Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Суич WiFi като радио скенер 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4174
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Суич WiFi като радио скенер
Доколкото знам отдавна се работи активно за in-door localisation базирано на WiFi, и то не само от големите ами и от много малки фирми. Вече има вътрешна навигация за някои големи търговски центрове и летища, въпрос на време е да се разгърне. Не ме разбирай грешно, не искам да ти чупя ентусиазма ами да ти обърна внимание да поразровиш малко по надълбоко. При толкова хора опитващи се да го решат този проблем щом още няма готова за пазара технология най вероятно има все още нерешени технически проблеми - ако успееш да откриеш някакъв нов и надежден начин да локализираш в сгради ще направиш много-много пари.

_________________
Мразя да мразя ...


Съб Яну 25, 2020 6:25 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3282
Мнение Re: Суич WiFi като радио скенер
Производителите на чипсетове имат собствени решения, които още не са заляли пазара. Но всички се базират на това да се автоматизира процеса. Мисля си че с достатъчно работа на ръка може да се постигне сравнително добра резолюция. Макар че най-вероятно подценявам сериозно проблема. Модерните AP-та са интелигентни и като почнат да прехвърлят каналите сложността става голяма...


Съб Яну 25, 2020 6:54 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Суич WiFi като радио скенер
Е аз поне не се интересувам от позициониране, а само от това какво има в ефира по принцип и къде има претрупване. Както му казват - cognitive coexistance...

Но и позиционирането може да е интересно, ако искаш да знаеш кой създава проблемите


Съб Яну 25, 2020 7:52 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Суич WiFi като радио скенер
Има доста готови решения за позициониране и тракиране с цел маркетинг, някои са доста комплексни. Зебра предлагат такова решение, онаследили са го от моторола явно с някоя от придобивки те. У нас обаче интерес няма дори и без пари да им ги правиш. Ние искахме да наслагаме в молове като не им искахме почти нищо ама.... като се комбинира с различни технологии става доста завършено решение, като те усетят че си на близо те води до магазина, рафта и само скача в торбата...


Нед Яну 26, 2020 11:50 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Суич WiFi като радио скенер
HCL написа:
@ТоНи етажите на мола. Идеята е като влезе семейството в мола да може да ги локализираш лесно кой къде е...

За това е достатъчно да си припомним за класическата функция на мобилния телефон. Извършва се следното позабравено действие:
Набираме телефонни номер на члена от семейството който желаем да трасираме. Изчакваме да отговори на обаждането. Когато го направи, произнасяме в микрофона фразата за трасиране: "къде си?".
В слушалката на нашия телефон се получава актуална шпионска информация за "обекта".
Ако сме в подходяща позиция, можем да задействаме и дистанционното управление на обекта. Това става също като трасирането. Разликата е в командата. В случая използваме фразата "ела тук!".
:D :D :D


Нед Яну 26, 2020 12:06 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Пон Дек 15, 2014 10:05 pm
Мнения: 324
Мнение Re: Суич WiFi като радио скенер
Ако ще слушаш само WiFi, най-евтино решение би могло да бъде USB wifi adapter + Kali Linux. Има много тулове за снифване на мрежи и прочие.


Сря Яну 29, 2020 1:41 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Суич WiFi като радио скенер
Мен не ме интересува особено съдържанието на пакетите или дори не от кого идват,
по скоро колко ефира е зает физически и съоветно от коя посока. Полицейщина един вид,
но си трябва ако човек има проблеми.


Пет Яну 31, 2020 12:51 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 37 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни