Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Машина за хартиени фунийки / фишеци 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Машина за хартиени фунийки / фишеци
Понеже се присетих тази вечер...
https://abritvs.com/%D0%BF%D1%83%D1%88% ... %BA%D0%B8/

Въпросът е как да направим машинка за фунийки, така че да използваме стандартна хартия и лепило,
и да се правят автоматично - а не да плюнчим, мажем с четка и т.н.
Хартията може и да я нарязваме отделно на ивици от някой каталог...Бурдата беше идеална май, Фарнел вече не дават каталози, но и те бяха тънки

Да ви видя сега...
Дизайна на горните пушки хич не ми допада, имахме си много по-добри "пушкала" и патронници


Съб Апр 03, 2021 12:42 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Машина за хартиени фунийки / фишеци
Ние не случайно НЕ правихме фунийките с лепило и от твърда хартия - от ирачка стават на истинско оръжие.
А сега лепилата са твърди и не искат мазане - пробвал съм ги, стават.
По-скоро да се измисли някакъв накрайник или да се пробва с отрязани върхове.

Мисълта ми беше, че машината за КАЧЕСТВЕНИ фунийки е наистина безумна идея. По-скоро изляти от нещо еко.
И не е нужно да е фунийка, може някакво топче. Пробвал съм с твърдо кисело грозде и лети доста по-добре.


Съб Апр 03, 2021 8:42 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 22, 2004 10:24 pm
Мнения: 1923
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Машина за хартиени фунийки / фишеци
Фунийки, като деца играехме доста. Но сега не можеш ме хвана да правя фунийки. ю

Еърсофт е забавлението. Като се стопли и спре да вали отново вадим екипировката и пушкалата, че иначе жената много мърмори като се прибера нахилен и кален до ушите. :lol:
Последния път имах кал и в джобовете, не бях я слагал там ама се е появила по някакъв начин. :lol:


Съб Апр 03, 2021 5:50 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Машина за хартиени фунийки / фишеци
Grubi написа:
Въпросът е как да направим машинка за фунийки, така че да използваме стандартна хартия и лепило,
и да се правят автоматично - а не да плюнчим, мажем с четка и т.н.

Много ниско се целиш - трябва ти под- или над-цевна машинка да ги сгъва и лепи на момента - натискаш спусъка и оная развива от ролката (примерно хартия за касов апарат), импрегнира, лепи, слага бронебойна топлийка, пече с UV за да стане бързо, намича в "затвора" и готово :P


Съб Апр 03, 2021 6:18 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Машина за хартиени фунийки / фишеци
Е, не - не искам да правя оръжие, нито искам да го правя "online".

По-скоро не искам да плюнча сто фунийки, малко съм дърт за това.

А ако някой искаше да е гаден, дъвчеше бонбони "виолетки" докато правеше фунийките...много болезнено. Слагане на карфица вече беше престъпление.


Съб Апр 03, 2021 7:48 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Машина за хартиени фунийки / фишеци
Мии аз само преди десетина години стрелях по нахални плъхове с фунийки с пирон отпред: не съм си изгубил мерника, но фунийката е прекалено тежка и плъхът успява да избяга.
Не си играх с усъвършенстване на фунийката защото купих специална плъховска отрова, бавнодействаща по препоръка на разбирачите, и до няколко седмици измряха всичките - голяма смрад, само пред къщи поне 5 събрахме.

Това с лъскавите и средно тежки топчета, кисело грозде при мен (Edit: зелените череши са още по-супер), е голяма далавера! Хвърчат яко, що "гарги" и котки съм изпъдил...
Вуйчо ми учеше дъщеря си да стреля с въздушна пушка, а аз уцелих центъра от доста по-назад с грозде, нещо като експлозия се получи, уплашиха се. :D

Отделно, че можеш да се "назобаш" с топчета и да го играеш картечница.

Фунийки от лъскава хартия и лепило правих преди няколко години за малкия и селския му приятел - стреляха по мишена, ако не улучат наистина се забиваха къде ли не.

Преди мноооого години гледах френско криминале: героят направи фунийки с пирон и изби цялата охрана. Твърде оптимистично, разбира се.

PS Спортът с въздушните "пушки" (забравих как му се викаше) е за скапаняци! Друго е като си правиш амунициите сам!

PS2 Знам, че има разлика между "муниции" и "амуниции", не е грешка!


Съб Апр 03, 2021 8:31 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Машина за хартиени фунийки / фишеци
Ами гланцираната хартия беше кът, нелерманите бяха първата жертва, имаше и някакви модни само да не те хванат :)
Кърфици не сме слагали, но мажехме върха с лепило. Аз имах едрокалибрена, 10-15 мм не мога да преценя, бащата беше донесъл стъклени тръби. Облепяш добре с тиксо отвън, за да не се чупи лесно и бяха екстра, единствено повечко въздух иска, ама не ми е липсвал.


Съб Апр 03, 2021 10:54 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 7 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни