Отговори на тема  [ 62 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Радио с буфер 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Радио с буфер
Аз си мисля за нещо по "ентелегенто" - малък GPS и карта на честотите. В зависимост колко станции ще се заглушават може да се слагат толкова на брой излъчватели. За излъчвателите лесно - купуват се от ония трансмитери за кола - там има някакъв явно прост и евтин чип който лъчи на колкото му кажеш. Като екстра може да се вкара и някакво предупреждение - "слушането на това радио води до безвъзвратни психически отклонения".

То бива бива ама чак пък толкова - влизам в едната кола и кво - от 1 до 5 веселина и на 6 вероника… Тука всичко на всичко имаме 5-6 ефирни радиа - па сложи си по едно и да има и за другите дето я карат тая кола.


Вто Фев 25, 2020 11:05 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10891
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Радио с буфер
Ето тука идва изкуствения интелект - понеже ритмите на тия музики са ясни,
при наличието на такива - директно те пита дали да махне честотата от запаметение станции.
Няма да го прави автоматично, защото някои от радиостанциите си правят бъзици и пускат
понякога от мизериите.


Сря Фев 26, 2020 3:30 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Радио с буфер
Ако само това е проблема: тези "кас'тофони" дупка за Aux нямат ли си?
Иначе и аз съм съгласен, че за "Веселина" е необходима поправка в Конституцията!


Сря Фев 26, 2020 3:35 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Радио с буфер
Става сложно. Аз искам да е необслужваемо - да го залепя с тиксо под някоя седалка и да не се бара. И трябва, като занесат колата да я чистят, да не го намерят. А и идеята не е да забранявам честоти в радиото на колата а да ги заглушавам външно.


Сря Фев 26, 2020 3:38 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Радио с буфер
Не бе, имах предвид като влезеш да си ръгнеш твоя "кас'тофон" и да не се занимаваш с глупости.
Ама съвсем изперка народецът, като нищо сипват нещо във водата :(


Сря Фев 26, 2020 3:50 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Радио с буфер
Аз като седна да карам и си сменям станцията. Ама като се возя нямам контрол над ситуацията, освен това имам един колега дето не признава кой какво иска да слуша. От третия ред седалки стига до радиото и пуска Веселина... Просто искам да ги отуча да слушат тия пръдни в служебните коли. То ако става въпрос даже и Дарик понякога ми лази по нервите ама от мен да мине. Само не знам с шефа ко да прая - той не пуска поп-фолк ама през две минути сменя станцията - тамън се заслушам в нещо и току смени канала.

В Субару-то имам 6CD MP3 - много лесно си решавам въпроса и без aux...


Сря Фев 26, 2020 4:01 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Радио с буфер
Вземи си едни слушалки с активно подтискане на шума - изолираш се от всичката чалга, а не е задължително да пускаш музика дори. Така ще пътуваш спокойно, но ще има да те ръчкат като ти говорят...
Има ги всякакъв стил - аз предпочитам по принцип over-the-ear, но има и тапи. Има и евтини китайски, има и хубави - цени ot 15 долара до ХХХ


Чет Фев 27, 2020 8:09 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Радио с буфер
Този момент го обмислям много отдавна. Зяпам разни сенхайзери, бозе или в краен случай лоджитех, ама като си ги взема, няма да е за да заглушавам веселина а за да си слушам музика.


Чет Фев 27, 2020 8:40 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Радио с буфер
Абсурд, слушалки в автомобил, особенно NC, си е голяма глупост. Ухото и то не само като чуване е много важен орган за ориентацията, отделно звукът от движението за мен е жизнено важен па ако ще и да си на магистрала. За каране със слушалки трябва да вземат книжка...


Чет Фев 27, 2020 10:06 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Радио с буфер
Човекът пита за случаите, в които е пътник - когато шофира той избира музиката. Ама си прав че трябва да ги уточнявам тия неща че току виж някой прочел диагонално и ги турил доде върти геврека.


Чет Фев 27, 2020 10:08 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: Радио с буфер
Да не тръгне темата в грешна посока, но то и с качулка би трябвало да е забранено да се шофира, пък я чо келеш кара така.

_________________
Хайде де!


Чет Фев 27, 2020 10:13 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Радио с буфер
Да де - аз не се доизказах - да си слушам музика в къщи :) Нямам намерение да тръгна да се разнасям по командировки със слушалки на ушите. Още повече и да карам. То и да не са NC пак е опасно да се шофира със слушалки.


Чет Фев 27, 2020 10:59 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Радио с буфер
Cekins написа:
...В Субару-то имам 6CD MP3 - много лесно си решавам въпроса и без aux...

Ужастъ! То това не е много за хвалене. В днешно време да се налага да печеш дискове с музика, е меко казано наказание.


Чет Фев 27, 2020 11:33 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Радио с буфер
Печки имам две в момента. Едната е на няколко месеца а и 5 годишната работи нормално. А в дачиите има USB ама са му свързани само двата крайни пина :) И какво да направя като Harman Kardon не са сложили ни USB ни SD... Иначе е с гласово управление. Не питай колко време ми трябваше да разбера как да си вържа телефона с него... Натисках всички копчета безуспешно а то се оказа че това ставало само с говорене...


Чет Фев 27, 2020 11:42 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10891
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Радио с буфер
ToHu написа:
Абсурд, слушалки в автомобил, особенно NC, си е голяма глупост. Ухото и то не само като чуване е много важен орган за ориентацията, отделно звукът от движението за мен е жизнено важен па ако ще и да си на магистрала. За каране със слушалки трябва да вземат книжка...


Лелейй - ти само ела да видиш тука за какво става дума
Работници - карат по магистралата и в града, с работните слушалки, които закриват и двете уши напълно.
Нищо че имат микрофон, BT, радио и миксиране на външния шум, т.е. от най-скъпите модели.
Разни келеши - пак с големите слушалки

И никой не ги спира... ама са внимателни... докато белята стане.


Чет Фев 27, 2020 12:56 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 62 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни