Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Универсален програматор HiLo All-07 
Автор Съобщение
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Чет Дек 23, 2021 11:47 pm
Мнения: 4
Мнение Re: Универсален програматор HiLo All-07
Въпреки че темата е стара, много се надявам някой да я погледне.
Нуждая се неистово от един HiLo програматор или подобен, който да поддържа Lattice PLD MACH110.

Бих се радвал ако някой помогне, няма да остана длъжен, нула осем 5+2 осем 451 575.


Пет Дек 24, 2021 12:24 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Универсален програматор HiLo All-07
В офиса се въргаляше един all-07, ама желаещите да го скрапират бяха твърде много. Ще разпитам дали се е спасил. Последно работеше май с free-dos на една по-дрътичка машина - даже май и някакъв ъпдейт намерихме.


Сря Дек 29, 2021 2:49 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Универсален програматор HiLo All-07
Много отдавна имах такъв програматор. Имам смътен спомен, че за него май имаше и уиндоуски софтуер. Ама за кой уиндоус да е бил, нямам спомен.


Сря Дек 29, 2021 5:10 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Чет Дек 23, 2021 11:47 pm
Мнения: 4
Мнение Re: Универсален програматор HiLo All-07
Проблем със софтуера няма, работи идеално под VMware според французина, който е реверснал всичко, а и аз съм ползвал такъв вариант успешно за архаични софтуери и хардуери. Проблема е, че си е разправия да повторя целият хардуер само заради един чип, но няма никаква документация за протокола на MACH110, в онези времена явно са обменяли тази информация само с някой фирми, които са сертифицирани за предлагане на програматори, и така завършва документацията за въпросната логика. Вероятно е нещо близо до PAL/GAL сериите, но не ми се играе на проба-грешка. Между другото ако някой му се наложи PAL / GAL и ползва XGECU / , TL866 има бъг при четене/запис. За да стане всичко успешно трябва да се чете като един вид и да се записва като друг, дори и проверката да казва, че всичко е наред, самата логика не изпълнява правилно заданието. Това е просто хинт.

Много моля, ако някой разполага с такъв да ми звънне или пише на лично, искам да го наема за седмица поне, дори и да не работи ще го оправя, само да си прочета смотания чип.


Чет Дек 30, 2021 1:13 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 8:39 pm
Мнения: 1953
Мнение Re: Универсален програматор HiLo All-07
Искаш за запишеш или прочетеш? Ако е второто сигурно ли е, че не е вдигнат security bit?

_________________
Определянето стойността на дадена величина се нарича ИЗМЕРВАНЕ!


Чет Дек 30, 2021 1:45 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Чет Дек 23, 2021 11:47 pm
Мнения: 4
Мнение Re: Универсален програматор HiLo All-07
В идеалния случай да прочета и да запиша друг. Няма как да знам дали е вдигнат флаг, а дори в документацията не е споменат. В документацията на наследника му MACH111 има read protection, просто се надявам моя образец да не е заключен.


Чет Дек 30, 2021 4:50 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 8:39 pm
Мнения: 1953
Мнение Re: Универсален програматор HiLo All-07
Хм... вярно, че не пише нищо за заключване за mach110. Дано успееш да го прочетеш.

_________________
Определянето стойността на дадена величина се нарича ИЗМЕРВАНЕ!


Чет Дек 30, 2021 5:58 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Чет Дек 23, 2021 11:47 pm
Мнения: 4
Мнение Re: Универсален програматор HiLo All-07
Благодаря за подкрепата, остава и някой да ме зарадва с работещ програматор, ако не ще пробвам като PAL22Vxx поне нещо да видя като комуникация, документацията на MACH111 също не помага много, защото при него вече има и JTAG. Същата боза в документацията, последната цифра от номенклатурата е programming designator... blank initial revision, /1 first revision...

А относно секюритито има някакви китайци, дето претендират да четат всичко, дори и MACH110, незнам с какво разполагат, но е възможно дори да отварят структурата на чипа за да байпаснат защитата, при мен не става въпрос за промишлен шпионаж от такъв мащаб и няма да стигам чак дотам. Като цяло от неголямата ми практика съм попадал веднъж на три случая в която защитата на PAL/GAL е активирана.


Пет Дек 31, 2021 1:30 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 8:39 pm
Мнения: 1953
Мнение Re: Универсален програматор HiLo All-07
Ще трябва да търсиш PAL22V16. От документацията - "The MACH110 consists of two PAL blocks interconnected by a programmable switch matrix. The two PAL blocks are essentially “PAL22V16” structures..."

Оригиналът е на AMD. Не съм сигурен дали е имало JTAG тогава...

_________________
Определянето стойността на дадена величина се нарича ИЗМЕРВАНЕ!


Пет Дек 31, 2021 1:47 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 24 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни