Отговори на тема  [ 51 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Поправка на пералня с грешка F05 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10604
Местоположение: София
Мнение Re: Поправка на пералня с грешка F05
По-досадно е като се окаже, че от али-леля са ти продали ленти със светодиоди "набрани" от брака на някоя фабрика и 3 месеца по-късно се върнеш в изходно положение...


Сря Фев 22, 2023 11:34 am
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 6:26 pm
Мнения: 608
Мнение Re: Поправка на пералня с грешка F05
Може да направи още нещо с подсветката. Чипа който управлява лентите на светодиодите има дцдц преобразувател. Има един делител който му връща инфо , и определя максималното напрежение на всичките диоди. Него го намаляш с 30%. Така щадиш новите светодиоди-ленти ... примерно вместо да работят на 295V ги оставяш на 210-220V. Те са изнасилени фабрично за да светят силно.
Поне до преди 10-на години беше така сега не знам

_________________
Вниманиене съмвишист....ИЙ.


Чет Фев 23, 2023 6:07 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10604
Местоположение: София
Мнение Re: Поправка на пералня с грешка F05
Това което би имало най-голям смисъл е подобряване на охлаждането на светодиодите.
Масово са монтирани върху платки от гетинакс или FR4 и светодиодите се охлаждат по технология от Хогуортс.


Чет Фев 23, 2023 8:41 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8886
Местоположение: Разград
Мнение Re: Поправка на пералня с грешка F05
Още работят. След повече от година. На 50 и няколко волта е цялата сглобка. Две части - едно дълго и едно късо, на алуминиева подложка. А оригиналните бяха на гетинаксова. Като форма, размер и конектори си отговарят точно. Явно съм късметлия. То и едва ги издирих тия ленти. Оказа се че ги слагат в LG, а аз търся за Samsung.


Чет Фев 23, 2023 9:30 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2641
Местоположение: София
Мнение Re: Поправка на пералня с грешка F05
Да не отварям друга тема за пералня да питам тук. Познат ме помоли да видя що е протекла пералнята, ми пластмасов казан личи си че някой е лепил пукнатина с нещо топло и зле направено, но държало известно време. Та въпроса е дали нова пералня или да се пробвам да се гърча да лепя с неизвестен успех, нов казан върви комплект с барабана и е на цена 1/2 от на нова пералня. Аз му казах да си взима нова и да не се занимава с глупости за такава повреда.
Ма все пак да питам мое да има некви нови технологии за лепене на неизвестна пластмаса на кофти място.


Вто Фев 28, 2023 12:49 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8886
Местоположение: Разград
Мнение Re: Поправка на пералня с грешка F05
Тя не е неизвестна пластмасата - такава е дето трудно (желателно невъзможно) да се лепи... Най-честата причина е банел от сутиен - излиза телта през дупката и почва да трие по казана докато го пробие. На мойта съм и казал сутиени с банели в пералнята да не пуска. Чувал съм че с цианоакрил + сода за хляб ставало здраво ама не съм виждал. Виждал съм и реклами/демонстрации на "вълшебни" лепила дето лепят даже и невъзможното, ама им нямам вяра и на тях. И кофти мястото трябва да ти стане некофти, че поне да направиш смислен опит да го залепиш.


Вто Фев 28, 2023 10:29 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3074
Мнение Re: Поправка на пералня с грешка F05
Има едни туби уплътнител/херметик церезит FT101 , не е силикон . Бих пробвал с такова , допълнително мрежа отгоре.
Ако не стане - нова.


Вто Фев 28, 2023 12:32 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 3:00 pm
Мнения: 1322
Местоположение: София
Мнение Re: Поправка на пералня с грешка F05
Старата ми пералня протече, но през уплътненията на двете части на казана /пласмасов, горно зареждане, двете части съединени с яки рапидки/.
В моя случай махнах уплътнението и по цялата обиколка сложих силикон за аквариум и завих отново рапидките.
Издържа още 5 години и се счупи оста на барабана и тогава вече взех нова.
Но в твоя случай, щом е пукнатина, усилията са големи и лепило едва ли ще помогне.
Може да се мисли за заздравяване на мястото с някаква допълнителна пластина отвън, така, че да не пречи,
метална или пластмасова, закрепена здраво с неръждаеми винтове и гайки, и цялата конструкция да се уплътни с нещо - силикон или нещо друго.
Отвори с винтове сравнително по-лесно се уплътняват.


Вто Фев 28, 2023 1:15 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10604
Местоположение: София
Мнение Re: Поправка на пералня с грешка F05
Не оставяйте кофите за смет да гладуват! Не е хуманно!


Вто Фев 28, 2023 1:31 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 3:00 pm
Мнения: 1322
Местоположение: София
Мнение Re: Поправка на пералня с грешка F05
Кофите не ги мисли - поне в София няма да останат гладни.
Какво ли не виждам изхвърлено - телевизори, компютри, принтери, за прахосмукачки, перални и хладилници да не говорим.
Преди време видях изхвърлени два 42 инчови телевизора, на външен вид изглеждаха добре, не бяха със счупени матрици.
Но нямам нито време нито място в къщи да се занимавам с щуротии.


Вто Фев 28, 2023 3:13 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2641
Местоположение: София
Мнение Re: Поправка на пералня с грешка F05
Ми преди хвърлаха Рубин и Електрон ма ся няма и хвърлят от новите, аз взех едни такъв 36 инча беше с отрязан кабел, ми работи си ама като не гледам ТВ събира прах, и една миялна абсолютно изправна 45 см с леко пожълтял преден панел явно за това са я хърлили, и тя при телевизора в мазето.
Човеко се нави на нова пералня та ся тия дни като монтирам новата ще взема течащата и ще пусна снимки на проблемния участък, да видим колективния интелект какво ще каже.
Интересни неща има по хардовете на изхвърлени компове, да им се чудиш на акъла как мое да хвърлят дискове и лично инфо, дори не си правят труд да го изтрият първо.


Вто Фев 28, 2023 6:21 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8886
Местоположение: Разград
Мнение Re: Поправка на пералня с грешка F05
Ти остави това, ами оня дето преровил едно сметище да си търси харда с 500 BC... На майтап изкопал в самото начало когато ставали за минути и стрували центове. Изхвърлил целия комп. Като взела да се качва цената и се захапал отзад...


Вто Фев 28, 2023 10:33 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7883
Местоположение: София
Мнение Re: Поправка на пералня с грешка F05
pipilica написа:
Да не отварям друга тема за пералня да питам тук. Познат ме помоли да видя що е протекла пералнята, ми пластмасов казан личи си че някой е лепил пукнатина с нещо топло и зле направено, но държало известно време. Та въпроса е дали нова пералня или да се пробвам да се гърча да лепя с неизвестен успех, нов казан върви комплект с барабана и е на цена 1/2 от на нова пералня. Аз му казах да си взима нова и да не се занимава с глупости за такава повреда.
Ма все пак да питам мое да има некви нови технологии за лепене на неизвестна пластмаса на кофти място.


Стъкломат и епоксидка, става вечно.


Сря Мар 01, 2023 1:14 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10604
Местоположение: София
Мнение Re: Поправка на пералня с грешка F05
Най-вечно става когато пластмасата е неизвестна и няма почти никаква адхезия със смолата.
Тогава вечността се съкращава до няколко часа работа.


Сря Мар 01, 2023 2:08 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27992
Местоположение: София
Мнение Re: Поправка на пералня с грешка F05
Трябва да има типът пластмаса обозначена нейде по барабана. Това което пише Ицо е важно, епоксидите нямат адхезия с всички пластмаси, виж каква е маркировката


Сря Мар 01, 2023 3:50 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 51 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: R2D2 и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни