Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Ап 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: Ап
Ей тъй тръгват легендите.. Влязал в калдата..
Ами влез в чист форум, да кажем в демото на phpbb - http://www.try-phpbb.com/32x/
Какво те товари там? Какво ще загубиш ако 10 реда CSS се добавят в текущата тема за да се вижда приблизително като по-горното демо?


Нед Май 05, 2019 2:21 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Ап
michev написа:
...Не разбирам пъненето на някой формуни членове тук относно някаква промяна, която би удовлетворила една част от другите членове. Още повече без да е запознат с конкретната промяна/конкретни предложения (която между другото, преди да се беше пънал да пише, можеше да прочете последният ми пост).

michev написа:
...Както вече писах - това може да стане само с обновяване на един шибан файл, чиято промяна ще е видима само и единствено за ползващите телефони и таблети.

Хубаво де, не се нервирай излишно. Ако последваш съвета си - да се прочете темата, ще видиш че там се споменава и промяна на версията на форума.

Не беше много отдавна времето когато в ролята на потребител гледах доста безславна промяна на версията на един форум.
Както винаги, всичко започна с "е па к'во толко, некъв ъпгрейд". Премина през едномесечни мъки и за потребители и за администраторите, и взаимно опъване на нервите. Както споменах, завърши безславно, с възстановяване на старата версия на форума от бекъп, с надлежна загуба на информация за целия период в който беше работила новата версия.
Държа да отбележа че администраторите в никакъв случай не са били кухи кратуни или начинаещи.
Затова си позволявам да гледам доста песимистично на подобни ъпдейти, хакове и пачове...

Редакция:
michev написа:
Рек само трябва да вдигне версията на форума и/или да сложи подходяща тема и всичко ще си дойде по местата. Няма да има нужда от Аппс и подобни дивотии.

А, то дори било твое предложението да се промени версията на форума... :lol:


Нед Май 05, 2019 2:22 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: Ап
Така е - споменава се. Така се работи по даден проект - нахвърлят се идеи, включително и безумни, изчистват се до някакво ниво и след това се навлиза в някаква конкретика. Не е логично да се каже още в началото - йок, не барай(прави). Ето, в последствие казах, че е възможно четенето под телефон и таблет да бъде доста подобрено само с бутане на 1 файл. Вероятно и други начини има. Създаването на Апп е твърде голяма задача за свободното време на кой да е, според мен, и е крайно невероятно някой да седне и да го направи.


Нед Май 05, 2019 2:45 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Ап
Аз пък и в горепосочения линк влязох: да, малко по-едричко по подразбиране, но пак недостатъчно за моите кебапчета. Освен това страницата е празна и пак иска плъзгане нагоре-надоле. Ами ако беше пълна?!
Начи, който иска да направи АП или к'вото смята за нужно, да го представи и ползването да е по желание. Всичко друго сме го коментирали.

ПС: то и един чат не е проблем, ама на Рек трябваше да му опре яйцето за да създаде тема за бързи и тъпи :)

ПС2: michev писал преди мен...

И малко страничен въпрос: тука ли можеше да си прайш безплатен форум, т.е. това на michev: http://www.try-phpbb.com/32x/
Щото жената вчера изрева, че иска нещо, ама форум ли, блог ли ще е... Всъщност идеята е да не е видимо за цял свят, а за когото тя иска. От сурат-тефтеря дори тя се отврати.


Нед Май 05, 2019 2:50 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Ап
Аз пък предпочитам браузер пред апове.


Нед Май 05, 2019 5:45 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Ап
ToHu написа:
Аз пък предпочитам браузер пред апове.

+1 - не искам да слагам апп, но и никой не ме и кара (надявам се?) - в смисъл старото ще работи идентично.
Нали имаше един псевдо-универсален апп за форуми - tapatalk, има и други. Преди години се дискутираше това, и май пак проблема беше че за да работи този апп си трябва поддръжка от форума, т.е. онова дето го диплите с версията.


Пон Май 06, 2019 6:48 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2581
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Ап
Имам вкъщи нокия лумия 530 (windows phone) използвам го вместо таблет. Хубаво подрежда текста. На андроидски телефон 5 инча със google chrome изкарва текста на малко редове, пак се чете, но по-трудно, въпреки доста по-големия екран.

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Вто Май 07, 2019 12:18 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 37 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни