Отговори на тема  [ 62 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Радио с буфер 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Радио с буфер
за мен това трябва да е наказауемо, много по-наказуемо от говоренето по телефон, това си е ....


Чет Фев 27, 2020 4:26 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2581
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Радио с буфер
То затова е збрабено и прекалено силната музика в колата. На времето карах кола без странични огледала и един мотоциклет се шмугнал между двете колони в задръстването. Ако не го бях чул, можеше и да не го видя.

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Чет Фев 27, 2020 9:57 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: Радио с буфер
slav4o.com написа:
То затова е збрабено и прекалено силната музика в колата. На времето карах кола без странични огледала и един мотоциклет се шмугнал между двете колони в задръстването. Ако не го бях чул, можеше и да не го видя.

Предполагам вече се сещаш защо моторите се правят умишлено шумни, не е само заради гъзарията.

_________________
Хайде де!


Чет Фев 27, 2020 10:42 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4578
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Радио с буфер
dan написа:
Предполагам вече се сещаш защо моторите се правят умишлено шумни, не е само заради гъзарията.


Там вече са отишли в другата крайност

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Чет Фев 27, 2020 10:45 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10574
Местоположение: София
Мнение Re: Радио с буфер
dan написа:
Предполагам вече се сещаш защо моторите се правят умишлено шумни, не е само заради гъзарията.

Те и за това требе да започнат да прибират книжки. А ако деянието е умишлено, за срок * 3. :D


Чет Фев 27, 2020 10:51 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Радио с буфер
Ти пък. Ще гониш куче със салам. Голяма част от мотористите са възможно най безконтролното племе шофьори в БГ. Карат без номера, без книжки, всички са длъжни да ги пазят и катаджиите нямат право да ги гонят. Как ще накажеш някой моторист дето си е скрил номера, дига шум, кара с многократно превишена скорост и дори и да тръгнеш да го гониш, минава през две три места от където кола не може да мине и се приключва. Имам един познат тука дето тоя номер го е правил десетки пъти - гонят го и той минава през някое от пешеходните мостчета на реката дето минава през целия град. Оставя мотора в някой комшия и се прибира пеш. През това време катаджиите се отказват да го гонят и тръгват направо към тях, щото го знаят кой е, да ама той през това време вече се е прибрал в къщи и ни лук ял ни лук мирисал и мотор в двора - няма. Ако трябва да го накажат за всичките му нарушения, трябва да му вземат книжката за 300-400 години.


Пет Фев 28, 2020 8:55 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4174
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Радио с буфер
Тя темата отече вече ... нерде радио с буфер, нерде мотористи ... та:

Мотористите поне в повечето случаи се изнасят бързо от платното и не ти се пречкат за разлика от колоездачите по градовете - в БГ не съм го усетил да е проблем но в Брюксел е някакъв кошмар - карат си все едно са с предимство на пешеходец обаче се будат между колите и като ти се закелеши бавно бавно отпред не можеш да го изпревариш и само стискаш зъби. На едно кръгово майка с дете се навря пред мен отдясно докато аз гледах кога ще има дупка от ляво за да влезна в кръговото - и за да не върти по периферията реши да мине напреки т.е. оказа се пред мен точно като настъпих газта да се мушна пред една бавно въртяща кола - не я качих на двигателя но ми излезе акъла та после я гоних да и се карам, че ще ме вкара зорлен в грях. И това при условие, че съм кротък и внимателен шофьор.

_________________
Мразя да мразя ...


Пет Фев 28, 2020 5:10 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4578
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Радио с буфер
Абсолютно съм съгласен за колоездачите!!! Особено тия с розови/светлозелени каски и чорапогащници от ликра. Супер нагли същества. Неведнъж преди съм казвал с близък кръг, циклизма е диагноза.

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Пет Фев 28, 2020 8:56 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Радио с буфер
Ако ги газиш редовно по-бързо ще изчезнат ...ако е в нарушение и не бързам ще си го прегазя като куче.


Съб Фев 29, 2020 11:52 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4174
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Радио с буфер
Абе майка с дете ... и да не си виновен ще те мъчи цял живот.

Лошото е че тука ги спонсорират - ако ходиш с колело на работа държавата ти плаща по 50-60 евро на месец. Не са много пари за зрял човек да си разваля комфорта, но за младо семейство с ипотека обръща сметката от -200-300 евро на месец минимум за разходи покрай колата на +50. И за 12 месеца си става примамлива сума та е пълно с млади изнервени и изтормозени майки и татковци сутрин в час пик точно когато всички бързат за работа.

_________________
Мразя да мразя ...


Съб Фев 29, 2020 1:14 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Радио с буфер
Пък аз си мислех, че само у наше село ликвидираха колоездачните алеи след комунистическо...
Като хлапе си спомням как народът масово ходеше с колелета на работа независимо дали имат кола или мотор. Тук е равно като тепсия. Сега се опитвам да карам колело, ама не щото съм манЯк, а щото е по-бързо и практично и нъцки! Те пешеходците пред колата се юрват като луди крави (дори без пешеходна пътека), смятай за колелото, отделно колко отесняха пътищата заради паркирани коли и т.н.
Мисълта ми бе: мнооо е хубаво с колело (на равен терен, де), но инфраструктурата я няма ник'ва.

ПС: Гледам и доста дядковци с ня'ква електрическа триколка. Супер, ама само най-досетливите мятат светлоотразителна жилетка на облегалката, пък светлини не се палят дори и вечер. Колко трябва да умрат за да ги "регулират"?


Съб Фев 29, 2020 5:53 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: Радио с буфер
То лошото е, че само мотористите-серсеми се забелязват...
В същото време не мога да разбера на кого какво му преча, като се провирам между спрелите на светофара коли???

_________________
Хайде де!


Съб Фев 29, 2020 6:19 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Радио с буфер
Абе ти си се провирай където искаш, въпроса е да спазваш правилата, а не веднъж да си превозно средство веднъж пешеходец, когато както ти отърва, па дори и тогав,а поне спазвай праивлата за едните или другите, напреки през кръгово не минава нито МПС нито пешеходец. Но никой не е длъжен да пази никого, всеки трябва сам да се пази.
Palavrov мен нищо няма да ме мъчи, возенето на деца на велосипеди, в ремаркета на велосипеди и др. подобни трябва да се забрани, това е напълно безотговорно, детето няма вина, че родителите му са идиоти но ще пострада. Забранено е возенето на хора в ремарке на автомобил, или в теглена каравана, но стимулират хората да си возят децата в ремаркета на велосипеди ..... не знам може ли да има толкова зелени педали, за такива измислящи подобни субсидии вързани отзад на теглича до де остане само въжето.
Ако на младото семейство му е трудно, да си намалят данъците, ще му стане много по-лесно, и да спрат да хранят безполезни бюрократи, мангали и всякаква друга сволач.


Съб Фев 29, 2020 7:22 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Радио с буфер
Леле-мале ТоНи, ако ми дойдеш на гости ще умреш от алергична реакция спрямо всякаква "сволоч", особено ако те закарам до училище или детска градина - да видиш колко народ си кара децата по седалки, ремаркета и какво ли още не.
А сутрин на село, като видиш колко деца от 6 годишни ходят с колелетата на училища - съвсем ще ти стане зле.

Навсякъде си има особености и трябва да се отчитат.


Пон Мар 02, 2020 5:36 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Радио с буфер
Мда, аз има непоносимост, харчи милярди за глупости и после стимулирай младите вместо да имат коли да карат велосипеди ....страшна идея, естествено това е заради екологията ...в подобни страни дори и на екскурзия не искам да ходя.


Пон Мар 02, 2020 8:16 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 62 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни