Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Инфрачервени лампи за болежки 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10944
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Инфрачервени лампи за болежки
Изкопах една стара лампа, като за топлене на пилета, но Philips made и сега топля разни стави, които болят. Незнам защо са написали, че помагала за образуване на витамин D, а тя е червена/инфрачервена. Виждам, че има и нови продукти по магазините, както и ИР и други цветни лазери заобезболяване при някои терапевти.
Идеята не е безумна, нито ще откривам колелото - но става дума повече за някаква малка кутийка с няколко светодиода, модулирани по съоветния начин за ранички, екземи, болки по стави и сухожилия - за микро и локалноприложение.
Някой знае ли дали има обобщена медицинска литература и учебници по темата, освен купищата статии на темата?


Нед Яну 17, 2021 10:53 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 06, 2018 4:18 pm
Мнения: 1228
Мнение Re: Инфрачервени лампи за болежки
Grubi написа:
Изкопах една стара лампа, като за топлене на пилета, но Philips made и сега топля разни стави, които болят. Незнам защо са написали, че помагала за образуване на витамин D, а тя е червена/инфрачервена. Виждам, че има и нови продукти по магазините, както и ИР и други цветни лазери заобезболяване при някои терапевти.
Идеята не е безумна, нито ще откривам колелото - но става дума повече за някаква малка кутийка с няколко светодиода, модулирани по съоветния начин за ранички, екземи, болки по стави и сухожилия - за микро и локалноприложение.
Някой знае ли дали има обобщена медицинска литература и учебници по темата, освен купищата статии на темата?

майка ми страда от артрит и и взех преди година такава лампа за нагревки, казва че облекчава болките. Четох навремето че с инфрачервени лампи не само облекчават болките ами и могат да доведат до подобрение
пс не знам с ледове дали ще има подобен ефект, лампата трябва да е мощна да загрее капилярите - ефекта се дължи на подобреното кръвообращение в следствие на разширяване на капилярите от нагряването


Последна промяна Bai Ui на Пон Яну 18, 2021 12:43 am, променена общо 1 път



Нед Яну 17, 2021 11:09 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Инфрачервени лампи за болежки
А бе то май повечето от тези неща са като хомеопатията, без истински отопляващите.
Имам подобна IR ламБа от Лидъла, бях я забравил, но в тези студове на село за под масата може и да ми хареса.
А за в леглото под ходилата изнамерих електрическа възглавничка "Маде ин ГДР", пущам я на 15Вт че на повече пари. Заедно с кучката до гза (не съм ѝ мерил ватовете) се получава доста комфортно и целебно отопление.
PS Ако кучката е човешка би лекувала и други болежки, но излиза много по-скъпо :)


Нед Яну 17, 2021 11:26 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10944
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Инфрачервени лампи за болежки
Бонго, "кръст се лекува само с чуждо...", тия ги знаем. Иначе котката ми спи/топли в краката, и е по-добре от будилник, също.

Сега сериозно - никаква хомеопатия не е. Лекуват се от открити рани до възпалени сухожилия и кости, има си истински статии за това и проложения.
Дължина на вълната, интензитет, честота на повторенията, степен на проникване на различните дължини на вълните в различните тъкани, отстояние до източника - за ей тия неща трябва да има книжка.
https://shoptruelight.com/science/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articl ... n_sectitle


Пон Яну 18, 2021 12:29 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2593
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Инфрачервени лампи за болежки
Витамин D от кварцова лампа. Но тя е живачна - пуска ултравиолетова светлина, а вместо дросел се ползва инфрачервена лампа. Получава се IR + UV. Двете събрани в един корпус. UV предполагам няма 254nm дължина, тя е канцерогенна.

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Пон Яну 18, 2021 10:26 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10944
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Инфрачервени лампи за болежки
Я пак - аз инсталирах на телефона някакъв измислен спектрометър през камерата, и това изписка че видяло живачна лампа, което не ми се вярваше - но сега като казваш, може би има смисъл. Но лампата се изглежда като нормална инфрачервена лампа, няма период на палене, дросели и т.н.


Пон Яну 18, 2021 11:35 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Инфрачервени лампи за болежки
Моята също е Philips Made in Poland 150W. Последвах примера ти с телефона - няма живачна, но не се и очакваше.
Обаче 150Вт ми идват много, ще трябва да ръгна някой регулатор, имам.


Пон Яну 18, 2021 12:35 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4413
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Инфрачервени лампи за болежки
Grubi написа:
Я пак - аз инсталирах на телефона някакъв измислен спектрометър през камерата, и това изписка че видяло живачна лампа, което не ми се вярваше - но сега като казваш, може би има смисъл. Но лампата се изглежда като нормална инфрачервена лампа, няма период на палене, дросели и т.н.

Груби,
то камерите за телефони(и не само) имат филтри за инфраред за да се намалят отблясъците и други, а пък ако не е по-специялно стъклото на обектива мисля ултравиолетовият спектър въобще не минава.....
как се вижда това дето ти го виждаш?

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Пон Яну 18, 2021 12:46 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Инфрачервени лампи за болежки
На телефоните повечето стъкла са пластмасови :)
Доколкото аз разбрах: търси специфични пикове и си прави изводите.
Безпогрешно ми разпозна екраните на компа (май CFL) и ТВ-то - LED, а на прозореца и ламБата не реагира. Изографисва и някакъв спектър, но ми се видя неадекватен поне за ламБата.

Опа, сравнявало (поне моето) с няк'ва база данни. Edit: първо искало калибриране с газова ламба (свещ?) и после да мериш!
Обхватът е от 400 до 700 нанометра, т.е. в рамките на видимото.


Последна промяна bongo_x2 на Пон Яну 18, 2021 1:35 pm, променена общо 1 път



Пон Яну 18, 2021 1:14 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Яну 24, 2006 5:34 pm
Мнения: 1698
Местоположение: Варна
Мнение Re: Инфрачервени лампи за болежки
На позната дама , щяха на майка и да правят операция за става ли кво беше... Чуваме се по някое време , питам кво стана , след операцията как е ? Ми не правихме такава , приятели похвалили килим от Нуга бест (към 900лв помня , сега гледам баси цените) , мамата лежи на килима всеки ден по час някъде и болежките се оправили... Имаше кабел за 220в туй чудо , кво лъчи, ба ли го...
Нещо от сорта
https://bazar.bg/obiava-31418778/turman ... ga-medikal

_________________
За пари сичко праим,даже и работим...


Пон Яну 18, 2021 1:31 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Инфрачервени лампи за болежки
То си пише к'во излъчва - топлина. Другото е "хомеопатия".
Ако ставата е истински износена ник'ви нагревки не помагат. То по едно време бяха раздули как докторята предписват ненужни операции за да точат здравната каса.
На жената ѝ смениха колянните стави, но за това я бяха предупредили още в гръчко като я посъветваха да търпи до колкото може.


Пон Яну 18, 2021 1:45 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2593
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Инфрачервени лампи за болежки
Ами то UV е под 400 нм тя камерата дали е чувствителна ? Пък да искара спектралните линии на живака звучи невероятно. Въпреки, че вижда цветно камерата, тя не може да селектира отделните дължини на вълната и да ги премери. Т.е. резултата трябва да е едно към гьотере и евентуално софтуерно чрез някакви сметки и сравнение с база данни (списък от примерни измервания) да се преценява какъв е източника. . .
Груби : Ако има живачна ампула за УВ трябва да има оловно синкаво светене, може и леко зелено.

п.с. Тия за пилета би трябвало да са само ИЧ

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Последна промяна slav4o.com на Пон Яну 18, 2021 2:52 pm, променена общо 1 път



Пон Яну 18, 2021 2:26 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение За смартфонския Light Analyzer
А бе аз първо почнах да пиша, после разбрах за какво точно става дума и стана разбъркано...
Значи, първо снимаш Gas Lamp (може би и свещ) за калибрация - да разбере програмата на к'во дередже ти е камерата.
После снимаш въпросителните източници на светлина, прави им се спектрален анализ и се сравнява с няк'ва база данни за да ти каже какво може да е.
Живачната лампа също лъчи във видимия спектър.
Точността, разбира се, е горе-долу, ама без пари - толкоз.

Между другото моето приложение има нисък рейтинг може би точно заради необходимостта от калибрация и почти нулев help, но е разработено от университет и не разчита на "магически пръчки".


Пон Яну 18, 2021 2:47 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2593
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Инфрачервени лампи за болежки
Ами пламъкът има непрекъснат спектър. То и ЛНЖ има, но там максумумът се мести според температурата на жичката. Но преценката е според цвета на източника - няма да се учудя ако снимаш от монитора на компютъра и пак ти каже какъв е източника, стига да му нагласиш цветовете.

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Пон Яну 18, 2021 2:56 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: Инфрачервени лампи за болежки
Така като чета работата отива първо да сковем един спектрометър (и без това сме в правилният раздел) и после да продължим тази тема :D . Това с телефонните аппс не е сериозно.
Майтапа на страна, обаче и аз се святкам чат пат с една инфрачервена лампа (кауфландска с филипска ламБа) като ми се схване врата и има положителен ефект.


Пон Яну 18, 2021 2:59 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни