Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Поправка на светлините на багажника на SAAB 9-5 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Поправка на светлините на багажника на SAAB 9-5
Грешка в светлината за мъгла...но крушките са цели, няма гръмнали бушони, нама други грешки. Но затова пък и светлината за задна скорост, и осветлението на номера го няма. А-Ха!

Кратка консултация с форума на SAAB за често срещани проблеми...Връзката между колата и капака на багажника..., махаме уплътнението и опа - масата стърчи скъсана. Свързваме и изолираме.

Воала, всичко работи ;)

Сега ми остават някои дребни неща, като защо темпомата работо само когато е в настроение, и защо не пали в основна позиция (задна скорост), а само в другите положения.

Добичето остарява, но още се държи.


Нед Мар 12, 2023 11:16 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Поправка на светлините на багажника на SAAB 9-5
Отговора на всички въпроси е : защото има много общо с Опел.

Има един лаф за Субару - едно купе изкарва по няколко двигателя... Тука покрай мене има едно Легаси I - 1.8. Не го знам коя година е, ама още си го карат.


Пон Мар 13, 2023 8:15 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Поправка на светлините на багажника на SAAB 9-5
Сакън - двигателя още движи, незнам как но го прави. И си много прав за Орел-а.


Пон Мар 13, 2023 8:22 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10574
Местоположение: София
Мнение Re: Поправка на светлините на багажника на SAAB 9-5
Cekins написа:
Отговора на всички въпроси е : защото има много общо с Опел.

Има един лаф за Субару - едно купе изкарва по няколко двигателя... Тука покрай мене има едно Легаси I - 1.8. Не го знам коя година е, ама още си го карат.

Уви, тоя лаф не е защото субитата гният малко, ами защото повечето им двигатели са кекави.
Отделен въпрос е, че понеже са "бегчки", масово страдат от разни недоклатени и недоправени тунинги които още повече влошават положението с моторетките.


Пон Мар 13, 2023 9:43 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Поправка на светлините на багажника на SAAB 9-5
Абе аз не знам какво талкова с тия бегачки Субарута - тука се карат от фермери и домакини, щото имали куп активни и пасивни мерки за сигурност. Доста често влачат по един фургон с конче или две вътре.


Пон Мар 13, 2023 9:58 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Поправка на светлините на багажника на SAAB 9-5
Ами като искаш по-здрав двигател преглъщаш че няма да е бегачка и вземаш 2.0, в някое тежко купе. Мойта е такава - Легаси V с 2.0 (и газ). Не че не е настъпвана ама не чак толкова. А тя и не може кой знае колко. Тежи си 2+ тона. Миналата седмица гледам един опел как се пъне зад мене, ама по едни завои. Само мярнах в огледалото как му поднесе задницата - едва се оправи да не се размаже в насрещно преминаващ камион. А не беше с някаква висока скорост - 100-120 някъде само. И на следващия завой се отказа да ме гони. Пък Суби ни кръц ни мръц. Мойта и за офроуд не става щото тая генерация са супер ниски - а и мераци нямам за офроуд, та и от там пестя от към чупене.


Пон Мар 13, 2023 1:10 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: Поправка на светлините на багажника на SAAB 9-5
Cekins написа:
... А не беше с някаква висока скорост - 100-120 някъде само....

Вие тези скорости ги нямате за нищо.
Онзи ден един юнак ме караше към нас и няколко пъти му правих забележка за скоростта. Наложи се да му викна, за да ме чуе.
Баща му така го бил учил... А и двамата - и бащата, и сина - са доста интелигентни личности.

_________________
Хайде де!


Вто Мар 14, 2023 11:14 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10574
Местоположение: София
Мнение Re: Поправка на светлините на багажника на SAAB 9-5
Cekins написа:
...Миналата седмица гледам един опел как се пъне зад мене, ама по едни завои. Само мярнах в огледалото как му поднесе задницата - едва се оправи да не се размаже в насрещно преминаващ камион. А не беше с някаква висока скорост - 100-120 някъде само. И на следващия завой се отказа да ме гони. Пък Суби ни кръц ни мръц...

Разликата между хубави и напомпани според предписанията гуми и някои пластмаси води до по-сериозни разлики отколкото между суби, голфи или ренди...
Като сложим в списъка и изправно и регулирано окачване срещу "нещо", и разликата отиде в космоса.


Вто Мар 14, 2023 11:47 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Поправка на светлините на багажника на SAAB 9-5
Ами моите гуми за си за смяна, чак пластмаса не са станли още. Налягането си го следя от време на време, че тя бая тежка и все ми изглеждат меки (смачкани) пък като ги проверя са си наред. Само че има и една друга разлика между мойто суби и опел-а - върху 4 бр. 205 широки гуми при мен тежат над 2 тона а при опела върху 175 тежат около 1.3 тона... Няма как да няма разлика в сцеплението.

@dan аз по принцип не съм състезател - рядко се отпускам да карам с такива скорости, ама тоя като го видях в огледалото че се пъне да ме гони и то баш на такова място, не се стърпях. Ей такива с едни астри като почнат да се правят на спортисти направо не знам къде ми бъркат. Всяка кола може да се движи с много, друг е въпроса като трябва да спре или да завие какво се случва. И с корсата и с C2-ката като съм си знам възможносите и не се правя на състезател. Макар че жената бая настъпва ситроена... То добре че няма силици горкото че иначе ще се пребие някъде.


Вто Мар 14, 2023 12:07 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Поправка на светлините на багажника на SAAB 9-5
Тема с продължение - поправката на прекъсната маса или каквото беше на светлините на багажния капак оправи дори темпомата и проблема с паленето при задна скорост. То дизайн, надеджност и т.н. - но прегледа го минах без забешежки... И така.


Нед Мар 19, 2023 5:51 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 10 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни