в али-то подстветката е 50 кинта с доставката? Хванахме се с жената в неделя и я сменихме. Да, усилията не са малки, при това е добре да сте 2-ма човека, обаче спестените пари са повече от работата един следобед.

Имам познати бачкащи в TV сервизи. Разправят, че се ставало много напрегнато ако докато разместваш стъкларията се чуе "цък". Тоест, язък...
Да не говорим, че това което си направил е ден до пладне...


Стъкларията задължително се мести с вакумни лапи.


Прикачени файлове:
IMG_20230219_171430.jpg
IMG_20230219_171430.jpg [ 3.36 MiB | Прегледано 1093 пъти ]
Вто Фев 21, 2023 6:05 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Re: Поправка на пералня с грешка F05
Grubi написа:
@Рек - и правилно правите. Не само парите. Пък и удовлтворението че си се справил.
Аз имам да местя пералня, сушилня върху нея, тръби, кабели.
Усилието е много по-малко с ремонта, още повече че този ремонт е предвиден от прозиводителя
и се продава като консуматив.
Но счупи ли се нещо вътрешно - нова пералня ще е автоматичен избор.


Ами за мен пералня е за изхвърляне, ако е издумкал проца, някой неясен/ненамираем компонент по електрониката или самия мотор. Всичко друго се прави. Вкл. повечето пластмасови детайли, с 3D принтера съм спасил немалко уреди. И коли. :)


Вто Фев 21, 2023 6:08 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4174
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Поправка на пералня с грешка F05
Реконструктор написа:
... Понякога (всъщност като се замисля, нерядко) си струва да се оправят неща, вместо да се хвърлят кинти за нови. Преценката е на база някво съотношение между цена на ново/цена на части+усилия/собствени знания и умения. Примерно скапа ми се подсветката на телевизора - що трябва да хвърлям 1000 кинта за нов, при положение, че в али-то подстветката е 50 кинта с доставката? Хванахме се с жената в неделя и я сменихме. Да, усилията не са малки, при това е добре да сте 2-ма човека, обаче спестените пари са повече от работата един следобед.

Зависи какъв ти е надника. Твоята сметка ако излиза на друг може и да не му излезе. Хубав съвет е човек като прави такива тънки сметки да си смята надника абсурдно по 1000 лв/час - не, че ги вади толкова ами за да се оправдае пред себе си да не се занимава с глупости. Ако обаче ти е кеф тогава е друго - кеф цена няма :D

_________________
Мразя да мразя ...


Вто Фев 21, 2023 9:26 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Поправка на пералня с грешка F05
Абе и аз направих една такава сметка за един телевизор и си излизаше. И си го оправих, че даже и сам го правих. Че даже и два пъти го отварях щото бях забравил да сложа призмичките първия път. Да не говорим че седя разглобен 2 години и бях забравил кое къде. От него ми останаха здрави парчета ленти и не след дълго, втория такъв телевизор (абсолютно същия - купувани през 1-2 месеца) му спряха две ленти. Викам - то лесна работа - вече съм го правил. И не бях сам - имах помощник който като цяло няма проблем с техниката. Е да де ама като съм го затварял и съм счупил единия ъгъл. То добре че е на място дето не прецаква цялата картина ама има няколко хоризонтални и няколко вертикални линии, както и едно петно 2-3 см. в горния ляв ъгъл. Гледа си се ок, ама ме хвана яд, щото другия абсолютно същия и го разглабях два пъти сам. А на този се изложих, че даже не чух и "пук". Просто докато съм затварял рамката съм го стиснал малко повече. Иначе разглабянето на голяма маса, с одеало отдолу и въобще не съм вдигал стъклото - ама на - счупих го, хем много внимавах.

Пералня трудно може да се повреди така. Оная дето я подарих ми беше бактисало да сменям лагери - иначе се сменя за половин час и е 5 лв. лагера и 3 лв. семерингата, ама като почна и с водата да прави проблеми и взех крайно решение :) То и без това тогава жената искаше двойно по голяма.


Сря Фев 22, 2023 8:22 am
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 51 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни