Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
LTZ1000 array 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: LTZ1000 array
Печенето е лесна работа. 100 бр. ценери, подредени, я имат я нямат десетина кубични сантиметра като обем.


Сря Яну 11, 2023 4:02 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Мнение Re: LTZ1000 array
печенето трябва да е по рецепта, иначе си губи смисъла ;-)

В тоя дух някой купи ли си термокамера? По търговете в другата тема имаше и аз имах мерак... ама както казва циганката нямах желание ;-)


Сря Яну 11, 2023 4:09 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10891
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: LTZ1000 array
Имах и желание и пари, но нямах камион и място. Последната я продадоха за ... 40лв, а какво животно беше.
Ако някой има желание и място, дори и транспорт мога да уредя.
Хммм, трябва да си помисля по въпроса...


Сря Яну 11, 2023 4:32 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: LTZ1000 array
@miro_atc май точно с такава клетка беше. Обаче тя е много критична към положение. Сложена е на 45 градуса в кутията и на всички капаци има стрелки на къде да се слага - уреда може да си се пренася като куфар но само със стрелката нагоре и като се ползва също трябва да се спазват стрелките - то не че можеш да го ползваш обърнат ама все пак - немеца е наслагал стрелки навсякъде. Неприятното е че не е запазен в оригиналния си вид (сменения галванометър) и дори и работещ не би имал особена "антикварна" стойност. А за проверка/ремонт на термодвойки/уреди, ако стигна до там, бих си купил съвременен уред - има такива дето не са кой знае колко скъпи. Даже моя човек с магазина тука беше заредил един преди години и така стоя на рафта сума време. Като ми дотрябваше, докато чакам баща ми да настрои неговия, аз отивах до магазина (на 20 метра ми е), вземах уреда, свършвах си работата и го връщах. Само че по едно време някой май го купи и после не е носил друг, щото само седи на рафта. Сега на новата работа шефовете са малко по наясно кво-що и ако някакъв апаратус наистина ми трябва, ще ми го купят веднага. А този немския е купуван преди 40+ години за завода дето работеше баща ми - там имаха стотици термодвойки и уреди и си го ползваха. Имало е още един ама него нещо съвсем го били прецакали.


Чет Яну 12, 2023 8:30 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Мнение Re: LTZ1000 array
Не знам аз имам слабост към тоя сорт джаджи и за мен е нещо уникално. Мисля, че отдавна не се произвеждат. Поне аз не съм видял някой да произвежда.
Преди години търсех... и честно казано сега до някъде се радвам, че не съм намерил. Защото ако имах подобно сега душата ми нямаше да ми даде да го хвърля, а от друга страна така само да стои като прахосъбирачка пак не е работа. Абе имаш си на баир лозе, грижи се за него ;-)


Чет Яну 12, 2023 10:30 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: LTZ1000 array
miro_atc написа:
печенето трябва да е по рецепта, иначе си губи смисъла ;-)

В тоя дух някой купи ли си термокамера? По търговете в другата тема имаше и аз имах мерак... ама както казва циганката нямах желание ;-)

Щом е важно ще се напише рецепта и ще се сложи върху кубчето с ценери...


Чет Яну 12, 2023 11:28 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 3:11 pm
Мнения: 3742
Местоположение: София
Мнение Re: LTZ1000 array
itso.t написа:
Печенето е лесна работа. 100 бр. ценери, подредени, я имат я нямат десетина кубични сантиметра като обем.

Точно този "ценер" върви с един ОУ и с още няколко други чарка, един от които е резистор към 100-200 ома, от чиито темературен коефициент зависи и коефициента на цялата система. Под 5 куб см на парче едва ли ще го докараш. А май идеята не е да го топлиш отвън, а той да си влезе в режим и да си се поддържа.


Чет Яну 12, 2023 7:48 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: LTZ1000 array
Миро - честно казано сериозно се замислям дали да не го подаря на някой дето ще му се радва - на мене само ми се пречка в и без това тясната и натъпкана работилничка. Само дето ако ще го вземеш ще трябва да се разходиш до Разград да пием по кафе - няма как да се прати по куриер :)


Пет Яну 13, 2023 8:29 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Мнение Re: LTZ1000 array
За кафе с удоволствие, но не искам да се превръщам в Плюшкин ;-)
Преди години бях тръгнал да събирам всичко, щото едни приятели ми бяха запалили фитила да направим една лабораториѝка... Ама и те като мен сериозни и няма нужда да казвам, че нищо не направихме. Освен че бях натрупал едни кашони, все пак малко боклуци пораздадох и вече гледам да не трупам.


Пет Яну 13, 2023 11:22 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 24 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни